**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ufff am comis-o, am si latit pagina, dar ma intelegeti, emotiile sunt de vina , am plecat sa ma joc cu piciu, v-am pupat pe toate si pe bubu!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Fetelor pe unde umblati?
Eu imi astept musafiri in seara asta, dar voi fi doar eu si piciu ca soata e la lucru
Va tzuc si sper sa aflam cat de repede vesti despre Dana si bebic!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

eu am scutire medicala....is si bocna, is si cu rusii
revin maine ca-s varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Unde sunteti fetelro? Voi azi petreceti cu sotii ,ati gonit copiii de acasa si va faceti de cap!

Eu am stat azi,m-am jucat cu PAul toata ziua, am dormit amandoi 4 ore la pranz.
Apropos de somnul de pranz. Citeam pe un topic cum o mamica acuza pe alta ca nu ii da destul de bine sa manance la fetita ,pentru ca doarme prea multe ore la pranz. Paul mananca mult,des, tot timpul rontaie cate ceva. Seara adoarme la 22-23 ,se trezeste dimineata undeva intre 8si 9,uneori ne apuca si 10 dormind,dar mai rar. La 13-14 adoarme si se treseste dupa 3-4-4.5 ore .Doarme prea mult? Cat e treaz nu sta locului o clipa,tot timpul e in miscare,se joaca,alearga,se urca pe picioarele mele,ma ajuta la curatenie, nu prea e tipul de copil care sa stea intre jucarii si sa aseze cuburi unul peste altul. Deci astept pareri sincere. Sa ma ingrijorez? Sa ii schimb alimentatia?

El mananca asa :
Imediat ce se trezeste, lapte,cam 250-300 ml,
dupa vre-o juma de ora micul dejuna constand intr-un snitel si painica cu unt ,
sau omleta dintr-un ou ,branzica si marar
sau paine cu cascaval si unt,

la pranz,inainte de somn, ce mananc si eu, adica ciorbita,sau felul doi, absolut orice avem noi de mancare ( nu gatesc cu delikat,prajeala ,carne prea grasa)

Cand se trezeste mananca un fruct,sau placinta ,sau biscuiti cu iaurt, lapte batut .
Pe la 7-8 masa noastra de seara,ce mancam si noi mananca si el,adica mancare gatita.
Fructele stau la discretia lui,ce vrea imi aduce sa ii curat,tai si mananca .Ce nu trebuie curatat( mere,pere) le mananca singur,gasesc cotoarele in subufer .

Va pupic,ma bag la baie cu piciulica,ni s-a umplut cada cu apa .


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am citit la albinute ca a nascut Danaaa. Dana refacere rapida sa ai un puiut sanatos, mancacios si necolicos. Bine ai venit pe lume puiut drag si scump, exact atatea kg a avut si Rares la nastere. Cand ai timp intra sa ne spui despre voi. Multa sanatate va dorim

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele...

haideti la ,perfuzabila cu nes ,ceai fructat ,trabuce si vougue

ieir fusera la carrefoar la piata,si l-am luat si pe frate-miu cu noi ca sa plimbe kinderul...a fost bine,ba chiar erau multe promoterite la diferite produse si cand am recut pe la lactate,a inceput miru sa tipe "da-mi! da-mi!" la o fata care pe taraba avea paharee cu iaurt...si frate-miu s-a ruzinat si sa mor daca stiu ce i-a ingaimat fetei de acolo,ca a luat iaurt si imi hranea maimutica care o pusese in cos ul de cumparaturi.La casa cand sa punem produsele e banda,vroia si ea sa-si puna soricelul ca sa pota sa treaca
A nascut danami ???ce fainfelicitari mamico si mult laptic si un bebe sanatos si necolicos

lali nici eu nu mai bausem cafea o perioada indelungata,dar m-am reapucat,si culmea...la indicatia medicilor.Au mai iesit molii la vedere de ieri?
picky cred ca nu mai are rost sa ne racim gura de pomana,daca asa se considera ca e frumos..asa e
lavi chiar ma gandeam eu de ce oare u m-ai sunat,ca plimbam reteta cu mine.Si eu la fel ca tine am vrut sa fac bucataria,din aceea gen bar si pe urma sa pun si o masa normala,dar soata a fost mai inspirata si cica "si daca apare copilul mai repede?" si uite ca a venit mai devreme decat precnizam eu.Sunt super acum blugii,sper numai sa incap si in rochita.. . Pai in cazul asta sigur il intaresc eiu pe el,ca vreau sa renuntam definitiv la antibiotice sau alte pastile..totul naturist mama.Cred ca pritenele tale incep sa constientizeze ce le asteapta si vor sa adune informatii cum sta treaba cu astia micii.Sunt tare curioasa cum sunt noii pampersosi..
cuscra nasol tarecum te simti azi?
lali pai si ce legatuta are cantitatea de mancare cu somnul de pranz??ce ai fata,o luasi prin aratura?lasa baiatul asa.vrei sa fie ca miru care la pranz foarte rar mai doarme si cel mult 1 h si jumate?ca pana seara sta treaza in general,si asta de a 7 si putin dimineata si se culca la 22:00.Nici ea nu are rabdare mereu sa aseze cuburi,sa le pune in ordine,sau sa faca cine stie ce care necesita olecuta de rabdare.Consider ca e mult prea mica si fata de generatia noatra,ei sunt mult mai smart si stiu foarte multe lucruri pentru varsta lor.Cam la fel avem si si mesele,si eu mananc odata cu ea cred ca asa o sa ma fac eu cat malul

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!!

Felicitari proaspetei mamici !Bine ai vennit pe lume puiut mic,sa cresti mare si voinic !
Cris multam de cafelute , foarte bune . Mai ,ce sa zic ,eu nu la sfatul dr-ului m-am lasat ,ci la sfatul corpului meu, ca vomam dupa ce beam cafeaua,sau im iera taare rau,cu tremurat si alte d-alea . Si dupa vre-o doua faze de astea am renuntat. Acum nu m-as apuca nici daca m-ar sfatui dr-ul pentru ca tot asa reactionez,am mai incercat [:D}. In schimb,daca im ifac o lingurita de ness cu lapte, nu am nici pe dracu !

Mai,cica din pricina mancarii,ca e data aiurea,la ore nepotrivite ,sau in cantitate insuficienta nu are copilul destula energie,si de aia doarme mult . Eu zic ca e obosit de la atata zbenguiala.
Molii nu au mai aparut ,in doua nopti si o zi nu a mai aparut nici o zburatoare.

Va pupic,revin mai tarziu.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuze2009 spune:

Neata

Capitol nou

AICI

Mergi la inceput