Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Crissy, multa putere mamico, sunteti in rugaciunile mele!

Rodi aniversare frumoasa si multi ani fericiti impreuna!

Oana, si noua ne-a zis sa papam cereale cu gluten de la 6 luni. Eu stiu ca se cer precautii doar in cazul unui istoric de alergii.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Maurice, eu i-am dat mar cu avocado. Mango inca nu i-am dat, sincer nici nu stiu cu ce ar trebui sa-l combin...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Am 6 luni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mango l-am dat cu mar si para. Avocado il voi da la fel, doar astept sa se coaca...

Bumblebee, dar ce avtiv e si Victor al tau!!! Al meu inca nu face nimic, nu se intinde dupa jucarii, nu merge in 4 labe, nu sta pe burta, nu face rasuciri. Doar sta in fundic...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Mango l-am dat cu mar si para. Avocado il voi da la fel, doar astept sa se coaca...

Bumblebee, dar ce avtiv e si Victor al tau!!! Al meu inca nu face nimic, nu se intinde dupa jucarii, nu merge in 4 labe, nu sta pe burta, nu face rasuciri. Doar sta in fundic...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


eu cu avocado...cred ca am dat rateu
avea un gust de nu l-as fi mancat nici platita apoi nici Matei nu a papat decat putin cu mar si branza de vaci...asa ca please imi mai explica o data cineva cum trebuie sa fie la gust si aspect cand e copt?

Cris Matei sta pe burta...si se intoarce doar pe partea dreapta de pe spate pe burta si invers...si mai sta in fundulet
cand i-am spus la Marius ca alti delfinasi se ridica sau merg in patru labe...el mi-a zis ca noi parca am fi in urma cu o luna
dar lasa ca recuperam noi


Matei - luna a 7-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, asa ma simt si eu cu Vlad: muuuuult, mult in urma... dar Vlad e de felul lui foarte lent, unde il pun acolo sta. Nu se foieste in fisher, nu vrea sa zboare, sa se rasuceasca, nu e agitat. cand se plictiseste, incepe maraiala. Dar nu incearca niciodata nimic... e ardelean, no...

Ma duc la nani, ca parca vad ce ma taxeaza copilul la noapte... Noapte buna, fete!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Oanaaaa, www.theamazingavocado.com/tips-and-hints/ripening-and-storing/" target="_blank">avocado

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


10X mami
somn usor!!! si mie imi e somn dar astept masa de la 10


Matei - luna a 7-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu mango i-am combinat cu mar sau para

avocado - i-am dat la munte, cu branzica si un pic de banana, dar am uitat sa ii pun iaurt, asa ca a fost inecacios si s-a inecat cu el si-a facut greata apoi, asa ca a trebuit sa astept un sfert de ora sa pape iaurtul cu banana (ii facusem avocado doar de gust, dar i-a placut)

legume - noi luam din piata sau de la real , nu am insistat cu astea sa fie bio neaparat. dar am vorbit la naturalia, si daca faci comanda iti aduc ce legume vrei, puteti incerca si la ei, nu stiu preturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

OANA, CRIS nici Andrei nu facea mare lucru pana acum, nici pe burtica nu statea, spre deosebire de ceilalti delfinasi el la 8 luni a inceput cu nazdravaniile asa ca nu fiti suparate, fiecare cu ritmul lui. Andrei face dupa cum zice la carte, la 6 luni a stat in fundulet, pana la 9 luni se ridica in picioruse (ma gandesc ca daca azi a reusit asa timid, in curand o sa fie mai sigur pe el)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am pus cateva pozici noi, facute de o prietena draga, sunt unele de cand era de 4-5 luni si unele de acum de la munte.

multumim inca o data tuturor pentru comentarii, sunteti niste dragute

Mergi la inceput