Mamici inimoase de Constanta***144***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy

Ma poate ajuta si pe mine cineva urgent cu o clinica /cabinet de stomatologie nonstop in cta? Ii cade un dinte lu' Ayli , si a tras putin de el, l-a dislocat pe jumatate sau un clotisor din ce pot sa vad, dar o doare si a inceput sa-i curga singe. As vrea sa o dc undeva sa il scoata. Stiu ca exista dar nu stiu unde.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/




undeva langa sau in incinta spitalului Militar stiam ca exista dar nu stiu adresa exacta
uite ce am gasit pe net:www.romedic.ro/corina-dent" target="_blank">aici,www.cabinete-stomatologie.ro/judetul_CONSTANTA" target="_blank">aici,www.cabinete-stomatologie.ro/judetul_CONSTANTA" target="_blank">si aici.
asta la o simpla cautare,nu le-am verificat,nu am fost personal...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

buna seara,

kim, saru'mana mult de intrebare, Luca e fff bine.de ieri de la pranz nu a mai facut febra, azi noapte a dormit f bine.ieri am fost si la urgenta cu el, doar sa il vada Fasie-l-am sunat si era de garda, era nebunie acolo, peste 15 copii la prima ora de dimineatza, noroc ca l-am sunat si am intrat direct , am vrut sa stau linistita, ma gandeam ca vine week-end-ul, pediatra nu era, tu nu erai de garda..asa ca ne-am "asigurat", curat la plamani, curat in gat, NU de antibiotic, viroza.
a ramas cu mucii si tusea rara productiva.

eu am petrecut duminica prin piata, bucatarie, si tot asa.....baietii au fost consemnati la domiciliu, mucosi amandoi.


va doresc un sf de week-end calduros.
pup inimoasele.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.


sa il ajutam pe Bibi


Faceti shopping- ajutati copii speciali


Poze Mos Craciun DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Dodo, mi-a sosit invitatia de la tine
Ghiulten, sper ca e ok dintisorul. Si Alexiei ii sangera un pic, dar dupa ce ii cadea sau il scoteam eu( ca la 2-3 am intervenit eu).
Cristina Pisoi, mami de bebe Andrei, odihneste-te si rabdare! Sunt cuvinte greu de pus in aplicare, dar cu fiecare zi vei vedea ca se aseaza lucrurile. Elimina orice element de stress din viata ta( vizite, soacre, telefoane...). Restul au spus fetele: mameloane de silicon sau latex, sanii la aer( adica spalat si stat cu ei neacoperiti minute in sir), stimularea lactatiei prin punerea lui bebe cat mai des....sanatate multa!
Vladis, Simona, Fiquelle, si pe mine ma intereseaza subiectul. Eu m-am trezit intr-o zi ca Alexia avea in ghiozdan o carte despre sanatate. AM un sentiment ca a dus-o la scoala ca sa le arate ea colegilor corpul omenesc/ organele sexuale si sarcina. AM intrebat-o de ce duce cartea si a zis ca asa duc copii la ora de educatie pentru sanatate. La intoarcere a zis ca nu au facut, ca nu a fost necesara cartea. Hmm Daca stiti materiale ajutatoare anuntati-ma si pe mine. Vladis, mai ai cartea mentionata?
Mamicile de copii mari poate ne spun din experienta lor cu copii si de momentul prielnic. Dianamaria, cum a fost la Tibi?
Lulu, sanatate puiului tau mic!! Bine ca te-ai asigurat.Si Ana a avut febra mare si urata, recidiva la 4 ore...acum e mai bine.
Camelia, frumos mod de incarcare a bateriilor! Dragelor, luati exemplu, meritam si o gura de aer din cand in cand!! Ultima oara am evadat si eu la concertul lui Banica jr.
Vladis, bine ca a sosit si tati sa fie de ajutor in alergatura cu masina! Servici usor de luni!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna inimoaselor!
pisoi bine ai revenit cu vesti despre voi, daca ai, foloseste mameleoanele, sigur te vei simti mai bine...dupa ce suge bb mulge-te, fati masaj cu apa caldutza, si ca sa "alunece", putin sapun, mergi pe canale, spre sfarc, cu rabdare trece aceasta parioada. ...pastreaza langa tine persoanele care te ajuta, tu gandeste pentru moment la si la tine. Poate gati sotul/mama/soacra...tu dormi cand doarme si bb, o saptamana-doua nu pica cerul...

Sanatate tuturor!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Dodo, mi-a sosit invitatia de la tine

eheiiii mai repede au ajuns in Mangalia,Bucuresti si....dar important e ca ajuns
Cum e gaza ta mica??

all




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Multumesc pentru sfaturi, fetelor. Deja pusesem in aplicare cam tot ce mi-ati zis dar degeaba. Azi noapte si-a mai dat drumul putin lapticul, dar de la 7 mese de laptic in spital e cam greu sa mergi numai pe colostru...acum il pun la san si suge bine, dar tot nu rezista toata ziua fara completare.
Ieri de ex, i-am dat doar de 3 ori completare, ultima data azi dimineata la 6, si oricum completare ii dau doar dupa ce suge din ambii sani si vad ca nu se satura, cum s-a intamplat si in seara asta cand plangea intr-una dupa ce a supt bine de tot...si am controlat restul de probleme posibile...deci azi i-am dat doar de 2 ori formula si sper incet incet sa fie de ajuns lapticul. Oricum, pisoiul e cuminte, nu plange decat daca are ceva si am inceput sa le cam cunosc.
In privinta sanilor, spuneam ca am incercat cam toate cremele existenta, unele care nici nu se gasesc la noi, ma si mulg cu mana, pentru ca la pompa nu iese mai nimic, eventual 2 picaturi vai de ele...
O problema mai mare a mea sunt durerile de cap, nu stiu daca din cauza anesteziei sau a anemiei (am iesit din spital cu hemoglobina 7), pe care incerc sa o remediez prin alimentatie si suplimente, sau daca o fi alta cauza.
Si in plus, cam am simptome de raceala, cu frisoane, dureri de gat etc...m-am dotat deja cu mascuta pe care o port pe langa bebe...

Cristina, mami de ANDREI (16.02.2011)

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

pisoi problema cu durerile de cap am avut eu..dar dureri nu gluma,ca nu puteam sa stau in picioare si simteam ca imi fuge pamantul de sub picioare imi explodeaza capatana.Recomandare dr. mele gineco cu care am nascut a fost : o cafea foarte mica dimineata,dar numai dupa ce bebe a supt si e satul.Socant...stiu,dar m-a ajutat enorm

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

'neatza si de la mine de pe camp( campie)
Dodo, pai e mai departe tarlaua unde locuiesc eu....postasul vine raaar. e mai bine

Pisoi Cristina, esti la diferenta de 1 sapt de fina mea. Aceleasi simptome le-a avut si ea. Pana s-a instalat lapticul a completat mesele lui bb cu formula, dar i-a dat cu seringa, ca la spital. Fara tetina( bibe). La fel a avut si starea de gripa/viroza/dureri de cap. Acum au trecut....doar prin odihna. Cu fiecare zi simti ca te refaci, nu uita, ai avut o interventie, organismul se resimte! Pentru dureri extreme de cap mie mi-a dat dr pe reteta la externare Quarelin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Pisoi, bine ati venit acasa. ai primit o multime de sfaturi bune - tine-l pe bebe la san, nu aglomera cu creme sfarcul, lasa sa se cicatrizeze natural. inceputul e mai greu, dar apoi e minunat. curaj.. si odihneste-te cat poti. (nu ma pot opri sa nu boscorodesc minunatul personal care umfla copilul cu lapte praf in maternitate!!!!)

Citat:
citat din mesajul lui larisel
si ortoped...

Larisel eu am incredere in dna. dr Gabriela Dascal - o gasesti si pe Lahovari 41.
Ghiulten ai rezolvat cu dintele lui Ayli? imi pare rau ca nu m-ai sunat, te puteam trimite undeva atunci.
gata, fug la munci. sa aveti o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
saptamana aceasta hunul e dupa amiza la gradinita
...si dimineata o am "varza" cu piata hranit,"gatit" pregatit de gradi,imbracat si alergat dupa ambii...

In rest multumesc lui DD ca sunt bine cum sunt...
revin dupa 13.30 cand deja huna-i doborata-sper

Insa natosire grabnica tuturor bolnaviorilor!
O saptamana frumoasa tuturor!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput