Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

deci, parerea mea, peste toate cate s-au zis:MC..nu e o proasta..pam-pam,s-a maturizat destul de repede(sa ne gandim ca are 23 de ani, totusi).eu am putut observa o evolutie rapida la ea.a tintit sus fata si nu a stat ca meduza sa suga din teasta lui Irinel..a cautat sa se lanseze si in acelasi timp sa isi definitiveze studiile.s-a cizelat..s-a facut o scorpie diplomata, caci in lumea in care a intrat nu ai cum sa fii Zana Zorilor!
insa nu afost pregatita sa devina mama si nici nu o vad o mama dedicata.unele se nasc pentru a fi mame, altele invata pe parcurs.ea e din categoria numarul doi.Daca nu ii pasa de Irina, nu o lua cu ea, nu o tinea pe muma-sa cu ea.tocmai pentru binele copilei.cine iti poate purtade grija cu mai multa dedicare decat o bunica?a dat-o la o gradinita..ii construise o viatza normala.fetiza nu pare a fi afectata, dupa cate am vazut din filmulete, ci mai degraba se pisicea cand era intrebata ceva..
nu ii caut scuze Monicai, insa ea a fost condusa de Irinel pana acum , din umbra...juca cum ii canta el si cand nu a mai fost fetitza lui ascultatoare si a decis sa il sfideze....a inceput MAREA RAZBUNARE!
poate Monica era o femeie usoara...poate se"mufa" cu barbatii cu bani..insa era un copil, ca multe alte fete care cad prada banilor si luxului si pica pe mana unora care profita de ele, iar Irinel este unul dintre ei.De ce credeti ca s-a insurat cu ea?credea ca insfarsit a gasit o frumusete proasta care sa faca ce vrea el.
Irinel Columbeanu e un barbat destept(mult mai destept ca Monica pentru ca a anticipat fiecare miscare a lui si a calculat totul:contract prenuntial-ce-i drept nevalabil in Ro care stabilea o renta, bunuri date donatie Monicai), ambitios, razbunator...pe el nu l-a iubit nimeni niciodata si acautat sa fie in centrul atentiei prin avere, prin socuri mediatice..el are nevoie sa se simta buricul pamantului, e un barbat cu probleme..si un psiholog i-ar face mare bine!
Irinel nu da bine pe niciun plan, parerea mea.Daca Monica mai are o scuza..el nu are niciuna!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Copilul este audiat/evaluat de catre: Autoritatea Tutelara, Directia pt protectia copilului, Procuratura!!!Toti trebuie sa efectueze anchete sa constate dc Irina(4! ani) a fost/ nu abuzataDc asta e tata...
Paula Iacob e.... E pro tata/Irinel pe "motivul" ca Monica era interesata de cariera si nu a renuntat la ea/amanat in favoarea Irinei, deci cu alte cuvinte cine munceste...e mama denaturata. Sau aproape, ca dc ai program "accetabil" dupa gustul dnei Paula Iacob, adica si dansa carierista, dar cu program de munca pana la orele 3-4 dupa-amiaza atunci esti ok ca mama. Haha, cate femei au programul asta?
Huh, inca nu ma dezmeticesc de cat de catele pe romaneste sunt unele femei cu experienta de mama traita!
Ati vazut pozitia lui Botezatu? Neasteptata si jos palaria!
Monica va fi facuta afis.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Please,lumineaza-ma,ce a zis Bote?Ca ei nu prea se aveau bine de la scandalul cu Ricky.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

http://stirileprotv.ro/video/moni-a-ajuns-la-iml-sustine-ca-au-lovit-o-angajatii-de-la-izvorani.html/60479080

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si pe care dintre angajati o sa-l reclame? Pe de alta parte locuinta de la Izvorani este proprietate privata (si nu a ei) deci orice fortare poate sa intre sub incidenta penala daca proprietarul doreste sa faca relamatie in aceasta directie.
Pe de alta parte daca escoriatiile constatate de medicina legala sunt demonstrate ca au fost un rezultat al unei agresiuni poate sa deschida dosar in tribunal dar va fi foarte greu de probat pt ca nu are martori si daca este un rezultat al incalcarii proprietatii private chiar poate sa aiba probleme. Oricum nu are tangenta cu I.C. este cel mult un posibil alt proces M.C. & angajat(i).

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu am inteles ca atata vreme cat domiciliul ei din buletin este la Izvorani si nu exista o jotarare judecatoreasca contrara ea are dreptul sa intre in acea casa.
Cica plangerea impotriva lui Irinel ar fi fondata si se va cerceta.

Nu ma pricep la termeni juridici, de aceea nu am retinut incadrarea dar asa la bunul simt cred ca are dreptate in acel caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Imi e foarte mila de ea.
Pe la teveu nu am vazut-o, dar am deschis cate un link pe care l-ati pus voi.
Ce sa mai, a avut ghinion...
Ghinion de o mama careia ii place publicitatea si careia ii sticlesc ochii dupa bani, o mama pe care nu se poate baza cand ii este greu.
A avut ghinion si de un barbat ca IC, vai de capul ei...

Nu o vedeam decat pe la Carcotasi si mi-a facut impresia unei tipe cu potential, inteligenta, dar care a nimerit prea de timpuriu intr-un mediu nepotrivit, langa un barbat nepotrivit. Basca educatia pe care a primit-o acasa, pana sa iasa in lume.

In criza prin care trece acum se comporta demn, e de admirat.
Barbata-so e sub orice critica, brrr....


Nu cred ca isi batea fetita, e oribil ce au facut IC in colaborare cu maica-sa.



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

marius, poti sa explici cum e cu propriatate privata de la izvoraneni?
am inteles ca e a lui columbeanu, si probabil ca nu o fi trecuta pe buletinul nevestei, dar pana cand divorteaza ea nu mai are dreptul sa calce pe acolo, desi a locuit acolo pe perioada casatoriei ?
inca este sotia lui columbeanu, si in afara de custodie nu am inteles sa ii fi fost interzis si altceva.
deci cum e cu legea asta in caz de divort? de fapt , cum e cu legea in general, in romania, chiar se aplica sau se aplica adaptata in functie de persoanele care apeleaza la ea?

in acest caz eu nu sunt in nici o tabara, ambele persoane in cauza nu fac parte din "cercul" meu , dar la cum reactioneaza el imi da impresia ca asa a facut tot timpul: a condus , manipulat, platit pe toti cei din jurul lui. din pacate nu vad ce educatie poate oferi unui copil.
din punctul meu de vedere columbeanu e inca un copil pe care il conduce tac-su, iar acest gen de educatie nu cred ca face bine unei copile de 4 ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai e simplu. Fiind proprietatea lui si numai a lui, ca orice proprietar are dreptul sa decida exact ceea ce doreste si numai ce doreste. Aceasta este una din esentele dreptului privat si este valabil oriunde.
faptul ca o alta persoana are relatie de casnicie cu proprietarul nu presupune absolut deloc ca s-ar naste obligatii si/sau drepturi care sa ii atinga (greveze) sub o forma sau alta dreptul privat.
Asa incat are dreptul de a accepta sau de a nu accepta o persoana indiferent de relatia cu aceasta (pentru ca nu are nici olegatura natura relatiei) in spatiul privat. Chiar daca ar fi casatoriti sau divortati nu exista si nu poate sa existe vreo dispozitie care sa-i altereze dreptul asupra proprietatii private.

Sigur oamenii au asa o senzatie ca daca sunt casatoriti atunci totul este fifty/fifty insa este falsa aceasta senzatie. Legea spune clar ce anume si cum anume ajunge sa fie considerat partajabil(impartibil) intre doua persoane care divorteaza si din start asa cuj este firesc intra in discutie doar si numai doar bunurile comune (adica cele obtinute in comun pe perioada casatoriei).
Insa dreptul de a locui intr-un spatiu fata de care nu ai defapt niciun drept este din start o contradictie. Nu ai nici un drept acolo nici macar cel de a locui acolo.
Cat despre educatia minorei - in mod sigur se vor administra probele care se considera relevante (sau mai putin)in instanta de fiecare parte iar in urma analizei acestora se va lua o decizie (se va da o sentinta).
Eu raman la opinia ca acest copil va sta la tatal lui si nu este greu de evaluat de ce cred aceasta.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput