Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

luiza m-ai distrat cu postarile tale ca sa scapi de moderare dar pana la urma ai scapat


Fetelor mai stiti ceva de lary?Oare este bine?!!!

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 12+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Racheel - de obicei am 9 cu 6, dar zilele astea a coborat pana la 8 cu 5. Am palpitatii destul de des, mai ales seara. Chiar si cand vorbesc sau ma misc de pe o parte pe alta reprezinta pt mine un mare efort si inima o ia razna. Maine ma duc si la medicul de familie, sper ca imi poate recomanda ceva. Ma bucur mult ca ai scapat de cele doua proceduri.

Alyah - bine ai veni. Teoretic am naste in acelasi timp :)). Si eu tot pe 11 oct. Tu unde vei naste?
Si eu am dureri de burta si iau nospa forte la 6 ore, dar mai iau si utrogestan si duphaston.
Sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyah spune:

Multumesc, rammy_79!!

Imi pare rau ca si tu ai dureri, mie nu mi-a dat altceva inca, probabil saptamana viitoare sa vada la eco cum se prezinta situatia...

Dar sper sa fie bine si sa nu mai iau altceva, tu ai avut numai dureri sau si sangerari? Pentru cat timp iei acest tratament ?

Oricum iti doresc multa sanatate si Doamne ajuta!!
Voi naste in Iasi.


*************************************
inteligenta m-a urmarit intotdeauna, dar eu am fost mai rapida !!
**********************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Bun gasit fetelor!

Am inceput sa va citesc cate putin seara, dar nu fac fata la ritmul vostru, plus ca eu mai semnez condica la scutece, caci mai am un baiatel minunat de aproape 2 ani.
Am o multime de intrebari pt voi, dar azi ma rezum la una singura: voi obositi usor? Eu uneori doar ma duc dintr-o camera in alta, sau ma aplec sa adun niste jucarii si deja gafai de parca as fi urcat cateva etaje. Chiar nu stiu daca e normal sau ar trebui sa merg la medic. Am uitat, se pare, tot de la sarcina trecuta, dar parca totusi aveam ceva mai multa energie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

alah - sambata am sangerat si m-am dus de urgenta la medic, m-am sperit ingrozitor (de aceea am mai multe de luat decat tine). Acum sangerarea s-a oprit dar tot am dureri de burta. Pe lnga asta amm si starile de rau :(. Sper sa treaca cat mai curand perioada asta si sa ma pot bucuraa cum trebuie de cei doi bebei. Inca nu mi-au spus pana cand voi lua tot acest tratament. Duphastonul mi s-a spus sa-l iau pana in sapt 20 de sarcina. Oricum pe 28 mar ma voi duce din nou la control, o sa vad atunci daca se va schimba ceva.
Te pup si sanatate multa si tie.

Kea - eu nu mai am copii, dar iti spun ca obosesc si cand vorbesc la telefon :)). Ii spun mamei mele sa inchida ca deja gafai de zici ca am alergat km intregi. Din cate am mai citit pare sa fie ceva normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

kea sa stii ca eu una gafai de nu mai pot. Ieri am urcat un etaj si m-a sunat o prietena - nici nu puteam sa imi recapat ritmul normal de respiratie sa pot vorbi normal la telefon.

rammy felicitari! cred ca esti singura de pe aici cu sarcina gemelara!

va pup si va doresc o zi frumoasa

It's true! 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor. Aliah esti inscrisa oficial in listuta. Kea sa ne dai si tu datele. AAAAAAaaaaa bine ati venit la noi...........sarcina usoara si bebei sanatosi.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata burtici,

Ce de fete noi au aparut de cand nu am mai intrat pe forum.
Nu pot decat sa ma bucur si va doresc la toate sarcini usoare, sa fiti sanatoase si voi si bebeii.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Buna dimi fetele!

Ce se mareste odiseea noastra!
Kea si Alyah bine ati venit!

Ma bucur ca azi am citit numai postari pozitive si ca toata lumea e bine. Noi suntem ok , am dormit cam prost noaptea ....de fapt in fiecare noapte dormim prost.

Inez am si eu o prietena care e norvegia. Are un bebe de 8 luni. A fost acolo toata sarcina si tot acolo a si nascut.

Danangi, cuc sa fie !!!

Va . Daca am uitat vreo gravi noua imi cer scuze . Nu m-am trezit inca bine dar le urez uelcam!

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

neata fetelor; vreau sa va intreb si eu ceva, acidul folic pana cand se ia; eu am abia peste 2 sapt programare la dr si nu stiu ce sa fac, sa mai iau, sa-l opresc? voua ce va spus dr, pana cand luati?

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

12+

Mergi la inceput