Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Doamne ajuta!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

si o intrebare: cand se pot pune produse la bazar pt acest caz?



da, da, si eu as vrea sa stiu asta

Doamne ajuta sa mearga bine si aceasta campanie!




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Pe langa toate celelalte cai prin care incercam sa adunam banutzii necesari, ne-am gandit sa apelam si la un numar unic de SMS prin care sa se poata dona...noi ne-am interesat la doua retele mari de telefonie mobila, dar toata actiunea trebuie organizata prin intermediul unui ONG, care sa se ocupe apoi si de promovarea acelui numar astfel incat sa ajunga la un public cat mai numeros...asa ca va rugam, daca e cineva care ne poate ajuta in acest sens cu ceva informatii, sa ne anunte....poate stiti pe cineva si la Romtelecom, sau poate o fundatie care a mai facut astfel de campanii, sau.....orice informatie ne-ar fi de ajutor...

multumim!



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

in primul rand vreau sa va felicit pe voi mamicile de la dovlecei,mi-a placut mobilizarea voastra,cu asa oameni alaturi de ea,Raisa sigur va reusi!

Despre romtelecom,stiu ca nu da numere catre persoane fizice,ei dau aceste numere catre asociatii/fundatii!
noi am avut numere de la romtelecom,dar sa stiti ca nu se strang prea multi banuti,tot mai multa treaba veti face voi!

va doresc multa bafta si sa se stranga cat mai repede suma necesara!

incerc sa fac si eu o donatie prin pay-pal,sper sa-mi iasa!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

As vrea sa incep mesajul multumindu-va pentru toate gandurile bune si pentru toate eforturile voastre, dar nu-mi gasesc cuvintele...
Trebuie sa va spun ca eu si sotul meu am considerat mereu ca tratamentul de recuperare al Raisei este datoria si "povara" noastra. Si Domnul ne-a ajutat sa o ducem un an de zile. Cand privesc in urma vad 3 internari la Sibiu, 2 la Al. Obregia, 10 la Centrul Robanescu si o saptamana de spitalizare in Bologna, vad 40 de sedinte de oxigenare hiperbara si atatea drumuri pe la medici...Vad multe, dar am senzatia cumplita ca n-am facut indeajuns. Cand am aflat de transplantul cu celule stem si am hotarat sa incercam sa-l facem, am cerut ajutorul celor din jur prin completarea formularelor de 2% din impozit. Am inceput sa strangem tot mai multe formulare si povara a devenit mai usoara... Apoi voi ati inceput toata aceasta campanie...si oamenii au inceput sa faca donatii in cont...iar povara noastra, acum pluteste!
Va multumesc tuturor si ma rog Domnul sa va rasplateasca!

RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:


Doamne ajuta sa se stranga repejor banutii, iar operatia sa fie un succes! Ne pentru Raisa, Mami si Tati !

Monica, felicitari pentru initiativa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Monica, multumim mult! Ai povestit minunat povestea trandafirasului nostru! Doamne ajuta sa fie totul bine, sa se stranga banutii, sa reuseasca interventiile si Raisa sa poata sa se bucure de viata impreuna cu parintii ei puternici!

Pe blog a fost adaugata o noua pagina cu traducerea in limba engleza a povestii http://pentru-raisa.blogspot.com/p/my-story.html . Multumim MangaGirl pentru traducerea superba!

Tot ca o noua pagina pe care o vom updata constant am pus situatia financiara de azi: http://pentru-raisa.blogspot.com/p/situatia-financiara.html .

Pe Facebook tot MangaGirl s-a ocupat si a format un grup de suport pentru Raisa http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_162312983819877&ap=1 si un fanpage http://www.facebook.com/#!/pages/Ajutati-o-pe-Raisa/185016031538503 .

Tot pe facebook am fost intrebati de ce avem si un cont al asociatiei si unul al mamicii. De aceea ma gandesc sa lamurim lucrurile. Initial mama, Katteryna, nu s-a gandit sa faca o strangere de bani pentru Raisa. A apelat la o Asociatie care ii mai ajuta. Si pentru acea asociatie ne-a rugat sa ne donam cei 2% din impozit.

Atunci noi, mamicile de septembrie octombrie 2009, am facut blogul acela al Raisei, grupurile pe facebook, am scris la randul nostru pe blogurile personale si am incercat sa raspandim vestea. Happy_uka, alex25, liliac1 si eu am lucrat pe blogul Raisei http://pentru-raisa.blogspot.com/ si mi se pare ca a iesit absolut minunat! Avem si buton de paypal, avem si un fel de banner, un buton cu poza Raisei pe care oricine vrea poate sa o ia si sa o puna pe blogul sau pe website-ul propriu. Avem si o lista cu blogurile care ne-au ajutat si au raspandit mai departe vestea.

Lumea a cerut un cont in care sa poata dona direct mamicii si acest lucru nu era posibil prin contul acelei asociatii. Asa ca parintii si-au deschis un cont personal si un cont de paypal.

Au mai fost incercari de deschidere de numere de teledon, dar vor veni fetele sa spuna ce raspunsuri au primit.

Happy_uka a creat si un www.scribd.com/doc/48571086/afis" target="_blank">afis pentru cei care vor sa-l printeze si sa-l puna undeva in public.

Monica_dicut a lucrat asa mult la strangerea documentatiei pentru a crea acest subiect si a scris asa frumos primul mesaj!

Am incercat sa spun despre fiecare ce a facut, si tot simt ca am uitat pe cineva important. Imi cer scuze in avans.

Va multumim pentru donatii, pentru gandurile bune, pentru orice ajutor, pentru raspandirea blogului Raisei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Da, vazand-o aici pe SabinaY mi-am dat seama ca am uitat sa spun ca si ea a conceput un afis in care a spus pe scurt povestea Raisei si l-a pus in restaurantul prietenei ei (din Japonia, desigur). Si in prima seara deja s-au strans 40 de dolari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ma bucur tare ca am ajuns si la Umanitare ,Doamne ajuta sa gasim cat mai multi oameni dornici sa ajute.

Monica,foarte frumos ai scris povestea!Multumim ca ai preluat tu aceasta raspundere

Raluk,imi place cum ai punctat despre cum a ajutat fiecare in parte. Jos palaria fetelor implicate in campanie si mai ales celor care dau o mana de ajutor.

Katteryna,te tare mami drag,increderea si optimismul tau ii va aduce Raisei multe zambete pe chip!

Mamica de 2 nazdravani si de pui mic in burtica 14+

Trandafirasul are nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

minunat Monica, fetelor... impresionant

inca nu mi-au raspuns de la Adevarul Holding dar mi-a raspuns o doamna de la Jurnalul national. mi-a trimis urmatorul mesaj: Buna seara,

Jurnalul National are, in editia print, o pagina saptamanala dedicata cazurilor umanitare si intitulata "Pagina de suflete". Eu sunt editorul acestei pagini.
Daca cunoasteti pe cineva care are nevoie de ajutorul nostru prin mediatizare, va rog sa ma contactati.

Cu stima,

-------------------------------------------------------------------
ANDREEA SMINCHISE

i-am scris despre ce e vorba, ce am facut pana acum. asa ca sunt in asteptare... din nou! ma omoara asteptarea asta

Sa o ajutam pe Raisa
******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput