Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

primul control lam facut la 9 sapt la doctorul meu de familie si programarea la primul eco e pe 05.04.2011 la 19 sapt am ce astepta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui athosik

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Neata fetelor.

Am fost aseara la ECO si l-am vazut pe bebe. E sanatos si fffff agitat. Abia a putut sa-l masoare ca se tot invartea pe acolo. Are 61 mm si toate in regula si pare a fi baietel insa ne-a spus ca e devreme sa ne dea verdictul final.Suntem tare fericiti.
Ca bonus mi-a spus d-na doctor ca am scapat si de chistul pe care-l aveam.
Asa ca D-zeu tine ne sustine

Mai fetelor, cat regret sa vad ca dispar fete din listuta. Sper sa ne marim odiseea nu invers.
Va tin pumnii sa treceti cu bine peste toate problemele.

12+


Ma bucur mult pentru tine k ai scapat de chist !!!! Am ramas singurica cu problema asta ... dar bine k macar tu ai scapat!!!!
Pusilici si sa aveti grija de voi!!!!

13+
athosik, nu esti singura..eu cand am facut eco la 7 sapt,mi-a zis ca am un chist de 4 cm,,si a zis s ail lasam in pace,cva nu presupune nici un risc,sa vedem maine ce mai zice de el

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Deci... cu pantalonii , la mine e tare ciudat adik pe piciore imi sunt buni , dar la burta 10 cm distanta intre nasturi... se pare ca de la 27 am sarit la 29/30 desi la marimea asta pot sa mai port panta inca 2 luni..

In legatura cu sarcina oprita.. eu am o panica in mine, imi promit mereu ca dupa un control daca bebe e bine nu ma mai panichez, insa 2-3 zile sunt linistita, cum nu am simptome incep sa ma speriu si tot asa..

Apropo : fetelor peste 12 S, mai aveti greturi? eu din wd parca nimik, luni am fost la eco totul era bine, sanii inca sunt mari si daca ii apas usor durerosi.. oricum nu am avut greturi extrem de mari, dar parca totusi f brusc s-au terminat...
A si mai am usoare si uneori ciudata, dureri de burta.. or fi din cauza maririi uterului?

Burtica creste frumos.. imi e atat de draga..

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Greturi nu pot spune k mai am doar am dimineatza ca o legma in gat si nasul infundat ... sanii dak ii apas sunt durerosi si da dureri de burtica chiar intepaturi ... care la fel ma gandesc si eu k sunt din cauza maririi burticii ... in rest nimic !!!!


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Bine ai venit Inez! Sarcina usoara in continuare!

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Seidana, eu mai am greturi,da. adik imi mai e greatza,da rnu am avut asa mari probleme cu asta eu, de obicei,in prima parte a zilei ma ia asa o greatza si o stare d evoma,dar nu am vomitat pana acum, sanii nu mai sunt asa bombe ca la inceput, dar inca sunt durerosi la pipaiala:)...si somnnn..ma ia un somn in mijlocul zilei cand sunt la serviciu..cel mai bine mi-e acasa,seara

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Alina.. da mai am 2 sapt.. pe 8 martie la contraol depasesc 14 sapt .. dar pana atunci sunt bomba cu ceas

Athosik.. si eu cred ca am sanii durerosi inca, desi parca si durerea aceasta s-a mai atenuat..

Oricum hai sa ne gandim pozitiv.. vom avea bebelusi frumosi si vom ajunge la momentul cu impinge!!!

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Athosik.. vei vedea ca pana la final vei scapa si tu de chist...in 90 la suta din cazuti se scapa

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !



Sper din suflet ... cu toate k nu ma deranjeaza deloc ... nici inainte de sarcina nici macar nu stiam k este acolo ...Dar totusi sper sa nu actioneze acum in sarcina in mos negativ ... daca sta acolo cuminte nu ma deranjeaza deloc

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Citat:
citat din mesajul lui athosik

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Neata fetelor.

Am fost aseara la ECO si l-am vazut pe bebe. E sanatos si fffff agitat. Abia a putut sa-l masoare ca se tot invartea pe acolo. Are 61 mm si toate in regula si pare a fi baietel insa ne-a spus ca e devreme sa ne dea verdictul final.Suntem tare fericiti.
Ca bonus mi-a spus d-na doctor ca am scapat si de chistul pe care-l aveam.
Asa ca D-zeu tine ne sustine

Mai fetelor, cat regret sa vad ca dispar fete din listuta. Sper sa ne marim odiseea nu invers.
Va tin pumnii sa treceti cu bine peste toate problemele.

12+


Ma bucur mult pentru tine k ai scapat de chist !!!! Am ramas singurica cu problema asta ... dar bine k macar tu ai scapat!!!!
Pusilici si sa aveti grija de voi!!!!

13+
athosik, nu esti singura..eu cand am facut eco la 7 sapt,mi-a zis ca am un chist de 4 cm,,si a zis s ail lasam in pace,cva nu presupune nici un risc,sa vedem maine ce mai zice de el

12+


Sa speram k va fi bine pana la final!!!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Deci gata ! m-am linistit! am citit in n-spe mii de partii ca incepand cu sapt 12 greturile dispar sau se atenueaza.. Asa ca fetelor suntem in grafic

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui athosik

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Neata fetelor.

Am fost aseara la ECO si l-am vazut pe bebe. E sanatos si fffff agitat. Abia a putut sa-l masoare ca se tot invartea pe acolo. Are 61 mm si toate in regula si pare a fi baietel insa ne-a spus ca e devreme sa ne dea verdictul final.Suntem tare fericiti.
Ca bonus mi-a spus d-na doctor ca am scapat si de chistul pe care-l aveam.
Asa ca D-zeu tine ne sustine

Mai fetelor, cat regret sa vad ca dispar fete din listuta. Sper sa ne marim odiseea nu invers.
Va tin pumnii sa treceti cu bine peste toate problemele.

12+


Ma bucur mult pentru tine k ai scapat de chist !!!! Am ramas singurica cu problema asta ... dar bine k macar tu ai scapat!!!!
Pusilici si sa aveti grija de voi!!!!

13+


Nu fi trista, important este ca se retrag, eu presimt ca o sa scapi si tu de el cat de curand mai ales daca deja da semne de retragere

12+

Mergi la inceput