Mar-Apr 2011(153)Bravo madutza_bra!!!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea si eu tot asa le calc, pe dos. dar cele de plus nu le calc ca mi-e sa nu le stric.

S-a intamplat minunea mult asteptata38+

AMR 1 sapt si un pic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Roxy nu se strica daca le calci pe dos. Intr-adevar daca le calci pe fata se toceste plusul si arata urat, dar pe dos nu are efectul asta

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 30s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ailedun de la o colega de suferintza de shale.....sper sa mai stea dodoloatele noastre macar pana la 38s

Pisuc am luat nospa...intai de 40 ...apoi am luat una mare..dar degeaba....pe la 14 mi-a venit ideea sa iau un paracetamol si vad ca dupa o tura de transpiratie marca sunt mai mobila...oare oi fi fost trasa si de curent..hm....ma mai incurajez si eu

Roxy ma ajuta sotul ca doar nu trag eu de astea pe aici....dar eu trebuie sa fiu de fata si chiar sa fac una alta...
am zis ca sa las curatenia generala...mai ales in camera asta unde pun patutul cat mai aproape de termen....ca la mine aici se face un praf pe strada de ma dispera....acum sterg geamul si maine nici ca se mai vede...si ma gandeasc ca vine apoi si pediatra...nah sa para altfel.....ca asa aspirator si praf pe astea steg destul de des si o mai pun si pe stefi

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....36 cronologic....
doar 23 de zile au mai ramas pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99la baitza sa fierbi in apa cate o mana de tarate de grau (plafar) puse intr-un tifon....eu asa am facut la Stefy si mai faceam si un litru de ceai de galbenele....puneam 4-5 plicuri sa fie mai concentrat si cand nu fierbeam taratze , faceam ceaiul...il raceam la temperatura buna si la final o limpezeam...



Dar de ce faceai asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, mi-ai lipsit....

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ma retrag in pat ca ma inteapa burta
apropo eu am papat o banane cu migdale

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Pt pielea bebelinei
parea asa mai uscata parca avea asa cojitze....asa frumos se curata si taratele sunt bune in dermatologie (piele uscata/iritata).....galbebelele la fel
peste 6 luni i-am facut asta


dar cu toate astea ea a luat un streptococ din maternitate si de la caldura i se dezvoltase niste chestii in palmutze cat o boaba de grau pline de infectie de care abia am scapat....i letot punctam cu albastru de metil...era mititica numai puncte albastre

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....36 cronologic....
doar 23 de zile au mai ramas pana la mare intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

FELICITARI MADUTZA!!!!
BUN VENIT BEBELINA CATALINA!!!!

vai asa de emotionata sunt....daca nu ma insel este primul bebel nascut la data stabilita

Felicitari si pt Ioana si bb David!!!!!

uff abia am reusit sa razbesc sa citesc si cap asta si din cel vechi...vroiam sa nu scap unde anunta mada ca a nascut

Yasmi as fi venit azi dimi la topait majorete pt ea, dar de aseara de la 9.30 ma doare mijocul de nu mai pot
aseara m-a luat durerea , ca pana la 2 noaptea nu am putut sa ma intind.....m-a durut sa zic ca la ciclu, desi eu nu am dureri la ciclu , dar nu stiu cu ce sa o asociez....ca nici cand m-am mutat si am carat saci cu haine si mobila nu am simtit asa ceva.....
tot mijocul , nu in jos spre noada....numai ca durere la un moment dat a luat-o spre solduri si apoi m-au durut si picioarele pe os....
nu mai stiam ce sa fac....am fost si in cada si mi-am pus dusul pe picioare de ma facusem rosie ca un rac.....apoi iar am venit in camera...m-am apucat si am fact ordine in raftul cu carti de la biroul lui Stefy....am facut numai la inaltimea unde imi permitea sa nu ma indoi.....burta nu mi s-a intarit in tot acest timp decat de vreo 3 ori .....daar sincer azinoapte am constientizat pt primaoara in sarcina asta, ff serios ca vine momentul nasterii.....chiar mi se facuse frica....imi venea sa ma duc sa imi fac gentile de spital....dar m-am calmat ca stiam ca nu ma pot apleca sa iau pungile cu ce am cumparat ....ca le-am pus jos.....

acum sunt cu aceeasi durere....dar acum pot sta intinsa in pat....ba pe stanga, ba pe dreapta sau pe spate.....apoi mai fac putina miscare...ca mai mult de juma de ora nu mai pot sta in picioare

off....si sambata am ajut 4 scaune moi...apa....iar ma speriasem ca la prima sarcina asa a inceput totul....apoi pe seara mi-am revenit .am fost si la o turta si dupa ce am mancat nici vorba sa ma mai duc la toaleta....

abia astept maine sa vad ce imi zice doctora....
as vrea macar la 1 martie sa ajung....ca pe 2 fac 38s....offf....alte simptome nu am.....dar sunt terminata cand vad ca nu mai pot face nimic prin casa si nu am nici curatenia facuta....





------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....34 cronologic....
doar 35 de zile au mai ramas pana la mare intalnire


deea tre sa nasti o data cu mine!!!asha ca ashteapta-ma!!!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 35+ cum creste Alex
AMR 32 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralukab

Deea, stai linistita si ia niste pastilute impotriva durerilor.
Apropo, tu nasti la Giulesti ... ai idee daca in maternitate tin bebelusii infasati sau trebuie sa duc eu haine? Am o mare dilema, nu stiu cate randuri de hainute trebuie sa iau pentru bebe cat stam in spital.
Anaxena, si tu ai nascut la Giulesti, ma poti ajuta cu un raspuns?

Mother to be 36+ Vlad

AMR 2 saptamani



tzin bebelushii separat de mamici
nu tre sa aduci nimic de imbracat
doar: gel dush,baneocin pudra,pampers,servetele



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 35+ cum creste Alex
AMR 32 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

referitor la giulesti- raluka aband in vedere ca suntem si vecine de cartier , treb sa-mi impartasesti cat mai multe despre cum e acolo.stiu povesti, cea mai recenta de pe 30 noi,dar niciodata nu ma satur.oricum o sa mi se para altfel cand o sa ajung eu acolo.iti tin pumnii sa fie totul bine, mai ales dc ai niste probleme de sanatate.
despre ce iti cere- le-a enumerat anaxena pe toate plus bepanthen unguent. asa i-a cerut prietenei mele care a nascut pe 30 noiembrie.un sfat de la ea, pampersii sa servetelele umede sa nu fie data toata punga odata.ca dupa 1 zi nu mai era nimic si au venit iar la cerut a 2-a zi- era inuman sa se termine zeci de pampersi intr-o zi,dar bebelul ei era exact langa masa de infasat,si aveau acces la punga lui, si-au dat seama si ca are destule.., le-a dat pe rand apoi in celellate zile si a fost ok

34 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.

Mergi la inceput