LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (137)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Roxana sau Irina, ce fac??? i-a revenit febra Anei,asta dupa 2 zile in care am avut de-a face doar cu tuse si muci,azi noapte la 4.30 a tusit de numa si a vamat flegma,i-am luat temperatura ,sub brat si avea 37.8. I-am dat tylenol de frica sa nu ii creasca,inca doarme.

Va rog,dati un semn

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Lissa,eu as suna drul.E nevoie de ceva sa inmoaie secretiile alea vascoase.Daca are febra,musai antitermic,iar pt tuse/secretii as putea sa-ti zic si eu ce sa faci,dar nu stiu ce ai tu acolo.Insa cred ca e nevoie de un mucolitic ceva pt a inmuia secretiile alea sa le inghita.Si David voma de la secretii,pt ca nu stie sa le gestioneze,sa le scuipe,tusea pana il apuca voma.Aerosolii ar fi fost f buni in probleme din astea respiratorii.
Sanatate multa.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Ledi fata curajoasa. Nu il poti lasa sa se joace singur?
Ciufik LMA fericiti alaturi de cei dragi!
Am uitat sa zic ieri, vero, si noua ne placea sa il imitam pe cel mare cum vorbea stalcit. Si sa stii ca s-a indreptat (mai greu asa da a facut-o). Pai daca sunt asa dulci cu stalcelile lor cine e de vina?
Apoi cu dragalitul, il zapacim si noi cu pupatul pe ast mic acuma, ca ala mare nu prea mai vrea, desi nu il vezi niciodata pe cel mic sa vina singur (deci cred ca de fapt nu prea ii place). Tot al mare mai vine la dragalit.
Eu zic sa o pupati in voie, poate doar mai usor pe afara, daca zici ca se uita lumea drept sa zic pe afara nu prea apucam ca fug la joaca de nu ii mai prinzi.
Apoi vazusem in alta parte intrebare cu dragostea pt al doilea. Cu parere de rau eu trebuie sa spun, ca simt diferitAl mare a ramas seriful, desi nu mai pot de dragul si celui mic. Dar si faptul ca trebuie (din cauza scolii) sa ne indreptam atentia mult mai mult pe cel mare. Ca daca ar fi fost cam de aceeasi varsta poate ar fi fost mai balansat.
Sper sa mai redresez situatia
sanatate bolnaviorilor

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Multumesc fetelor
M-am linistit , concluzia: suntem normali
Pai ce sa fac daca sunt singura p'aci si fara experienta , sunt un pic mai fricoasa si in plus printre "oamenii straini care se uita ciudat" as putea sa o adaug si pe soacra mea care de fiecare data se ia de sot ca ce atata dragaleala , lasa fata in pace (pe mine sau Alice) si ca, sa nu o mai controleze pe Alice la pampers .

pupici

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Va multumim tuturor de urari.

Ii urez si eu Ciufikai La multi ani!!!

si celor pe care i-am ratat.

Sanatate la bolnaviori.

Noua ne-au plecat musafirii. Mai avem o tura sambata. Fabi a fost incantat sa primeasca cadouri, toata ziua si-a cantat "multi ani traiasca" si tot el raspundea "cine sa traiasca": Papi.
Am facut impreuna tortul dimineata asa ca pana l-am taiat am facut ture la frigider sa admiram trenuletul de pe el.
Eu... am o stare... pe care banuiesc ca fiecare ati avut-o cand a trebuit sa va pregatiti de mers la job.

Dar ii multumesc lui Dumnezeu pentru cei doi pui ai mei, pentru bucuria pe care a adus-o Fabian in viata mea. Nu as fi crezut ca pot face un copil asa vesel.
Va multumesc si voua ca de mai bine de doi ani faceti parte din viata mea.
Sa va bucurati zi de zi si clipa de clipa de puii vostri si de zambetele lor.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La multi ani Fabian!!!! Sa fii sanatos si fericit!

La multi ani Ciufik!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Hei! Salutare fetelor!

Asa cum ati aflat, am nascut pe 15 feb...Multumesc din suflet pentru urarile de aici si de pe FB, sunteti super fete!
Pai Crisspy, asa e, trebuia pe 21 sa am ceza, dar eu v-am zis ca nasc mai devreme . Acum ma refac...colac peste pupaza am reusit sa racesc..cu tuse (e groaznic sa-ti vina sa tusesti si sa te tii de burta abia operata), muci si tot tacamul, asta pentru ca am tot stat dezbracata, cu sanii p-afara...

Sara e bine, papa binisor, nu e cine stie ce papacioasa, dar eu zic ca e ok deocamdata. E cuminte. Ioana si Filip au primit-o cu urale. Ioana a ramas cu mine, ma ajuta, nu stie cum sa se faca mai utila. Pe Filip l-am dus catev zile la bunici pentru ca altfel ar sta numai calare pe patutul Sarei. Plus ca eu inca nu m-am refacut si nu as putea sa le fac fata la 3...Nu va zic ca desi el e f bine acolo, sufletul meu e impartit in doua, mi-e un dor de el de mor!! Mi-am dat seama ca asa va fi toata viata, voi avea inima si gandul la toti 3 indiferent pe unde-i va purta viata. Oricum in week-end mi-l aduce acasa.

Irina, daca esti pe fir, adu-mi si mie aminte, te rog, cum calculez cat trebuie sa pape un bebe in functie de zile, kilograme, ca nu mai stiu

Va pup ca s-a trezit!

Mami de Ioana, Filip si 35 S


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

La multi ani, Fabi! Sari cu poze, Aalina!
La multi ani, Ciufik!

Lisa, suna dr., macar vezi ce zice.

Nu-mi vine sa cred ca implineste si pitica mea 2 ani saptamana viitoare, nu i-am luat nici un cadou inca
Si eu as pupa-o toata ziua pe Carla, dar nu ma prea lasa, ma impinge si zice "nu pupu". Daca mai am candva un copil, o sa-l pup intr-una cand e bebelus si nu se poate opune

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Iulia pasuieste-ma pana dupa cheful de sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

la multi ani si de la noi


Saraimi place de numa' numele


am sunat la doctor,au zis ca nu au ce sa ii faca ,sa o hidratez,sa ii dau antiterminc din 4 in 4h
problema ca e vomita tot,dar tot. Azi nu a ramas nici cu micul dejun in burtica nici cu pranzul,asa c i-am pus supozitor. Nu va zic ca vomeaza numai muci,saraca. Nici macar siropul de tuse nu poate sa il bea ca il vomita,sper sa se linisteasca dupa somnul de amiaza

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput