Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Mai mult daca este notorie activitatea depusa de ea (si din cate vad este notorie) se pot intampla multe sa zicem intorsaturi de situatie nedorite de MG la o adica. Asa cum am spus acesta este un razboi declarat intre cei doi este care pe care - deci nu ma astept absolut deloc la nici un menajament de catre nici una dintre parti.

daca este notorie activitatea ei, inseamna ca notoriu e si columbeanu ca s-a insurat cu o dama de companie. ( daca s-a insurat fara sa stie, ori traieste in alta lume, ori activitatea ei nu era asa notorie).

p.s.1. cu marturia clientilor cred ca glumesti. la asa "martori" sunt convinsa ca 100 de lei sunt suficienti sa spuna ca au cunoscut inca din 1969.

p.s. 2 observ ca deja o apelezi dupa numele dinainte de casatorie: stii tu ceva, deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Casatoria lui IC cu persoana X indifernet ca este MG sau o terta persoana care a avut sau nu o anumita activitate legala sau ilegala dupa caz nu re impact asupra lui IG. Poate insa sa aiba impact asupra tertei persoane in cazul de fata asupra lui MG
2. Utilizez MG oarecum anticipat (recunosc) - in prezent este MC - dar sunt 100% convins ca va fi MG pentru ca nu exista nici 0.00...1% sanse sa ramana cu numele dupa sot. Dar ca si observatie pertinenta corect acum este MC. Ai dreptate din acest punct de vedere acum.
3. Nu cred ca se va solicita vre-o dovada asupra activitatii anterioare a lui MC pentru ca asa cum spuneam nu face obiectul cererilor curente depuse in instanta. Dar am mai precizat asta. Insa am remarcat faptul ca este "umblat" si la acest aspect, am remarcat faptul ca este de asteptat pentru ca e un razboi total intre cei doi, si am remarcat faptul ca poate fi utilizat si acest aspect in viitor ... dar acum sunt rezervat.

Aceasta este opinia mea.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:


1. Casatoria lui IC cu persoana X indifernet ca este MG sau o terta persoana care a avut sau nu o anumita activitate legala sau ilegala dupa caz nu re impact asupra lui IG. Poate insa sa aiba impact asupra tertei persoane in cazul de fata asupra lui MG


nu am inteles nimic, poti fi mai explicit, te rog.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

in razboiul dintre ei exista un copil, pe care se pare ca nici avocatii nu il vad. dar el exista, si din pacate este chiar in prima linie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

OK, inteleg ca se demonstreaza cu articole din presa si cu martori ca Monica a avut o moralitate indoielnica inainte de casatorie.

Probele astea au fost administrate in procesul de divort sau de custodie ? Ce relevanta au in acest caz ?

Are relevanta moralitatea indoielnica a lui Irinel in timpul casatoriei ? Probata cu inregistrari video facute cu acordul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

referitor la nume , exceptand celebra emisiune de pe B1 nu am vazut-o pe monica sa-si foloseasca numele in scop comercial. are parfum, linie de moda, firma pe casa? sincer eu in locul ei as plati primul columbeanu gasit m-as marita 2 zile si as ramane cu numele (acum nu stiu daca asta e simplu de facut), banuiesc ca o sa aiba voie sa-si spuna numele nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

referitor la nume , exceptand celebra emisiune de pe B1 nu am vazut-o pe monica sa-si foloseasca numele in scop comercial. are parfum, linie de moda, firma pe casa? sincer eu in locul ei as plati primul columbeanu gasit m-as marita 2 zile si as ramane cu numele (acum nu stiu daca asta e simplu de facut), banuiesc ca o sa aiba voie sa-si spuna numele nu?

Marina

Da va avea acest drept si daca IC ar fi de acord ca ea sa isi pastreze numele insa nu va putea fi utilizat in nici un scop comercial pentru ca marca "Columbeanu" are deja proprietar si iti trebuie acordul lui.
Similar nu pot utiliza Mc Donald's sau Vodafone sau Renault sau Columbeanu. Nu este nici o diferenta pe fond.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

OK, inteleg ca se demonstreaza cu articole din presa si cu martori ca Monica a avut o moralitate indoielnica inainte de casatorie.

Probele astea au fost administrate in procesul de divort sau de custodie ? Ce relevanta au in acest caz ?

Are relevanta moralitatea indoielnica a lui Irinel in timpul casatoriei ? Probata cu inregistrari video facute cu acordul lui.


E greu de specificat daca si cat anume o sa cantareasca. Este chiar speculativ. Si eu sunt foarte curios de sentinta si motivatia ei indiferent care va fi.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Irinel e mandru ca a publicat filmuletele cu fiica lui pe YouTube:

"Nu regret acest lucru (ca a publicat filmuletele - n.r.). Ma simt mandru ca tata pentru ca am fost suficient de destept si prevazator pentru a conserva niste probe pentru ca altfel nu m-ar fi crezut nimeni", a declarat Irinel Columbeanu, la Realitatea TV

http://stiri.rol.ro/irinel-columbeanu-nu-regret-ca-am-publicat-filmuletele-cu-fiica-mea-692918.html

Cat de nebun este acest tata care nu are habar macar ca dovedeste ca are dreptate cu pretul distrugerii unei relatii mama-fiica ? Orgoliul lui este nemasurat iar calitatile de parinte inexistente.

Eu cunosc multi parinti divortati care au ales sa nu implice copilul, chiar daca aveau dreptate si sotul/sotia erau de condamnat. Totul in numele dreptului copilului de a-si construi propria relatie cu fiecare parinte si de a nu influenta asta. Am un caz apropiat mie in care un tata si-a parasit la propriu copilul nenascut, mama a avut mintea sa nu-l condamne niciodata in fata copilului iar acum cei doi au o relatie cat de cat corecta.

Si mai sunt multe alte exemple de oameni mai simpli care gandesc cu capul si inima in privinta propriilor copii, nu cu orgoliul si buzunarul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Irinel e mandru ca a publicat filmuletele cu fiica lui pe YouTube:
"Nu regret acest lucru (ca a publicat filmuletele - n.r.). Ma simt mandru ca tata pentru ca am fost suficient de destept si prevazator pentru a conserva niste probe pentru ca altfel nu m-ar fi crezut nimeni", a declarat Irinel Columbeanu, la Realitatea TV

De unde reiese ca monica putea sa-si bata mai departe fata cu conditia sa nu-l paraseasca pe irinel.

Mergi la inceput