Maternitatea Sanador?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Baridoi, sa-ti traiasca minunea
Ma bucur din suflet ca totul a fost perfect.
Poti sa ne spui insa daca ai beneficiat de acele fonduri si daca la iesirea din spital te-au pus sa mai platesti pentru niste consumabile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baridoi spune:

salut Matzaila,

Multumesc pentru gandurile bune ! Sper ca si tu si celelalte fete sa aveti experiente bune, oriunde va veti decide sa nasteti.

Decontul de la CASMB s-a dedus automat din factura finala.

Nu am platit nimic la capitolul consumabile, in afara de un suc pe care l-am luat din frigiderul din camera :)

Nu am platit nici pentru deplasarea doctorului - am ajuns la spital cu contractii la ora 3 dimineata - pentru ca doctorita care mi-a urmarit sarcina era de garda. Ce sa zic, totul a mers perfect !

In ce o priveste pe dna dr Stanga, cu care am nascut, am toata recunostinta ! Este o profesionista si un om minunat ! Si pt dr anestezist Carbunaru care era de garda, a fost foarte "supportive" cu toate ca ma vedea pentru prima data. Si pot continua tot asa :)

Asadar pentru mine experienta a fost una pozitiva.

Daca mai aveti intrebari nu ezitati.

Pupici !

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Am citit si eu cele doua variante de contracte si nu cred ca returneaza avansul daca nasterea nu mai are loc la ei. Poate doar daca nu te primesc ei. Reducerea de la CAS nu e garantata in contract si nici nu cred ca depinde alocarea banilor de ei.

Pentru mamicile de fetite: ati pus cercei in maternitate? in anexa contractului zice de montarea unor cercei medicinali si eram curioasa cum sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

puteti sa-mi trimiteti si mie va rog aceste contracte? adresa mea este mcarastoian@yahoo.com.
Va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna fetelor,subscriu la ce a spus Baridoi mai devreme,nota 10 cu felicitari personalului matern.Sanador.Am nascut pe 16 aug prin ceza un baietel de nota 10 si din prima clipa vreau sa va spun ca nu am avut emotii,stiam ca am ales bine.Dna dr Herghelegiu care m-a anesteziat e un om deosebit care pune suflet ,medicul meu de asemenea.moasele asistentele,infirmierele si toti de acolo au fost trup si suflet.Eu una asa am simtit.Cand m-am dat prima data jos din pat am fost ajutata de o infirmiera care m-a insotit si la toaleta pt a se asigura ca nu patesc ceva,la polizu cand am nascut fata in 2005,stateam intro rezerva si infirmiera mi-a legat de pat un tifon lung de care sa ma tin cand cobor.Mancarea a fost de nota 10 ca la restaurant.Nu am platit in plus decat un test screening metabolic care a fost 400lei in rest nimic.Eu am beneficiat de 4000de la CAS ca am incheiat contractul inainte de reducere.Daca ar fi sa mai merg o data tot acolo m-as duce!Pentru orice intrebari va raspund si eu cu placere,va doresc sarcini usoare si cu bucurii nemasurate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna,tuturor!
Eu merg acum la controale la Sanador si m mult ca sigur ca acolo voi si naste.Am o intrebare pt voi:in timpul sarcinii v-au recomandat dr vostri sa faceti analizele de fibroza chistica si surditate ereditara? a iesit cuiva ca are gena care da surditate ereditara???

+15 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

MRG, nu mi-au recomandat asa ceva.
De ce? Tie ti-a fost recomandat asa ceva? daca da pe ce baza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Da,mie asa mi-a recomandat dr Herghelegiu...pe nici o baza,fiindca toate analizele au iesit bine si nu am cazuri in neam sau familie care sa fii avut vreo problema de genul...
Nu stiu ce sa mai cred....asisitenta lui a zs ca asa da la toata lumea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Probabil e noua moda in materie de anlize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Pentru mando: trimite-le un email la frontdesk si iti trimit ei contractele. Eu le am printate din spital.

Mergi la inceput