Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

bine ai venit Veronicao sarcina usoara si bb sanatos

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Ne+am intors. Raportez bebe bine, grasut, 293 gr si mama nebuna linistita. Eu ma laud cu 12 ecografii pana acum.
Eu sunt cu cititul la capitolul trecut, asa ca fug in urma.
Bun venit Veronica, daca am citit bine

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Bravo Mamutz.....pup bebele grasunel

14 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

felicitari mamutz pt bebel grasutz si frumuselabia astept si eu ziua de 1 martie pt morfo





18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Multumesc fetelor
Multumesc Lisa pup Anusca, si ii transmit multa sanatate ;
Daca nu ma insel eu , sdcristian- este initiatoarea odiseii.
Lisa bafta la eco. sa fie totul bine
Cum spuneam mai sus ma inscrieam eu mai devreme...da cu atatea probleme...imi era parca frica
Am facut si eu testul de diabet, dar nu asa cum spuneti voi. Nu am tinut regim, am mancat pana seara, am fost intradevar pe nemancate dimineata si mi-a recoltat sange, apoi peste inca 1 ora, si cu asta basta .
Control intern, precum si eco,la prima sarcina am facut lunar pana in luna 8 si apoi la 2 saptamani ...deci depinde de doctor.
La prima sarcina totul a decurs bine in afara de greata care ma insotit, foarte fidela, pe parcursul celor 9 luni, ba chiar si la nastere a fost prezenta....deh..sper sa nu fie cazul la voi.
Felicitari pt bb Mamutz

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

dya intradevar mi-a fost foarte rau pana in saptamana 16-17 dupa care am inceput sa ma simt bine, imi mai este rau doar cand merg cu masina
hainutele si eu le spal toate la 90 de grade dupa care le calc, nu le-am spalat cu detergent special doar ca le-am clatit de 2 ori si am folosit balsam special pentru bebelusi (hipoalergenic)

Roberta nu ti-a iesit bine glicemia sau de ce te-a pus sa faci testul de diabet? si doctorul meu il da dar undeva pe la 28 sapt

Alexia poate ceea ce simti tu este chiar pulsul, in perioada de sarcina inima ta pompeaza mai repede si mai mult deci este o mare posibilitate ca tu sa-ti simti pulsul. Si eu il simt in uter dar cel mai tare eu il simt in urechea cu care stau pe perna

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 21 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

ooo ce bebe grasunel !!! FELICITARI !! asa sa vrea sa avem mereu numai vesti bune .


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

eu nu am avut umidificator,doar acum cu tusea Anei am cumparat,cred ca trebuia sa il cumpar mai repede


vero...eu eram cea care bantuia singura pe aici.



Multumim de gandurile bune,Ana e mai bine azi,mai vesela,fara febra,doar tuse si muci

Mama de Ana si +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

mamutz,felictari!!!!
Sper sa vin si eu cu vesti la fel de bune

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

eu nu am avut umidificator,doar acum cu tusea Anei am cumparat,cred ca trebuia sa il cumpar mai repede


vero...eu eram cea care bantuia singura pe aici.



Multumim de gandurile bune,Ana e mai bine azi,mai vesela,fara febra,doar tuse si muci

Mama de Ana si +



Si de care este daca nu te superi ,
Multa sanatate Anei

14 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput