Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dananagi spune:

bun venit noilor gravidute.sa aveti o sarcina usoara si bebei sanatosi

fetelor,am primit programarea la eco pe 9 martie.greturi inca mai am.dar mie mi-i se umfla picioarele.voi aveti probleme cu picioarele?daca aveti ce faceti?ca ma si dor cind sint umflate.azi am facut si eu 12 sapt.sper sa fie totul bine si la eco sal vad mare pe bebe.

camady si jade,voi cum mai sinteti cu singerarile?sper sa nu mai aveti probleme.

pe toate fetele.

12+
mami de roby(1993)si radu(2002)
mami de ingers 2009(9 sapt) si 2010(12 sapt)
cu ajutorul lui d-zeu pt a treia oara mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui magddalena

buna seara fetelor am revenit din nou cu toate ca am zis ca nu mai intru pana luni.Azi am fost la alt doctor la un cabinet privat si din pacate sunt sanse 90 la suta sa fie iar oprita din evolutie adica s-a vazut embrionul pt ca era ecograful performant dar e mic placenta si saculetul unde sta sunt normale ca dimensiuni dar embrionul are 3 mm si mi-a zis ca e aproape imposibil sa fie o sarcina mai mica daca eu am avut ultima menstruatie pe 21 dec 2010 si testul de sarcina pozitiv pe 20 ianuarie.Sunt ff dezamagita pt ca a trebuit sa merg la cabinet privat sa platesc 100 de euro ca sa imi spuna doctorul ceea ce imi putea spune incompetentii de doctori din spital.De ce?Pt ca in analize ieri moasa mi-a zis ca sunt bune perfecte si azi doctorul mi-a zis ca am o problema cu tiroida si asta duce la oprirea sarcinilor din evolutie.Si mi-a dat un set complet de analize pt tiroida si la sange care include si capacitatea de coagulare a sangelui...deci de ce mi-a fost frica nu am scapat e posibil sa am trombofilie.Nu pot sa cred ca medicii de aici daca nu ii platesti sunt ca cei din Romania INDIFERENTI!!!!!!!!!Oricum sambata dimineata am o alta ecografie sa vada daca cumva este activitate cardiaca ceea ce el se indoieste si mi-a zis si mie sa nu imi fac sperante.Asa ca fetelor fiti atente cu medicii si cine poate sa ma stearga de pe lista ca nu mai am speranta sa fie bine.Multumesc pt sprijin si bafta tuturor si copii sanatosi


Sincer imi pare atat de rau ... fii puternica si nu uita k suntem alaturi de tine!!!!
Ai avut ceva simptome???? Sau ????
Pusilici si sa ai grija de tine!!!!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Danangi, e asa stresant, in cazul in care ai pierdut cel putin o sarcina, sa fii tot timpul in alerta daca mai ai simptomele sau nu....si eu am nebunii de astea, sa ma pipai sa observ daca ma mai dor sau nu sanii...maine ma duc la eco sa il vedem pe bebe, nu am mai fost de la 7 sapt
Nu mai stiu nimik de maria26, din Pitesti..o tin minte perfect, si am obs ca de vreo 2 sapt nu a mai postat nimik

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi tu greturi mai ai?

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Neata fetelor.

Am fost aseara la ECO si l-am vazut pe bebe. E sanatos si fffff agitat. Abia a putut sa-l masoare ca se tot invartea pe acolo. Are 61 mm si toate in regula si pare a fi baietel insa ne-a spus ca e devreme sa ne dea verdictul final.Suntem tare fericiti.
Ca bonus mi-a spus d-na doctor ca am scapat si de chistul pe care-l aveam.
Asa ca D-zeu tine ne sustine

Mai fetelor, cat regret sa vad ca dispar fete din listuta. Sper sa ne marim odiseea nu invers.
Va tin pumnii sa treceti cu bine peste toate problemele.

12+


Ma bucur mult pentru tine k ai scapat de chist !!!! Am ramas singurica cu problema asta ... dar bine k macar tu ai scapat!!!!
Pusilici si sa aveti grija de voi!!!!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Eu sper ca dupa 14 sapt o sa ne calmam toate, si o sa fim mai linistite ...sa ne bucuram de balonas fara stres

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Wow merci pentru calduroasa primire sarcina usoara si voua si imi place fraza "sa crestem mari impreuna " termenul dat de doctor e 04.09.2011 dar ultimul mens nu stiu nic eu exact iam spus doctorului aprox 26.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Athosik.. vei vedea ca pana la final vei scapa si tu de chist...in 90 la suta din cazuti se scapa

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Eu sper ca dupa 14 sapt o sa ne calmam toate, si o sa fim mai linistite ...sa ne bucuram de balonas fara stres

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Si eu sper !!! dar pana la 14 sapt la mineeeee mai e o gramadaaa de timp. La tine mai sunt 2 sapt si gata grijiile

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 5+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Danangi , acuma am vazut ce baieti mari ai ! Adevarati barbati! Sa ii ai sanatosi si sa te bucuri de ei ! Eu sper sa iti dea Doamne Doamne tura asta o fetita. O sa pun o vorba buna la el !

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput