Puiuti de Sept-Oct 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

buna burticile mele dragi
vineri am luat rezultatul la urocultura.. a iesit negativ.. deci sunt sanatoasa tun ..
sambata am fost la eco.. bebelina mea a avansat cu o saptamana.. asa ca acum am dpn pe 20.09.2011 .. daca aveti timp modificati in listutza.. are 1.71 cm si activitate cardiaca... este foarte bine si s-a pozitionat in centru.. mai pe mijloc asa.. bine ca nu e jos :D
mi-a schimbat medicatia... mi-a dat duphaston in loc de utrogestan.. i-am zis ca imi era rau de la el.. si sunt mult mai bine si dpdv al greturile de cand iau duphastonul... mi-a zis ca mai pot lua si magne b6 daca imi mai e rau, dar din pacate eu sofez zi de zi si nu pot lua... raman cu elevitul si acidul folic :)

9+ si mami de Andy 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Buna, gravidute!
Noi suntem bine, nicio schimbare, simptome ioc, doar la pranz simt nevoia sa ma intind cand doarme David, in rest nimic.
Athosik, felicitari pentru baietel! Sa creasca mare si sanatos la mami in burtica!

Saptamana viitoare ajungem din nou la doctor sa vedem cum a mai crescut samburelul. De aflat ce este ...mai avem de asteptat.

Stie cineva(fetele din Iasi) cum pot sa dau de dr Iliev? Nr de tel de la cabinet, adresa, etc? Multumesc mult!
Pup si sa aveti o zi usoara, fara greturi.

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 7+
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

[quote]citat din mesajul lui seidana

Athosik ... Am citit ca tensiunea e mica si scade in primul trimestru... lasa ca ne facem noi mari..

11 .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !
[/quote
DA ... speram asa sa fie!!!Dar eu asa am tensiunea mereu ... sper sa nu scada si mai mult !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza77 spune:

Buna...Te ajut eu Uliiasi cu adresa cabinetului doctorului Gheorghe Iliev:
cabinet: Socola nr. 9,
zona Podu Ros, Iasi
tel/fax: +40 232 237 761
luni – vineri > 11:40 - 13:00

23+ cu Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

salutare,eu am o veste nu tocmai buna...aseara ma cam durut burtica si dimineata surpriza a reaparut cm dupa o intarziere de 38 de zile si dupa vre-o 2 teste facute cu rezultat slab pozitiv,am fost dimineata la eco si nimic nu se vedea...bebe a plecat la dd nu ia placut aici dar na eu zic ca e mai bine asa decat sa fi sarcina mare si cu multe probleme, observati ca ma incurajez singura va felicit pe toate,bb sanatosi si ne reauzim cand va inflori bostanulva pup.

asteptam cu nerabdare un ingeras 4 + inclusiv si Teodor de 2 ani si 4 luni.[baitel]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

salutare,eu am o veste nu tocmai buna...aseara ma cam durut burtica si dimineata surpriza a reaparut cm dupa o intarziere de 38 de zile si dupa vre-o 2 teste facute cu rezultat slab pozitiv,am fost dimineata la eco si nimic nu se vedea...bebe a plecat la dd nu ia placut aici dar na eu zic ca e mai bine asa decat sa fi sarcina mare si cu multe probleme, observati ca ma incurajez singura va felicit pe toate,bb sanatosi si ne reauzim cand va inflori bostanulva pup.

asteptam cu nerabdare un ingeras 4 + inclusiv si Teodor de 2 ani si 4 luni.[baitel]




Offff ioana imi pare rau.

10+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ioana .. imi pare tare rau... Sper sa iti gasesti putere sa treci f repede peste toate, si sa ai un bebe sanatos in curand

11 .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

salutare,eu am o veste nu tocmai buna...aseara ma cam durut burtica si dimineata surpriza a reaparut cm dupa o intarziere de 38 de zile si dupa vre-o 2 teste facute cu rezultat slab pozitiv,am fost dimineata la eco si nimic nu se vedea...bebe a plecat la dd nu ia placut aici dar na eu zic ca e mai bine asa decat sa fi sarcina mare si cu multe probleme, observati ca ma incurajez singura va felicit pe toate,bb sanatosi si ne reauzim cand va inflori bostanulva pup.

asteptam cu nerabdare un ingeras 4 + inclusiv si Teodor de 2 ani si 4 luni.[baitel]


Imi pare sincer rau ... dar o sa se intample minunea si la tine in curand ... vei vedea !!!
Sa ai grija de tine si sa nu te descurajezi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Ioana imi pare sincer rau si vreau sa-ti spun ca stiu ce inseamna.Si eu am pierdut prima sarcina in noiembrie anul trecut aveam 12 saptamani ,dar sarcina se oprise din evolutie la 9 saptamani.Era o sarcina obtinuta dupa patru ani de incercari fara nici un rezultat.
Din fericire pentru mine sunt din nou insarcinata in 5 saptamani si sper sa ma primiti si pe mine alaturi de voi in grupul octombristelor si sa ramanem impreuna pana la sfarsit.
Um 04.01.2011
dpn undeva prin octombrie 2011
dn 24.09.78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ioana imi pare sincer rau

maria_scu bine ai venit felicitari sarcina usoara si fara greturi sa ai.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 11+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput