Are 1 an si 3 luni si inca suge

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Buna fetelor.
Va scriem din experienta noastra
La fel tzitzi era pe primul loc , nici nu se uita la sticla cu bibe da sa mai si bea din ea...pitica mea sau uriasa mea a baut la san pana la 1 si 8 luni si atunci am intarcato ca sa nu ne prinda vara ca asa ne-a zis dr. ca e mai bine in sezonul mai rece...nu stiu de ce...
Teo nu a stat nici o clipa fara mine a mea daca ramanea cu tacsu ii facea capul ca la dovleac cu nimeni nu statea trebuia sa aibe ea tzitzi ei dulce ... daca era de dormit numai la san sau daca plecam la plimbare cu carutul da si cand se trezea primul lucru care il zicea era tzitzi daca nu era un scandal cat casa de mare...aio...
Cum am intarcato...sa va zic cum am facut...am inceput sa ii distrag atentia cu diferite chestii cand vedeam ca se apropie timpul de san sau sa ii dau ceva sa pape sau sa bea depinde de ce ora era si mai saream cate o masa...am descoperit ca nici un lapte nu ii placea doar cel de vaca si nefiert asa ca bunica mea avand o vacuta si ii dadea pe vatra de mancare si chema dr. veterinar des ...am avut curajul sa ii dau dar sa nu faceti ca mine doar daca aveti incredere ca vaca e cu analizele la zi nu prea e de glumit da no...noaptea ii mai dadeam san iar peste zi saream peste cate o masa doua ... toate astea au durat doua saptamani , nu am chinuit fata si nici pe mine ca s-a retras si laptele mai usor de la san...ca era har Domnului...si uite asa pana cand intr-o seama a luato tacsu in brate i-am facut sticla cu laptele special si a leganato asa cred ca jumatate de ora si ficasa nici gand sa adoarma si s-a enrvat tacsu si a duso in pat si a zis "daca tu ai de gand sa faci nani e bine daca nu e treaba ta ca eu nu mai pot de maini" si dupa nici 5 minute fata lu tata a adormit singurica in pat..cu sticla la care noi concluzia "ce dusi suntem"
Asa ca sfatul meu este sa nu recurgeti la intarcari bruste ca sufera copilul mult... foarte mult si e pacat.
Sa va creasca puiutii mari si sanatosi si tzitzi la putere

Mergi la inceput