Colectia de toamna-iarna 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citesc ce scrie ANDA si-mi amintesc cate suturi in cur mi-a dat si mie , dar zau ca mi-au prins bine, m-am trezit si am schimbat ce trebuia schimbat, si am reusit sa aduc lucrurile pe un fagas normal. M-am schimbat eu in primul rand, iar restul a venit de la sine. Am reusit sa scap de "dependenta", si asta e mare lucru. Iti propun sa faci la fel LEEA, cheia e la tine

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Leea, imi pare rau prin ce treci, dar, asa cum bine au spus si LAvi si Anda, ce povestesti tu pare mai mult o inducere in melodrama si o bucurie de a trai in aceasta melodrama.
Eu ma pot raporta mult la ipostaza asta pt. ca si eu am tendinta sa cad in telenovela, dar noroc ca ma aduc altii cu picioarele pe pamint. Asa cum o face si Anda cu tine. Dar uite-te tu in sufletul tau si vezi cit sint clisee induse imaginile astea cu mireasa, inelul, numele, etc. si cit sint ceea ce iti doresti cu adevarat.

Iar decizia cu al doilea copil trebuie sa o iei indiferent de de ce hotaraste tatal. Proiecteaza-te in viitor si vezi daca poti sa cresti singura doi copii si acolo o sa afli raspunsul. SI da, e probabil groaznic sa treci printr-un avort, dar si mai groaznic este sa aduci pe un lume un copil caruia sa nu-i poti oferi ce-i mai bun atit financiar, cit mai ales emotional.

Cit despre masculul in cauza, mie mi se pare ca daca nu a divortat pina acum, nu va mai divorta niciodata. Sau daca o face, foarte bine pt. tine, dar nu as lua decizii majore de viata bazate pe aceasta speranta. E nedrept fata de tine, fata de copilul tau, fata de familia pe care le o are cu cealalata femeie si, la urma urmelor, fata de el care se pare ca nu prea stie ce vrea iar tu ii intretii aceasta indecizie prin speranta ta. Menajeaza-te si vezi-ti de viata ta fara el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Trebuie sa va povestesc neaparat ceva frumos.
Aseara se uitau fetitele mele la DVD-ul cu Clopotica in modul Play-Pause, adica vedeau cateva secunde, apoi faceau Pause si analizau imaginea se intrebau una pe alta ce le place si ce nu, radeau de mama focului de personaje, de ce mutre fac personajele, imitau si ele ce zic si ce fac personajele, ce mai, era o distractie grozava impartasita intre ele
A fost unul din momentele slea magice intre surori, cele mai frumoase dintr-o relatie in 2, cand razi si te bucuri impreuna de aceleasi lucruri.

Leea i-am povestit lui Virgil povestea ta, el crede ca iubitul tau chiar credea sincer de Craciun ca va divorta si veti fi o familie, apoi la fel de sincer a intors pagina la cealalta fata a vietii lui si s-a dus cu familia oficiala la munte...
Eu cred ca el ar vrea one big happy family cu 2 neveste si mai multi copii, probabil ii plac copiii si sincer si-a dorit copilul asta care e pe drum, doar ca a doua zi i s-au dat planurile peste cap, se simte cam depasit de situatie si smaf! ti-a pasat responsabilitatea deciziei tie: "fa ce vrei, eu sunt ocupat acum".

Intrebarea e daca tu rezisti si pana cand si daca iti doresti sa fii mereu in trena acestui om pe care eu mi-l inchipui inteligent, citit, charming (din moment ce atrage o femeie asa inteligenta, talentata si frumoasa ca tine)... OK, o fi, dar poti face fata toata viata acestui gen de relatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Lavi, Virgil vede exact cum am scris eu ieri.....

Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Leea, multa putere si intelepciune iti doresc sa poti lua deciaiza cea mai buna, indiferent ce sfaturi primesti aci pe forum trebuie sa cugeti foarte bine ce ai de facut. daca te hot. sa avortezi si vrei sa vii la cluj te ajut cu dr. care lucreaza la Clinica Gine 1 care apartine de sp judetean unde lucrez eu.

eu sunt cu inima cat un purice, a fost control medical la Sorana la gradi si dr i-a pus diagnostic de suflu sistolic si sa mergem la un EKG, astept sa-mi faca o prietena dr. programare .din ce am citit pe net ar fi " normal" pana pe la varsta de 7 ani si ca multi copii au .au si cantarit-o, parca nu-mi vine sa cred ca are 25 kg, prea multe...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Soanso, cea mai buna e Simona Oprita, musai sa ajungeti la ea. Noi am fost cu Ana, tot pt suflu!

Mami, Ana si Iris

www.fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Dios mio, catai batalia pe-aici...

Leea, trista si dificila situatie. Nu stiu ce sfat sa-ti dau. Efectiv nu stiu, asa ca mai bine tac. Ma rog doar sa ai puterea sa iei cea mai buna decizie si odata luata, sa poti sa traiesti cu sufletul impacat, oricare ar fi aceea!

Anda, ce faza... si eu aspira la nasit una bucata copilas.Mi-e dor de Nichitosu'. Cand ne mai vedme si noi?

Lavi, dap, tare gigea atmosfera de pe la voi!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cand imi iau si eu elan mai mult spre tastatura, mi-l taiati cu subiecte de-astea...

leea... nu pot sa spun decat ca imi pare rau... si sper sa gasesti solutia care sa-ti aduca mai putina suferinta. tie si lui tudor.

anda,

Citat:
cami, lavi vreo veste? mai mult cami ca la lavi am ajuns sa stiu calendarul in mod cert mai bine decat pe-al meu propriu pe care nu l-am stiut bine niciodata:)))

am ras cu mainile de burta... luna asta m-am bucurat enorm ca m.am sincronizat cu lavi, trebuie doar sa citesc forumul si stiu sigur cand trebuie sa iau o pauza... si dupa multa vreme o sa fiu si eu pe faza cand trb sa-mi vina...

eu sunt cam ofticata azi, am fost cu andrei la concurs si n-am stiut ca au facut sectiune de dans si pentru fetele fara pereche. mda, am ajuns jalnic, sa danseze fetele singure pe ring, caci n-au parteneri... ma rog, decat sa "faca tapiseria", bine si asa.
oricum, irisuca a cam bocit pe margine, ca ar fi vrut sa participe si ea... dar de unde rochie, cipicei...?
dar speram ca data viitoare sa ne miscam si noi mai cu talent, si sa participam.

acum ma intorc la treaba, ca azi am cam somat cu concursul...

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Concursul saptamanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nichita are muci verzi (deci ceva in neregula acolo)de 3-4-5 saptamani. fara alt simptom. afara de tusea de la muci, dar, dupa 5 ani de probleme orl, o recunosc dintr-o mie daca are alta natura. si n-are. tratat cu mucosolvant de 2-3 ori pe zi, aerosoli cu ser simplu seara, spray cu apa de mare de 7 ori pe zi (nu exagerez) si suflat nasul de 20 de ori pe zi. plus peritol antialergic vreo 2 saptamani. zici ca e un robinet verde. amintesc ca polipi nu mai are, a ramas sinuzita. deja mucoasa nazala e praf! din pacate, la serviciul asta al meu, nu pot intarzia nici 5 minute, e ca la puscarie. sper sa-l poata duce ta-su intr-o dimineata, sapt viitoare, la orlist ca nu mai stiu ce sa fac. ca e condamnat la orl praf pe viata, asta deja m-am prins, dar macar sa tinem nitel sub control.
imi aduc aminte ca el s-a nascut cu puroi in nas, cel putin asa mi-a zis neonatoloaga cand l-a pus pe antibiotic din primele 2 ore de nastere. acum realizez ca nu mi-a explicat nimeni ce inseamna asta, la vremea respectiva. adica cum puroi in nas? avea infectie orl intrauterin sau, si mai nebunesc, e posibil sa faca sinuzita intrauterin? mey, nu radeti, probabil ca nu e posibil, dar imi pun intrebari "existentiale" fiindca sistemul asta al lui nu raspunde la nimic. nu mai zic cat antibiotic a luat deja la viata lui pt nas/gat/urechi....
ma duc sa-i mai suflu robinetul verde.

chestiunea 2: ce mai faceti cu copii prin casa in week-end? in parc toboganele sunt ude si murdare, cu bicicleta nu vrea (si oricum se da doar 5 min si p-orma o car eu), in mall-uri cu virusi nu vreau sa calc, sa se amusineze cu 1000 de alti copii pe niste saltele infecte in aer inchis, ce a mai ramas? sa nu ziceti teatru de papusi ca dedicatia mea materna are niste limite (nu suportam nici copil marionetele si simt ca nu am nervi sa ma sacrific cu asta nici pt nichita:)). el nu bricoleaza, ne raman doar desenele animate si frecatul masinutelor pe parchet, dar dupa o iarna de facut asta, nici eu nu mai suport sa-l vad asa, daramite el. se plictiseste...
s-a redeschis antipa? weekendu' trecut l-a dus ta-su la muzeul cfr.
ce bine era daca aveam curteee.... adica avem, dar e comuna, nu e ca o curte personala, nu are tobogan sau alte de-astea.
o sa fac o petitie lu' udrea sa faca disneyland in bucuresti. sau daca nu reuseste sa-i pacaleasca pe americani sa vina in fundul pamantului unde trebuie sa dea spaga ca sa investeasca, poate pe nemti pt un Legoland? mda, categoric am ceva sanse cu petitia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

noki, degeaba, presimt ca niciuna nu ne vrea de nase:))
eu am alta idee. de ceva timp o am, respectiv exact de cand mi s-a taiat sursa financiara ok si am trecut pe de-aia mica spre zero:)
o prietena de-a mea a nasit o fetitza de la un orfelinat acum cativa ani, o fetitza maricica, nu bebelus. acum are 12-13 ani (fara posibilitati s-o adopte cineva, iti dai seama) si prietena mea o ia acasa o saptamana de Paste si una de Craciun. pentru copil e enorm! se bucura extraordinar, e constienta de situatie, dar are si ea o familie la care sa se raporteze, daca nu se poate identifica complet. o mai duce la dentist (cu mari smecherii, ca legea nu-i permite, cica e obligatoriu medic din sistemul lor, ca poate moare copilul la un dentist extern...) si dentistii din sist orfelinatelor sunt inexistenti...ii mai trimite cate-o hainuta si chestii de igiena din cand in cand si vb la tel cu ea o data pe luna, cam asa. a mai pus-o sa invete (la 12 ani nu stia bine literele, era la nivel de clasa a I-a), macar sa poata intra la o scoala profesionala. si fata citeste saraca, ii spune la telefon: "Nasa, sa stii ca repet ca sa nu te dezamagesc". saracuta...
tot zic ca sa-mi revin financiar si o sa ajut si eu putin un orfan, (in mod organizat, nu asa, donatii din an in paste). inca nu s-a intamplat nici una nici alta, respectiv nici revenirea, nici nasitul de orfani, dar de indata ce se intampla prima, o sa se intample si a doua, Doamne ajuta.

Mergi la inceput