Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***306***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ada e cool. Maine poimaine spune povesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ar fi super sa veniti va trec pe lista care suna asa pana acum : Novus, Denisamada, Pisik, Anaan , Olga, Ilinca



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Io nu-s chiar companion sigur, dar ma straduiesc, ca la noi anul asta e cu cheltuieli muuulte ( taxa de sustinere a doctoratului, reconditionarea casei, aranjarea curtii), plus ca ma intorc la serviciu si o sa fiu prinsa cu bacu' si alte minuni. Da' de vrut vreau sa vin, sa vedem cum le-om rezolva pe celelalte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Va imbratisam cu drag!
Spunem si noi La multi ani! Ghioceilor, care incep sa se sarbatoreasca, sa creasca mari si sanatosi.
Noi suntem bine?!, sa zicem...suntem asa si asa...
Eram bine chiar pana acum o luna, tolerase, glutenul, paine, unt, bagasem branza de o luna............si la introducerea a 5 ml suc portocale.....DIAREEEE verde....se pare ca nu tolerase branza dar cand am introdus portocala s-a dus tot.
Am luat-o de la capat: morcov, carne, orez si glucoza.
E cumplit de greu, nu pot manca nimic in fata lui, plange si cere, mananc dor cand doarme.
Are aproape 10 kg...de cand s-a stricat iar la stomac, nu a mai luat in greutate, nu a mai tolerat nici ou, nici ficat. Nu mananca niciun fruct. Dintii si maselele sunt aproape distruse.
Nu stie sa mestece, nu face la olita, nu bea apa sau alte lichide cu cana...
In rest vorbeste, canta, e haios.....
Marti mergem la comisie pentru prelungirea concediului, pentru copii cu probleme medicale...ca sa nu spun pe nume ca ma doare inima.
Speram sa fim bine, e greu, e foarte greu...
Sper din suflet sa rezolve in mare si problema noastra odata cu implinirea a 3 anisori.....nu mai rezist sechestrata la domiciliu.
Va pupam!
Doamne ajuita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, florinela
Dar de ce zici ca de fapt nu tolerase branza, daca totul a fost 0k o luna pana ati bagat sucul de portocale?...Oare nu de la ala s-a dat peste cap? Saracutul de el, sa fie pofticios si sa n-aiba voie
Niste poze nu ne dai? Tot asa pletos si blond e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Florinela, multa, multa putere! Uite ca aproape au trecut doi ani, au fost grei tare pentru voi, dar o evolutie a existat, asa ca o sa vezi ca incet-incet o sa fie bine si o sa uitati de toate problemele de pana acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, eu zic pas Gretziei in iunie, desi tare as fi vrut sa merg cu gasca de ghiocei, dar m-am uitat acum pe calendarul bacului si proba scrisa la romana e in 27 iunie, deci corectatul lucrarilor va fi in zilele urmatoare, asa ca n-am ce face...La corectat eu nu vreau sa merg, numai ca nu m-am inscris niciodata si tot m-au trimis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Florinela, multa putere va doresc !!!

Anaan, :((((, tare mi-ar fi placut sa veniti si voi, dar stai sa vedem exact cand mergem si noi
Iar ai mobilul inchis sau nefunctional

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

E pe silentios si nu stiu unde l-am pus. Stai ca te sun de pe tel lui H.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Stiu ca scriu numai cand am nevoie de un sfat, iertare, dar sa stiti ca va citesc
Am nevoie de un sfat.Am scris si la odiseea fetii, dar cum este duminica nu prea este activitate
Referitor la febra-antitermice

Eu stiu ca:
- se dau 5ml /la 8 ore daca are pana in 38.0
-intre 38.0 si 38.5 se dau 2 anti alternativ la 6 ore, dar nu stiu cati ml se dau?????
- la fel si la 4 ore cu temp intre 38.5 si 39....ml????/

si inca ceva

Daca ai dau nurofen sau panadol si dupa 1 ora are aceeasi temp sau chiar mai mult, pot sa-i bag un supozitor de paracetamol???? sau sup asta se poate administra numai dupa nurofen (ma gandsc ca panadolul are paracetamol)?????



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Help!!! Am vazut la Phiphi pe o masea un punct negru, destul de mare Nu stiu cum de n-am vazut mai repede...acum cand a stat pe spate si s-a hlizit tare m-a izbit imaginea E o carie, nu?
Cred ca s-a mai discutat despre asta dar n-am retinut la momentul acela: ce e de facut? E nasol? Ar putea ajunge s-o doara?

Mergi la inceput