**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ia ghiciti, am reusit sa vad pozele cu Miru si Rareselu Ce frumosi sunt si asa de mari sunt superbi! Am si poze favorite,

https://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Februarie2011#5579094923374371922

si

https://picasaweb.google.com/104295494406496657483/Din2011#5579104197230192882

Ii iubesc, sunt super piticutii

Mada va ureaza o primavara frumoasa in care sa vi se implineasca tot ce va doriti! si va pupa cu drag

Mady, sanatate multa puilor si tie putere multa!
Simina, poze de la mot? Pup intelectualul scump care stie atat de multe lucruri

Nu v-am spus de fi-miu care spune cu mine rugaciunea seara si la final se inchina, este un ingeras



de steluta norocoasa (09.02.2009)


http://bazar.desprecopii.com/index.asp?logoff=1l" target="_blank">e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am vazut pozicile cu Miru ce fetita mare si frumoasa ai tu acolo mami si ce scumpi sut copii in baie...da zici ca era cu lipici pe maini asa s-a lipit cutia de el ....am sa incerc sa stii fara rontaieli intre mese ca mai nou asta face rontaie si cand e vorba de mancare nu si pace si stiu ca am gresit deci voi muta sertarul cu rontaieli sus sa nu le mai gaseasca si sa se serveasca dupa bunul plac...mai astept si alte opinii si sugestii fie-va mila de o mama stresi
Zambila zici ca ai primi, super imi plac la nebunie cum miros, sa folosesti sanatoasa brosa...si eu am primit un martisor cu o floricica tot mov care se poate agata la un lantisor, deci sunt multumita


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lavi e multumita olalaaaaaaaaaaaaaaa, in sfarsitttttt
am vz pozici....normea sta in curu gol in fata cainelui, nerusinataaaaa si Rares doarme contorsionat ca si Darius, dar cred ca asa dorm toti
pupici si pt ingersul anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lali am uitat sa-ti zic ca am admirat martisoarele.....sunt o nebunieeee. niste cercei cu buburuze si un pandatib ai putea sa imi faci???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea



Salutare dragelor

Scz ca nu mai intru, dar nu mai am timp deloc.
Vin si eu cu o intrebare pt fetele din bucuresti si care ati fost cu puiutii la oftalmolog, imi puteti recomanda un medic bun?
Mi s-a pus pata sa-i faca un control oftalmologic. Medicul lui spune ca n-ar fi cazul, dar pt linistea mea vreau sa-l facem. Nu se vede sa aiba probl, l-am testat in fel si chip, nu are stabism, dar parca tot nu sunt linistita pana nu-mi confirma si un medic oftalmolog.
Dati-mi detalii unde ati fost voi, cum s-au comportat cu copii, trebuie progr., cat costa consultatia...etc.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Sanatate multa la puisori dar si voua mamici

V-am mai citit printre picaturi, dar nu sunt la zi cu tot ce ati discutat si nu stiu de am timp sa recuperez (desi as vrea)




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois



Sorna, eu am fost cu baiatul la clinica Infosan pt control oftalmologic si am fost foarte multumita de serviciile lor.

Picky, ce ma bucur ca bebelina e bine si creste, sper sa mai stea la caldurica pana vine timpul. Imi pup si nora nazdravana cu mare drag

Ema, unde ai vazut martisoarele lui Lali ca sa-mi clatesc si eu un ochi? Pup si eu nazdravanul tau si pe tine

Hai ca azi am scris pe forum cat pt ultimele 2 luni Cred ca de la primavara mi se trage

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Eu trebuie sa ma apuc de pregatit cina, dar nu am niciun chef..mai ales ca fata doarme...si parca as fi dormit si eu cu ea..dar mai bine nu..ca uit de mancare

Asa ca arunc un ochii pe aici si savurez si pozici proaspete

Nu de alta dar am fost si cu fata afara la parc si cu potaia dupa mine si vad ca am niste contractii destul de intense..plus ca inainte sa merg la parc presiunea pe care o simt jos la vagin devenise dureroasa...dar am riscat..ca deh am promis fetei

Ema sa iasa, da sa termin macar renovatul in mare
Anna cred ca cele mai frumoase martisoare sunt ..ce scump trebuie sa fie cand iti spune din inima "la multi ani" si cand face cu tine rugciunea si se inchina ia mai arata si tu cateva pozici ,ca tare dor mi s-a facut de el
Lavi e bine ca nu ti-a mai facut febra, prost mananca ca-l doare gatul.vezi sa nu fie cumva laringita, ca la asta se schimba vocea. Stefi e bine in schimb tot o aud ca respira greu ca si cand ar avea ceva secretii in interior, si vad ca de ieri mai urat se aude cand respira Am vazut pozicile..super tare cu nurofenul si pozitiile lui de dormit ..da aia la pc..e mortala
Andreea tu asa ai inceput 1 martie? cu nervi si fara apa?! pai trebuiau sa puna anunt la fiecare in posta cu cateva zile bune inainte..asa se procedeaza aici..dar deh aici e tara oleaca mai avansata..ai reusit sa faci rost de apa de undeva?! Normal inceputul de primavara e pe 25 martie parca (asa e aici) cronologic..calendaristic e pe 1..sau invers..nu mai stiu exact..
Alynta stiu dar e revoltator, nu poti rani sentimentele unui copil doar ptr ca e aproape sf de luna si parintii au intarziat cu plata..Pai ce stie un copil de gradi de asta?! Si in primul rand nu se face asa..se poate lua legatura cu parintele, se poate trimite o scrisoare acasa, sau un biletel bagat in gentuta copilului(asa se mai procedeaza aici) dar nu sa refuze copilul la gradi . Oricum bine ca totusi inspectoarea a luat cat de cat masuri..si sper ca pe viitor sa nu mai procedeze asa..ptr ca pana la urma vad ca nu-i intereseaza sentimentele copiilor ci doar bani...
Mady offf ce o tragi si tu acum......sper ca sa isi revina repede copilasi..iar tie putere sa rezisti
Cris deci usturoi acum..ceapa nu incerci?! (stiu ca ceapa nu se recomanda la catei ca le face rau, nu o pot digera si se poate si muri de la ea ..eu nu stiam si i-am dat mancare la a mea potaie cu ceapa..a mancat ca haplea apoi voma totul..deci nu-i prieste ) Off mama dar nu vrei sa stai oleaca linistita..lasa renovatul ptr mai tarziu nu-mi mai gasit motive sa scoti bani din buzunar...si de ce vrei sa pui rigips pe pereti?! sora mea cauta in cta..orice, nu neaparat in domeniul ei..s-)a dus si la interviuri ca vanzatoare..faza tare in incinta carrefour-lui e un magazin cu genti de voiaj de vnzare..cica genti de lux cu preturi ff piperate..si aveau nevoie de vanzatoare..s-a dus si sora mea..stii care era conditia patronului respectiv? sa puna careva garantie pe vanzatoare..ca in caz ca iese lipsa ala care a "girat" sa plateasca banii lipsa..ca vezi doamne fosta vanzatoare a iesit lipsa cu 30000 ron.. pai frate cand ai pe stoc atatea genti la pretul cutare cum sa iesi lipsa sau sa"furi"?! deci e o mare prostie..asa ca tot cauta si cauta si merge la interviuri si nimic .. Vazut pozici..are motul mare si e bulanoasa tare..ca fiica mea... mi-au placut pozele in care papa asa frumos..vreau si eu
sa zic ce mi-a facut fiica mea ieri?! a vrut cereale cu lapte..i-am dat, a vrut sa pape singurica..am lasat-o..ee dupa ce s-a saturat, lua cu lingurita din castronel, punea pe masuta ei de la scaunel , tasa bine (credea ca-i nisipul din parc) ..ok, i-am luat "jucaria" si pana sa o pun in ghiuveta apoi sa ajung la ea(deci 1 m jumate era distanta)sa sterg masa si-a bagat mainile in mamaliga ei pe acolo a inceput sa o strnga in maini si apoi sa mi-o arunce peste tot..pe mobila de bucatarie, parchet in capul ei...bombardament cu cereale ..deci am fata cuminte?!


Revin cu restul mai tarziu ca m-am intins si imediat vine soata acasa si nu am pregatit mancarea..macar sa le pregatesc ca restul le mai face el


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'Na seara fetelor!!

Las si eu un martisor virtual,cu sunet de valuri de mare si miros de ghiocei pentru toata lumea ...


Azi m-am simti naspa,ca m-am incapatinat sa mananc o para ... Nu pot sa mananc fructele,daca ati vazut asa ceva,decat sa le beau sucul.Daca le storc,pot bea si 3 litri intr-o zi,dar intregi isi fac drum inapoi.Si eu sunt inebunita supa pere,mere verzi,portocale .grefe de toate culorile ,mandarine si alte citrice , de struguri nu mai zic .

Cris ai grija cum ma inviti,ca te trezesti cu mine la usa ,te gasesc eu,nu-i bai .Asteapta numai sa de-a coltul ierbii,sa se mai domoleasca gerul nitel .

Am discutat cu sotul despre bazdacul meu,ii mai spusesem si alta data,dar el o lua tot ca pe gluma .De data asta a inteles exact unde bat,a inteles ce nu-mi convine. Mie nu imi place de obicei sa cer sfaturi asa la lume ( bine,voi nu sunteti "lume",voi sunteti d'ale mele ). E ultima data cand mai pomenesc , aveti dreptate,e cel mai minunat sot pe care mi-l putea scoate DD in cale, si cu glumele ne-am dat unul dupa altul,si eu glumesc si tin la glume,unele chiar tare nesarate , doar rastalmacitul cand vb o problema serioasa nu imi place,si a priceput. De aia il iubesc eu ,ca pana la urma ne intelegem intr-un fel sau altul .

Simina ai un super-baietel. In mare face cam ce ii place si la al meu... Ultima oara gasisem in dulapul de vase din bucatarie cateva chestii din lada cu scule,gen surubelnita,patent,un ciocan si un cap de dush . A, si are baterii peste tot. Bine ca nici tu nu ai probleme cu bagatul in gura a tuturor obiectelor mici. Al meu nu a fost atras de sportul asta,nu a bagat monezi in gura,chistoace,margele...


Mai,copii vostri se uita la reclame? Al meu daca incpe reclama cu indienii aia care fac reclama la Mars,sau cea cu bomboane cu rom de cocos e numai ochi si urechi la tv . Eu cred ca din cauza ca vorbesc aia cam pe limba lui ...

Fetele,dar de ce nu e in lista aia de emoticoane din stanga?

Alynta tare urat ce au facut cei de la gradinita , si daca nu vorbea sotul tau cu inspectoarea azi plecau alti copilasi acasa... Tare urat.

Mady cu uitatul dupa fumei eu l-am invatat ,ca el parca avea ochelari de cal ( parintii lui sunt tare gelosi si acum,asa ca ii era teama sa faca vre-un comentariu sau sa se uite atent la cineva) .Prima data cand am intors eu capul dupa o femeie care arata chiar super si era foarte elegant imbracata si el nici macar nu a clipit l-am intrebat daca nu cumva are o problema ,poate nu ii plac femeile ... Felicitari lui alex pentru locul 6 ,asta e,data viitoare o sa inteleaga si restul problemelor. Ii place mult matematica,asa-i?
Da ema si eu vreau la alta mare ,de asta m-am saturat. si desi sunt satula de ea,si anul asta am ratat stavilopozii inghetati ,poate mai ingheata si la anul ....

Cris si daca Paul a ales la mot asa : cheile de la masina,pieptan,foarfeca ,el ce-o sa fie . Am observat ca foarte multi copii au ales pieptanul in ultimul timp ,sau foarfeca ...

Getika vazut si poze cu Ary,am vazut si filmuletul,tare dulce iubitica mica,si imi place cum o protejeaza DAnu,cum are grija sa nu cada mititica de pe pat . Martisoarele frumoase,ca intotdeauna,si mi-a placut sigla de pe pungutele martisoarelor , o frumoasa,si un trifoi.

Foarte frumoasa si poezia,multumim ,prima poza nici eu nu o vad,e un mare patratel alb .

Lavi,Mady cum mai sunt copilasii? Sunt mai bine?
Sorilea ai gasit oftalmolog?

Cris se face asa : copil la soacra/mama ,sot la munci sau cu copilu' , potaia tot cu ei sau inchisa intr-o camera caaat mai departe,cu mancare si jucarii, si sooomn macar 2-3 ore,sa te hodinesti.

Picky cred ca e foarte frumoasa imaginea ce ti-a ramas in minte de la eco !

Serialbastre eu iti dau na-na sa stii... pai spui aci de cornuri branzoase si nu gasesc asa ceva pe blogul tau? Ntz,ntz,nu se face asa ceva ! .

Si eu fac salata de sfecla rosie cu hrean pentru iarna( acum m terminat-o ,si plaaang de cate ori avem fripturica la masa,imi place mai mult decat muraturile),dar eu nu o fierb ,si nici nu ii pun ulei,ci doar otet si sare, si cat mai mult hrean...

Lavinia ce frumos doarme puiul tau !
Si al meu se rasuceste in toate partile. De suzica am scapat de la un an si o luna,cand am uitat-o pe ultima la nasii lui PAul. Am luat-o inapoi peste vre-o luna si am pus-o in cutia cu amintiri .Si de biberon am scapat,pe la 10-11 luni,a renuntat singur la el si a luat canita cu cioc de silicon,apoi pe cea cu pai.Mai trage din cand in cand din biberonul la baietelul vecinei ...bea el,i-l baga si lui Laurentiu in gurita ...

Vazut si pozele cu Miru,e superba.

Ema ba da,cum sa nu, se pot face,sa-mi spui numai un model,marime,detalii. Acum ca mi-am mai revenit am inceput sa lucrez iar fimo,ca statea posomorat in cutiuta de pe la Craciun... In doua zile,adunate cam 6 ore,am facut 40 si ceva de martisoare. Imi pare rau ca nu am apucat sa fotografiez stelutele facute pentru o rockerita,sper sa ii placa ceva de acolo,ca am facut 5 ,dar eu sunt mai romantica ...Daca nu are floricele,buburuze,culori frumoase,ceva,acolo, nu prea imi place,si ma chinui mult pana fac ceva care sa placa.

Va pupic,revin dimineata. La mesajul asta scriu de vre-o doua ore , am mancat intre timp,m-am jucat cu PAul ,mi-a dat cu telul peste picioare de m-a invinetit, si el radea ...
Acum chiar va pup .


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor buna seara sper la voi ca la mine nu este
am o stare urata de oboseala si durere de stomac si niste arsuri pe gat ca atunci cand eram gravi maine incerc sa recuperez

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neaaaaaaaaattttttttaaaaaaaaaaaaa...sunt terminata de oboseala si daca azi la pranz nu dorm,pai o as fac urat.

dar sa ne bem [cefa] deocamdata,perfuzabila cu nes,ceaiul fructat ,trabuce si vougue

Sa va spun ca potaia nu mai roase peretii,dar il atrage mirosul de usturoi si spala varul de zici ca nu-i adevarat..frateeee n-am vazut asa potaie.Tot timpul ii inlocuiesc jucarelel mirunei pe care le ia cu ale lui ca sa-l invat cu ele,si degeaba.Mai nou vrea sa-i ia soricelul ca sa doarma pe el si va dati seama ca ala e iubirea cea mare a sectoristei si nici nu se pune problema de asa ceva..si cum il vede ca se da la el sa-l ciordeasca,terorista ii aplica 2 suluri de ziar pe cur si-si recupereaza soarecul.Asta e casa de nebuni,nu?

Aseara ne-au venit si niste prieteni si ne-au facut necesarul de materiale ca sa refacem pe aicea,si sa va spun cat ma costa fara mana de lucru?(sa vad si de cat ma scarpin in buci la capitolul asta).pai undeva pe la 2500 ron se invarte treaba..adica numai materialele.dar in primul rand trebuie sa se mai incalzeasca ca sa dau potaia afara ca nu vvreau sa-mi roada rigipsul de pe pereti ca sa mor daca nu dau cu el de azvarlita

anaaaaaa[/n] pai pune niste poze mamiciule ca vrem si noi as vedem flacaul taus-a facut asa mare si stie atatea lucruri
lavi stai asa fata ca pana s-a terminat seara am mai primit cate ceva..si alte zambile,si frezie si martisoare..si culmea ca nu am fost plecata nicaieri si le-am primit acasa
ema asta ca sta in curul gol in fata potaii e mizilic..sa vezi cand ala o fugareste prin casa ca sa o linga pe buci,iar noru-ta se razbuna pe el golind cada cu apa pe potaie cu un capac de la spuma de barbierit a lu ta-su.
sorilea cred ca in postitul trecut am papt un "0" de foame..am vrut sa scriu 100 ron consultatia
picky aoleuuuuuuuugiorgi,tu ma sperii cu contractiile de pe acuma..Acum de dimineta e mai ok?cum te simti?.Hai tu fata,cum sa anunte astia asa ca se oreste apa sau curentul o zi intreaga??fi seriasa..o singura data am vazut eu cand am fost la primarie cu treaba,ca inauntru acolo aveau afisat zilele in care se faceau lucrari la reteaua elecrtica si de fapt si alea erau eronata ca erau incurcate zilele saptamanii.Nuuuuuu,asta mai lispeseste..sa p[un si ceapa iti spun eu ce lipseste..sa vina odata primavara ca sa il scot afara in tarc si la buci in casa o sa mai vada coloritul la pereti cand o fi potaie cuminte si cu tiglele pe casa.Cred ca s-a dus la samsonite(sper ca asa sde scrie) ..au aia de acolo niste cerinte de iti vine sa lesini si sa-i spui si ceva de ma-sa patronului.Sa incerce la cele de copii,ca mereu e foarte aglomerat pe acolo si e nevoie de personal in plus.Si ca sa ma laud(ca mi-u crapat laudatorii)..ala e castronel de portelan,si dupa ce termina de papat,impinge bolul intr-o parte si ma cheama sa o iau de la masa.
lali fata,lasa ca e bine si asa,macar sucul sa il bei ca eu nici atat nu eram in stare.Sa stii ca e\la mine au inceput sa iasa firele de ghiocei si alte natii in gradina,iar la bunica au inflorit ghioceii,asa ca te astept cand vrei tu sa viMa bucur ca ati ajuns la o intelegere si vrea sa faca o schimbare.Al noi orice reclama cu animale e de lasat orice activitate si stat cu gura cascata ,mai ales cea cu mancarea de picici.Asat cu lasat copchil nu prea pot,ca nu am pe nimeni de incredere si mai bine imi bat un batz in fund si rabd.Hmmm,la tine o sa se faca stilis paul,nu nu unul asa de duzina,ci renumit ca deh,o sa aiba si masini bengioase,nu?La mine o sa fie mai trichi ca fi-mea a luat cheile de la masina,seringa si margelele..si cum sistemul sanitar e la panat,sa vad ce doctora o sa se faca
[b]getik
tu ce patisi maica?cim te simti azi?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Poftiti la !
Cris-sper ca te odihnesti!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput