Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Marius
Cica Irinel ar fi afirmat ca nu vrea ca fiica lui sa locuiasca alturi de matusa, aceasta fiind de moravuri usoare( dl lup la ce fel de moravuri se incadreaza? ). Cica a adus in sprijinul celor afirmate ca proba un articol de tabloid, ca tot vorbim de "probe"
aici mai pe larg
http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/zi-mare-pentru-iri-si-moni-de-doua-ori-in-fata-judecatorului-pentru-procesul-de-custodie-a-irinei-si-prima-infatisare-la-divort-154868.html


inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



asta e tare. El e filmat cu 2 fufe in pat si aia e de moravuri usoare! Oare nu-si dau seama si el si tataie ca fac greseli peste greseli? Ca in momentul de fata o victimizeaza pe Moni tocmai ei, care nu-s chiar usa de biserica si ii dau ei avantajul compasiunii opiniei publice?
Incep sa cred ca n-o fi Moni prea desteapta, dar nici cu ei nu mi-e rusine :):) Au in schimb avantajul banului - sunt chiar curioasa sa vad cat vor conta in final viloiul si conturile burdusite ale tov. secretar general al guvernului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Marius
Cica Irinel ar fi afirmat ca nu vrea ca fiica lui sa locuiasca alturi de matusa, aceasta fiind de moravuri usoare( dl lup la ce fel de moravuri se incadreaza? ). Cica a adus in sprijinul celor afirmate ca proba un articol de tabloid, ca tot vorbim de "probe"
aici mai pe larg
http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/zi-mare-pentru-iri-si-moni-de-doua-ori-in-fata-judecatorului-pentru-procesul-de-custodie-a-irinei-si-prima-infatisare-la-divort-154868.html


inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Mda - rolul avocatilor este (si) de a aduce cat mai multe probe pe care ei le considera relevante. Desigur instanta le va accepta Taolat sau partial) sau le va refuza dupa caz. In oricare dintre motivele expuse mai sus este motivata decizia instantei. Ca incearca - asta e, ar fi prosti avocatii care nu ar incerca, ca in multe cazuri nu obtin nimic - asta e - dar miza este - daca totusi sunt acceptate? Atata vreme cat nu furnizeaza probe oricat de improbabile ar fi - e clar ca sansele de reusita scad. Nu pot castiga pe un dosar subtire la acest capitol.
Probele de acest gen nu vor fi luate in considerare - aceasta este opinia mea.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ellej, e de rasu-plansu! Eu de-asta spui ca mi-e si frica sa ma mai uit la cum se desfasoara treburile. Daca asta va castiga custodia va fi pt ca e cine e, adica in bani. Ca altfel, vai de capul lui. E ca si cu aia care isi iau examenele pe sistemul "nu-i asa ca pamantul e rotund?"
Daca era om, lasa fata langa mama si eventual supraveghea personal ca fata sa fie crescuta bine, nu ma refer financiar. El e ocupat cu distractii, cluburi, fufe, de ce nu e sincer cu el si sa recunoasca cc ca e depasit si dezinteresat? Asa din carti suna bine, mostenitor, eheee cand e vorba sa te ocupi efectiv de un copil mic, nu guli guli o ora-doua, chitaiala si gata, atunci arati cat de tare iti pasa si te implici ca parinte.
Pana si ideea cu fetita dusa in SUA, departe de scandalurile de aici, filmarile lu taica-su, era o treaba buna. Nu cred ca Monica i-ar fi interzis sa isi vada copilul. El nici cand au fost plecate nu s-a dus macar o data acolo sa le vada. In schimb au duduit tabloidele de orgiile lui in acea perioada, si nu vorbe, ci evidente.
Inca un angajat de-al lui o zis ca Monica supraveghea mancarea pt ea si fetita, se interesa mereu daca a mancat si ce a mancat fetita.
Daca aia ca matusa e de moravuri usoare, el ca tata al copilului e de jde ori mai de invinovatit.
Cica si bunica o dat cu subsemnatul azi la Directia pt protectia copilului. Eu in locul Monicai as lua distanta de ea, urat personaj.
Marius, puoi sa incerce, cine ii opreste? La teorie da bine ce spui tu, dar faza cu matusa si ziarul e ridicola grav sa zic asa, mai ales cand hotul striga hotul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Eu nu cunosc nimic despre acesti doi indivizi,nu am vazut nunta,nici botezul ...nu stiu nika asa ca nu`mi pot da cu parerea si nici lua partea unuia sau altuia.(desi logic,ca mama cred ca nu`i greu de ghicit cam de partea cui as fi)

Ceea ce nu inteleg eu,cum adica donatie intre soti??Adica sotul imi doneaza o casa?Dar ce,sunt de la amarastenii din deal si el printul pe cal alb imi doneaza mie,cenusareasa?Sau imi face cadou acel ceva?

De cind se poarta moda asta in Ro. "sotul mi-a donat o masina,o casa..."
De acum nu mai vorbim de cadouri,vorbim de donatii?Sa intreb pe forum "hei fetele,ce v-au mai donat sotii?"

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olina87

copii au dreptul la o parte din casa; pot face proces prin care sa isi ceara partea lor din proprietati



Da, au dreptul cand "babacu'"-i mort; pana atunci, dau din buze si spera...



Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Eu nu cunosc nimic despre acesti doi indivizi,nu am vazut nunta,nici botezul ...nu stiu nika asa ca nu`mi pot da cu parerea si nici lua partea unuia sau altuia.(desi logic,ca mama cred ca nu`i greu de ghicit cam de partea cui as fi)

Ceea ce nu inteleg eu,cum adica donatie intre soti??Adica sotul imi doneaza o casa?Dar ce,sunt de la amarastenii din deal si el printul pe cal alb imi doneaza mie,cenusareasa?Sau imi face cadou acel ceva?

De cind se poarta moda asta in Ro. "sotul mi-a donat o masina,o casa..."
De acum nu mai vorbim de cadouri,vorbim de donatii?Sa intreb pe forum "hei fetele,ce v-au mai donat sotii?"

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Povestea-i asa: in Romania ca sa poti trece pe numele altcuiva o casa trebuie act de vanzare-cumparare sau donatie. Act notarial de cadou nu iegzista. In plus la donatie taxele notariale sunt mult mai mici decat la vanzare-cumparare. Dar donatia e si atacabila si revocabila.

Eu am incheiat recent un act de donatie si se poate scrie mai nou o formula in acel act care face ca donatia respectiva sa nu mai fie revocabila si protejeaza actul intrucatva si de atacare de catre mostenitori.

Scuze daca limbajul meu nu e prea avocatesc dar nu fac parte din bransa.

Bineinteles ca acel apartament a fost cadou, ca altfel putea ramane bine mersi pe numele lui si sa locuiasca in el sotia lui, din cand in cand, cu soacra personala si copila. Multi din cei cu conace in afara Bucurestiului folosesc apartamente si in oras.
Dar Irinel de cand cu procesul nu se da in laturi ( sau se da in laturi...) de la nimic pe modelul: "eu te-am facut, eu te omor !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

marius, ai inteles din prima despre ce pariu era vorba, iti place numai sa te faci ca nu intelegi cand nu stii ce raspuns sa dai.

e o mediatizare exagerata a divortului , noroc ca irina nu citeste inca presa si sper ca se uita numai la desene animate la televizor.
dovezi de posibilitati de crestere si asa mai departe sunt bancuri, parerea mea, daca as fi judecatorul as cere dovezi de moralitate, si nu vorbe din ziare ( ca a zis nu stiu ce sofer ca nu mai scapa de nu stiu ce femeie, sau nu stiu ce englez ce era aproape sa fie violat de aceeasi femeie ) ci pozele si filmarile de categoria XXX, care au aparut in media si pe care columbeanu nu le-a negat niciodata.
asta da moralitate la un adevarat tata care poate sa isi creasca copila in conditii umane mult mai bune decat celalalt parinte care nu are nici macar unde sta si dupa ce bea apa!

avocatul lui irinel nu e deloc bestial in meseria lui, are doar norocul ca pe clientul lui il cheama columbeanu irinel si atat, "cartile" sunt facute de judecatorul care instrumenteaza cazul.
si nu am nevoie de articol de lege pentru a-mi sustine afirmatia, e pur si simplu vizibil exact in decizia instantei, decizie luata in functie numai de anumite probe, considerate (normal ) cele mai concrete in acest caz.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Exista probe filmate cu privire la "moralitatea" ambilor soti, nu stiu in ce masura pot fi admise ca probe: show-ul cu blondele in jacuzzi versus show-urile lesbi ale Monicai pe la niste petreceri private, aparute in presa tabloida. Poate or fi si altele, de care eu nu stiu, ca nu m-a preocupat in mod deosebit subiectul.
Ramane de vazut cum vor fi apreciate de instanta, cert e ca marturia inregistrata a mamei Monicai va trage greu la cantar.
Nu stiu daca are relevanta faptul e cu sau fara consimtamantul ei, insa cred ca e evident pentru toata lumea ca nu a fost luata sub amenintarea cutitului, pistolului sau a bombelor.

Pe mine m-ar interesa daca articolele de presa si inregistrarile telefonice pot constitui probe in dosar - si daca da, in ce conditii?

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Candy, mea culpa, pozele cu monica nu le-am vazut, am vazut numai emisiunea televizata in care monica le raspundea celor 2 fufe .

despre inregistrarea mamei nu vad cum ar putea fi adusa ca proba decat daca o pui si la detectorul cu minciuni pe respectiva mama , dar intrebarea ta e buna: pot fi considerate probe astfel de inregistrari?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca sunt cu acordul persoanei filmate devin probe, daca sunt obtinute din spatiu public devin probe. Daca sunt obtinute din spatiu privat (locul de unde se filmeaza , nu locul filmat) fara acordul proprietarului (locului de unde se filmeaza) nu devin probe. Deci depinde de circumstante.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput