Copilasi de Iulie - August 2004 * 67

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata si din cercul polar de sud aka Bucuresti !
Roxi, sanatate multa si spor la munci !
O zi linistita tuturor ! Ma-c sa ma apuc de supa cu galuste, ca am cerere de la clientul meu cel mai important, hehe !
Pupici multi !

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mey, io nu ma grabesc cu mutatu` am nevoie de voi sa ma lucrati la psihic pe cind o fi sa ma mut, sa ma pregatiti psihic pentru viata la tara/casa, la asta ma refeream ;)) si pentru asta n-am nevoie deocamdata de pampoane, hai olivia;))
gabi, daaaa, cind vine primavara sigur o sa ma omoriti, oricum imi bag nasu` dincolo la gradinarit, ti-am mai zis
roxana, n-am mai facut nimic la casa asteptam caldura
mi-am transformat casa in muzeu de cind am scos apartamentu` la vanzare, branu` e pui, curg vizitatorii nu si cumparatorii:D
hai s`avem o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ce liniste pe aici, toate sunteti ocupate?

Carmen, pai te pregatim si psihic si cum vrei tu... Eu, una, desi nu am trait la casa decit citeva vacante de vara, cit a trait bunica mea, acum, de cind m-am mutat, am impresia ca toata viata mea am stat numai la curte...
Alice - mi-ai dat o idee de supa pentru pitici in weekend, diseara scot gaina din congelator si prestez si eu supa de galusti!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna,

Liniste pe aici...

Si eu sunt ocupata...dar cand nu sunt?

Carmen, te lucram la psihic, stai sa vina primavara sa stam mai mult pe afara...
Dimineata cand m-am trezit, cateaua mea statea cu nasul lipit de usa de la terasa si dadea din coada ca elicopterul, cu botul plin de zapada, la cersit de ceva bun. E antistres total

Astazi am fost o mama rea... nu l-am lasat pe Matei sa plece la teatru cu gradinita, mi-e tare frica de gripa....asa ca a ramas la gradinita cat ceilalti au plecat cu autocarul Ieri l-a dus Petro la medic si doctorita i-a spus ce banuiam si eu, ca e gripa pe la noi si nu viroza.
Nu stiu daca am gresit sau nu, dar la minus 9 grade si in conditiile in care jumatate de oras e racita mi se pare ciudat sa duci copiii la teatru...

Va pup, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!

am fost putin pe afara, nu mult ca nu e cine stie ce de facut, nu e nici de sanie, nici de facut om de zapada, doar niste zapada uscativa parca, purtata de vant, si care-ti intra-n ochi

am citit aseara ca rata absenteismului scolar la scolile generale e de 71 %, la liceu de 47 %, pe motiv de gripa, infectii respiratorii, deci da, Robi, e complet absurd sa duci copiii la teatru, film, etc, in aglomeratii. Stiu ca nici "ascunsul sub plapuma" nu ofera garantii dar extrema ailalta cu bagatul in gura lupului mi se pare direct sport extrem

Roxana, ti-a trecut gadiliciul din gat? daca iei decasept azi, maine nu mai ai nimic- sanatate!

aseara iar a dat buburuza mica un accident de-ala de mi-a scos inima din piept, a cazut si s-a lovit la coccis, drept urmare a plans iar, iar i-am dat nurofen, am masat-o. intr-un final s-a declarat mai bine si ne-am dus la culcare. Nu stiu cum face dar mereu seara are inspiratie sa faca tot felul de sarituri, rasuciri care mai de care. Nu e impiedicata de felul ei, dar normal ca daca incearca tot felul de miscari, sarituri, alpinism pe orice se gaseste, totul inventat/imitat de pe la tv, fara sa se incalzeasca intai....i-am aratat cum se face incalzirea, ea dupa cateva secunde de miscari se declara incalzita sa purceada la "exercitiile" ei de maxima dificultate. Clar la primavara o inscriu undeva la dansuri sportive, balet, nu stiu, sa vad unde gasesc si ce i-o placea, ca sa aiba macar antrenamentul necesar sa stie cum sa cada, sa-i intre in reflex ca trebuie sa-si incalzeasca incheieturile inainte obligatoriu.

azi in meniu ca veni vb am ceva fff simplu de facut, si ieftin! anume ciuperci pleurotus scazute cu ceapa calita si la final amestecate cu orezul fiert si pt carnivorul de sotz am alaturi si una felie de jambon de porc, sectiune transversala, cu os la mjloc, cu tot cu sorici pe ea, pe care doar am impanat-o cu condimente si am bagat-o in vas yena pt 3 ore la cuptor

pt copii, ca ei nu-s cu orezul nici unul am sos de marar cu carne de pui si supa cu taitei

daca vreti, am si o reteta de saratele super simpla, super bune ies si tin si o saptamana pastrate intr-o cutie inchisa, in care sa nu se usuce prea tare. la noi se mananca bine, sunt decorative, sunt niste aperitive bune de pus pe masa si pt musafiri cand nu ai chef sa intinzi mese si nu ai altceva la dispozitie decat un suc sau o bere dezalcoolizata:P Mie imi plac cu lapte cald, cafea cu lapte sau cu iaurt de exemplu. copilasii le rod asa cum sunt si mai ales le place sa ma ajute cand vine vorba sa le taiem cu cu tot felul de forme, sa le punem in tava si sa presaram chimen, susan, mac, mozarella pe ele.

hai ca ma duc la treburi, ma asteapta o chiuveta de vase

o zi buna sa avem toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia, vreau reteta sosului de marar pls

Io facui dimineata mamaliga cu feta si smantana.
Iar aseara, pt ca azi e zi de fete , piscot cu dituoate: visine, locum, 2 linguri nuca macinata, stafide, iar deasupra am tras iar o crema friscoasa

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, vas ca buburuza mica se tine de acrobatii, nu alta, chiar ca sa ii cauti ceva aerobice sau gimnastica, daca are energie e bine sa o canalizeze undeva si nu in jurul mobilelor ! Pupici si da-ne si noua reteta de saratele, mie imi plac tare mult !!
Robi, am vazut in poze ursuleatza voastra, e o minune de ciine, la mine la usa nu vine dar mi-a inseninat ziua doar privind-o in fotografii !! La noi la gradi saptamina trecuta, joi, organizasera excursie la gradina zoologica, iar afara erau minus citeva grade ... cine naiba o fi avut ideea asta acu, in februarie, sa mearga la zoo, nu stiu ... cind animalele sint prin custi de frig ?! Si dap, si medicul nostru a spus ca bintuie gripa prin city ... aud de tot mai multi prieteni prinsi de raceala !! Sanatate lui Matei !
Carmencita, ai fost tare cu muzeul, le iei si taxa de intrare ??

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Salutare
Lio io vreau reteta de saratele !!!Eu le-am facut luni chec si briose si azi nu mai este nik,mandra a mancat briosele iar tacsu checul....aseara trebuia sa fac musai un felul doi pentru azi asa ca am prestat pui cu legume si mult brocoli la cuptor
Am o prietena care-i profa si-i un pic ipohondra daca vede un elev racit,automat raceste si ea....anul asta preda la liceul sportiv si-i foarte multumita,copii de acolo nu-s raciti deloc,pentru ca fac zilnic antrenamente indiferent de vreme....io nu-s de acord cu tinutul in casa daca-i frig afara....de exemplu la noi la gradi s-a ajuns ca bunicile sa-si scoata nepotii de la dans pentru ca "transpirau si raceau" hai sa fim seriosi dupa 20 de minute de dans,in aceiasi incapere....
Meii da' nimeni nu se sarbatoreste de dragobete?...gorodelul de dimineatza a zis ca a auzit un slogan la radio cum ca cine te saruta in dimineatza de dragobete,te iubeste toata viata!...asa ca,care si cum stati cu pupaturile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
...gorodelul de dimineatza a zis ca a auzit un slogan la radio cum ca cine te saruta in dimineatza de dragobete,te iubeste toata viata!...asa ca,care si cum stati cu pupaturile?


Ahahaha, asta-i din categoria "daca ma maninca sprincenele, ma iubeste" (aveam o colega pe vremea cind lucram la teatru care se bucura de fiece data cind o deranja vreo sprinceana) !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Asa, asa..de asta ma pupa sotulache de dimineata, si eu nu stiam. Brava lui, eu pe picior de plecare , el pe picior de pupacit...si eu nu banuiam nimic. Haha...si sunt sigura ca nici el, ca nu le are cu "traditiile"...dar asa s-a nimerit.
Noapte buna fete frumoase.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput