Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fetili , ma alatur si eu voua cele cu chisturi ...numa ca eu am un fibrom...la mine creste intr-o veselie si daca da Dumnezeu din cer sa ajungem cu bine pana la 40 de sapt il scoatem la cezariana.

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dananagi
dar mie mi-i se umfla picioarele.voi aveti probleme cu picioarele?daca aveti ce faceti?ca ma si dor cind sint umflate.


Eu port ciorapi de compresie cu care ma simt foarte bine.

+10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Aaaa , am avut si eu un chist dubios, foarte mare cu continut lichid si o mica hemoragie intrachistica, pentru care, avand in vedere ca nu se vedea inca sarcina, am fost trimisa de 2 medici sa fac anticorpii tumorali pentru cancer ovarian - CA125

Apoi s-a dovedit a fi sarcina si si-au dat seama ca era doar un corp galben normal, poate usor mai mare

Azi mi-a fost super rau, eram in Kaufland si-mi venea sa vars...mi-am luat un baton cu sare, l-am halit, un pepsi care e nesanatos, dar taie greata...am venit acasa si am mancat ca sparta, iar acum mi-e greata ca-s prea plina...ufff rau mai e sa nu-ti fie bine nicicum.

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 14 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Fetili , ma alatur si eu voua cele cu chisturi ...numa ca eu am un fibrom...la mine creste intr-o veselie si daca da Dumnezeu din cer sa ajungem cu bine pana la 40 de sapt il scoatem la cezariana.

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!


Am si eu un fibrom dar foarte mic, mi-a spus ca nu mi-l scoate nici la cezariana pentru ca e puternic vascularizat si nu e bine. Trebuia sa le am pe toate

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Buna fetelor! Ma bucur ca sunteti bine si aveti asa o activitate febrila pe forum,sper si eu sa fiu in stare sa va tin companie mai mult prin postari mai dese si mai multe.
Bebicul meu sper ca e bine, pe 3 martie am urmatoarea programare la medic, pana atunci noutati despre mine, nu prea am a va spune, am facut o gramada de analize, astept rezultatul acum, sper sa fie bine, sa ne ajute D-zeu, si pe mine si pe bebe.
Taticul s-a mutat de unde statea....fuge de mine, nu inteleg de ce, ma doare, dar trebuie sa merg mai departe, chiar daca el este atat de las incat, va dati fetelor seama, a fugit de unde statea de teama....mea si a copilului lui! Ce om e asta?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Viitoare mamici, avem haine pentru gravidutze deosebit de frumoase, la preturi mici. Gasiti multe modele de pantaloni, bluze, camasi, fuste, rochii dragute pentru perioada sarcinii. Va asteptam cu drag.

http://s1221.photobucket.com/home/hainegravide/index

Imi cer scuze pentru deranj. Multa sanatate voua si puiutilor.


**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellena.. nu are sens sa te mai superi, nu il mai cauta, pt ca inevitabil suferi... Daca are asa inima
Gandestete la bobita din burtica si incearca sa depasesti toate cu sufletul senin si fara stres

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Buna dragele mele,
Este prima data cand va scriu, sper ca am nimerit forumul care trebuia :) si ca ma puteti primii alaturi de voi.
Sunt prospat graviduta in apox 7 sapatamani. Sambata trecuta m-am internat pt 3 zile, din cauza unor scurgeri. M-am panicat f tare. Am primit tratament si repaos la pat. Este vorba de un hematom de vreo 2 cm care din spusele medicilor se va resorbi. Sper din tot sufletul, am trecut print-o sperietura ingrozitoare.
Acum nu ma simt deloc bine, imi scade tensiune foarte mult si nu pot sta in picioare, starile de greata sunt la ordinea zilei.
Voi aveti astfel de simtome?
Am uitat sa va precizez faptul ca astept doi bebei, am sarcina gemelara :).
Ma bucur ca v-am gasit si ca pot discuta cu cineva despre problemutele cu care ma confrunt.
As dori sa ma treceti si pe mine la gravidute de octombrie. Teoretic voi naste in jurul datei de 11 oct.
Va pup si sarcina usoara va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

helena, da-l spanac de nesimtit.
ai grija de tine si de bebel.


eu ramasesem datoare cu un raspuns referitor la data nasterii.
am mai zis eu ceva dar cred ca am trecut neobservata :D

fetelor, sper sa nu va suparati pe mine dar eu sunt reticienta cu afisarea datelor personale si a fotografiilor pe net, asa ca prefer sa nu-mi dau data nasterii si nici sa accesez grupul. sper ca nu va suparati si ma intelegeti.
sincer v-as sfatui si pe voi sa fiti un pic mai atente.
vad ca multe aveti numele real, data nasterii, localitatea la vedere.
dar, ma rog, treaba voastra :)


eu iar am mancat mancarea chinezeasca. cred ca o sa iasa beblul cu okii oblici =))
nush ce am de mi s-a pus pata pe mancarea chinezeasca. sunt cu stomacul in gat de dim, am si vomat de doua ori, dar m-am dus la chinezi :D

8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

rammy, bine ai venit.
oaw. gemeni :D sarcina usoara.

eu am simtome. greturi, ameteli, acid la stomac, balonare. am de toate pentru toti.
daca vreti sa va dau, cu cea mai mare placere :D

mai venise cineva dar n-am retinut numele. ii zic bine ai venit!


8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput