Zmeurici de iulie-august 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Inutza imi pare rau ca ai greturi,nu stiu ce sfaturi sa iti dau ca eu nu am avut.Biopsie la col,la san inca nu am ajuns desi m-a sfatuit medicul sa fac un control.

Giova dar piticul mic,dupa ce vine acasa nu cere la bunici,ca al meu la 11 fix incepe sa strige prin casa mamaiaaaa,mamaiaa,si daca nu vine in maxim o jumatate de ora nu ne mai intelegem.Saptamana trecuta nu a fost mama intr-o zi acasa,asa ca a trebuit sa-l scot eu afara,si cand ne intorceam din oras abea l-am adus acasa,vroia la mama la bloc,(care e la 2 scari de mine)el stie deja ca acolo doarme,daca ne mutam sper sa se obisnuiasca cu alt program.

mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Azi am verificat zmeurica. 82 cm, cica la mediu cu inaltimea, dar la greutate avem 13 kg, cica +2kg peste medie. Daca exista categoria "sumo" ne inscriem si noi. Avem si o lista de analize pe car ele vom face spre sf lunii....mi-e mila de pitica, dar trebuie sa ma incurajez.

despre gelozie...n-am apucat sa spun data trecuta...Alexia a fost, dar si-a revarsat-o asupra mea, niciodata nu i-a facut ceva rau Anei. Ca replici...." numai Anei ii vb frumos" a se intelege maimutzareala" viata nu mai e ca inainte"....
I-am pus filmare de cand era Alexia de 1 an si la sf era suparata ca nu-i mai vb ca in filmare, intr-un fel era geloasa pe ea in filmare. Pare ca a trecut, dar e doar o ameliorare. Acum e bucuroasa ca va merge la vara in tabara si n-are nimic de comentat.

noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna seara!
Baietii astia de la putere nu prea stiu ce fac, am impresia, acu iau din bani, acu mai dau un pic...mama lor...

lucialu merge zumba si de pe you tube. Face si pitica ta

uliiasi, replica e dintr-un film, nu stiu cum se numea, e mai vechi. L-am vazut de mult, dar mi-a placut replica asta. Parca secretara isi intreba seful "coffee...tea...me?"

Azi am fost cu Ana la dentist ca avea o maseluta cariata si am vrut sa-i si sigilez una. Plomba am rezolvat-o, insa sigilarea nu a mai vrut-o. Pur si simplu. A zis ca ii e frica de jetul de aer Cat i-a umblat cu frezele pe acolo n-a zis nimic si cand a fost vorba sa-i faca ceva care chiar nu era neplacut a refuzat. Nah ... acu mai astept sa se razgandeasca si cand s-o intoarce doctorul din deplasarile lui sa mergem din nou.

MErgem si noi la nani. Somn usor!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Uliiasi, replica e din "O femeie face cariera", cu Melanie Griffith si Joan Cusack.



"Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la ceas de .
Noi am fost in vizita la prietenul cel mai bun a lui Marco, sa luam bara de protectie pt. patul lui Edi. am plecat la ora 19 si ne-am intors la 22:30.
acolo au mai venit inca niste parinti din grupa, asa ca am stat la taclale, copiii s-au jucat.....am povestit de scoala si am hotarat sa mearga unul dintre parinti sa rezerve niste locuri. macar astia 4 care sunt d ela 1 an impreuna, sa mearga si la scoala in aceeasi formatie. daca nu se razgandesc pana atunci parintii.
Pogos si eu m-am gandit la replica aia, dar nu stiam de unde e.
bine ca ai rezolvat caria, sigilati data urmatoare maseluta.
Lucialu tie ti-au intrat banii? ce ai gasit frumos pupei?
Anemona va uita Alex, daca va veti muta. Insa vei vedea pe pielea ta ce greu e fara ajutor aproape.
Crixia pune poze...eu nu cred ca e sumo. si edi are peste 12 kg si 86 cm, dar nu pare gras defel.
gravidutele si pe celelalte mamici.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Inutsa eu acum am vazut ca ai burtica, sa-mi fie rusine. Iti doresc sa treaca greturile si sa ai o sarcin usoara.. Poze sunt pe cont.
M-C a implinit un anisor jumatate 80cm,10.7kg si 2 maselute
Giova tot frumoasa esti si cu bretonul lung si scurt. Cand era mai lung statea un pic intr-o parte, nu se vedea foarte clar ca era breton. Acum zic ca e mai bine.
Noi am primit pachet din tara de la mamaie si i-am spus fetei ca este cadou de la maia. Pana am gasit eu foarfeca sa desfac pachetul ea tot s-a invartit de jur imprejur, striga maia maia maia si fericita tare. Pana am deschis si s-a uitat inauntru. A pus buza, a zis mamaaaaaaa si a inceput sa planga. Dupa mintea mea, a crezut ca e maia in cutie. Nu a interesat-o nici o jucarie, nimic. A cerut laptele si a mers la culcare foarte suparata.
Atat, va
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Seara buna!
acum mi s-apredat pcul.
Pogos, dc Olezul tau nu vrea la dentist, a mea nici o sansa. Jur ca dc nu era vorba sa o adoarma, m-as fi simtit mai linistita dc ii facea ceva la dintuci. Al rupt s-a tocit de tot aproape. Facem jumba cum nu, sa ma mobilizez si sa imi tai dulciurile din menu
Giova, gasit asa: pantaloni sport fo 3 perechi, ca atat ne-au placut, jinsi o pareche. Cateva bluzite, un sfetarut, o rochita shtricuita cica pt 6 luni, da ii pana la genunchii pupei(WTF? ), doua palariute de sezon, neste dresuri faine...atat. La Ianna nu am gasit decat gunoaie de haine pt fetite de varsta ei si mai mult de vara. Maine merem la Melania, ca nu ajungeam in timp util azi. Cred ca merg si in Flavia, ca e una acolo de aduce de dincolo tzoale pt ei de firma, sa vad ce are, dc ne coafeaza. Corse ca-i tot nou cu iticheta.
Crixia, eu as fi preferat-o pe pupisoara mai grasu ca dc o apuca iar grevili di mangiare sa aive de une da jos. Asa stau cu inima cat un purice.
Tre sa calc. Heeeeeeeeeelp!
NB tufa mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Buna seara,fetele!

Sper ca ne mai tineti minte.Nu prea am mai intrat din lipsa de timp si mai ales de chef,s-au tinut lant problemele de capul meu si inca se mai tin.
Stefan e bine,s-a adaptat la cresa,a mai tras o mica raceala fara febra dar cu muci si tuse pe care i-am tratat naturist in schimb,noi,adultii am luat virusi de la ei si o tragem si acum...va spun sincer ca ceaiul de ceapa pt tuse face minuni...

Intrasem scurt sa le zic Giovei si Luciei,ca duminica vin in Timisoara,pt o saptamina,doar cu Stefan.Daca aveti chef si timp,va invit intr-o dupa amiaza la un suc(eu cafea numai beau),de locatii habar nu am,hotariti voi si eu acolo vin.
M-am hotarit sa vin pt ca simt eu ca acum are mama nevoie de mine,trebuie sa o sustin si fizic si moral.Daca totul e cit de cit bine,in 4 venim toti 4,fiica-mea va lua vacanta in 4 dar mama are nevoie de mine si acum...
V-am spus ca s-a operat de pleurezie,i s-au gasit niste metastaze la plamini si nu ne putem apuca de chimio pt ca contractat in spital o infectie...de 3 sapt ne luptam cu ea,acum suntem pe niste antibiotice super puternice si ne rugam la Dumnezeu sa ne ajute.
Deci am tel Giovei,o sun pe ea.Lucia daca vrei,imi poti lasa si tu tel pe privat,eu nu stiu cit stau acasa,cel mai mult voi fi la spital si pe drumuri.

Felicitari gravidutelor si "La multi ani fericiti!"tuturor aniversatelor si aniversatilor pe care i-am ratat,sa aveti sanatate si multe bucurii.
va pup si cind se mai asterne linistea si pe la noi,sper sa fiu mai activa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata

n-am mai apucat sa citesc nimic de miercuri, de cand m-a luat gripa si pe mine, ziceam eu ca scap dar de data asta m-a luat cel mai rau , 2 zile nu m-am dat jos din pat, nici acum nu ma simt cine sti ece , parca sunt batuta, ma doare fiecare cm de carne ...nu va mai zic ca abia manac pt ca mi s-au inflamat si amigdalele ..Anastasia e doar mucioasa ca de obicei, Doamne ajuta , iar Cezar saracutul tuseste la greu, azi il duc la dr din nou la alerogoloaga sa vedem ce zice are o tuse seaca care-l termina saracul , eu nu stiu ce sa mai iau pt gat ma doare cumplit...uff...am zis pana la 1 martie nu-l mai duc la gradi pe Cezar, sa mai treaca gripele si virozle ca prea le luam pe toate

Alina sanatate multa mamei tale iar tie putere sa sa ai grija de ea

o sa incerc sa citesc ce-ati scris si revin



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Neatza, tufa!
Io ma simt ca si cum m-a calcat trenu'...a inceput de ieri sa ma doara gatul rau de tot, am bagat ceaiuri si homeopate in mine, tre sa astept sa-ti faca corpul treaba si sa-mi treaca de la sine. Vad ca Davd n-are nimic, slava Domnului.

Laura, daaaaa, de acolo era, nu mi-as fi adus aminte in veci. (ma rog, puteam sa googalesc, dar lenea...) Multam fain!

Ungaras, draga de ea, ii e dor de mamaie, ce imaginatie au si astia micii, incredibil. Cand planuiti urmatoarea vizita in tara?

Giova, wow, deja va ganditi la scoala. Cand intra Marco la scoala, la anul?

Alina, multa putere mamei tale, Doamne ajuta sa mearga antibioticele ca sa poata face chimio. O sa-i faca tare bine sa te aiba aproape.

Acum vad ca nu-s singura calcata de tren....Adriana, multa sanatate, sa-ti intri in parametri cat de curand!
Ma duc sa ma chinui sa bag ceva in stomac...
Sa aveti grija de voi si o zi frumoasa sa aveti!

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 8+
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput