Flut.de mart-apr 2011(148)BvGimihaela!Bv Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Rhynna ce-o fi facut??astetam vesti de la ea

SSABrya, iti scrisesem mai devreme, dar vad ca o mare parte din comentarii au disparut
Te rog sa stai linistita ca nu e nimic grav, important este ca ai descoperit la timp
Ca sa te linistesti iti spun ca eu fac clexane de la 5s si multumesc Domnului pana acum fetita s-a dezvoltat foarte bine si sarcina a decurs normal
Ai incredere ca totul va fi bine
Te
si daca mai vrei sa stii ceva eu sunt aici

fericita 37+ cu Sara Andreea
AMR 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Madutule, felicitari ptr bebelina grasunica
abia astept sa scoatem motatele
Yasmi, ce vesti bune bebe grasunel -felicitari

fericita 37+ cu Sara Andreea
AMR 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Va doresc noapte linistita, somn pufos si vise placute


fericita 37+ cu Sara Andreea
AMR 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

iony multumesc mult de urari

am si eu o intrebare la tine
tu cum ai aflat ca ai trombofilie si cum se manifesta la tine?
mi s-a umflat si mie piciorul cu vase sparte
si desi toti au zis ca nu e trombofilie
mi-e frica
tre sa am grija de bebe
si din aceasta cauza sunt cam stresata iar
offffffffffffff

SSAB tie cine ti-a dat diagnosticul????

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 32+ PETRA ADRIANA
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata...

Eu cu insomniile mele bantui pe aici...si acum este tarziu caci de fapt sunt trezita de pe la 4.30..
Am vazut ca sotul Ryahnei a scris la capitolul trecut...a nascut o bebelina mare si sanatoasa...

FELICITARI RYAHNNA........BINE AI VENIT BEBE SOPHIEEEEEEE


Mai avem un pic si scoatem motatele pt Madutza noastra...

Ieri forumul nu a mers ok deloc dar azi sper sa stam de vorba cum se cuvine...Vreau sa stau la pat caci nu se mai poate...Am si eu niste dureri jos si asa am avut si cand mi s-a scurtat colul.Mi-e si teama sa nu fie acelasi lucru si acum...Am o cunostiinta care este in saptamana 37..avea la fel ca mine colul scurtat de la inceput si acum cica a ajung la 1,9 si este si intredeschis...deci tb sa stau cuminte sa stea bobul meu mic la caldurica...

Astazi schimb si eu semnatura...am facut 30s..

29+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Dupa ce m-am trezit cu noaptea in cap acum sunt chioara de somn...
Oare asa ma va tine pana la sfarsitul sarcinii:cand dorm de nu m-as mai trezi cand ma trezesc cu noaptea in cap...

Cred ca ma bag la somnpe la 8 dupa ce pleaca tati la serviciu...sa recuperez paguba..

30+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Ssabrya: eu am luat la aspenter de mi-a facut stomacul arsice. si de 4 zile am terminat injectiile cu clexane (mi le-am facut singura o luna intreaga). nu-ti face griji, e bine ca faci tratament si e si mai bine daca te interneaza. esti sub supravegherea lor.


31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fete.

Am scapat de una (cu eco) si am dat de alta. Fiu-miu al mare are varicela, merg azi cu el la dr, aseara i-am gasit bubitzele...dupa ce mi s-a plans acum o saptamana ca-l doare gatul (un ganglion). Ieri cand l-am luat a avut putina febra (am simtit la mana, nici nu i-am pus termometrul)...Cred ca e o forma usoara oricum. Ce ma tem e de bb din burtica pt ca eu n-am imunitate la varicela....UUuf, Sper ca acum in ultimul trimestru e ok, desi sper sa nasc cit mai tarziu ca am citit ceva pe net despre varicela facuta cu 5 zile inainte de nastere...
Uuf mai fetelor, am avut multe vesti nasoale perioada asta, ca mama nu s epoate pensiona (apoi ieri i-au spus ca a fost o greseala si ca-i iese decizia in 2 sapt...acum sa vedem...)

Hai ca am scris destul de mine...
Madutza...luni bagam majoretele...wow, ce-a mai trecut timpul!!!
Rhyana, sper ca totul e ok cu voi.
Roxy, ai o burtica superba, frumoasa foc!
Pisuc si tu la fel, arata tare bine, nu-i deloc mare!!!
Lavi, n-am citit mesajul tau...cum e? poti sa-l mai postezi odata?? A avut ceva forumul aseara...S-au pierdut mesaje??
Viss, scrii foarte frumos!chiar daca e despre cola
Pup toate fetele, nu mai nominalizez, ma duc la dr cu puiul.

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

wowww chiar mesajele mele s au sters??? eu nu am sters nimic....

simo, pup mami frumoasa, offfff imi pare tare rau ca baiatul cel mai a facut varicela....eu nu stiu ec sa spun...nu am avut , nu cunosc prea multe detalii...dar asa din cate stiu eu...citisem ca e periculoasa in sarcina in primul trimestru parca, pana se formeaza bb...

despre mine: scrisesem ca am fost aseara la eco: bb a crescut...mult....ciudat de mult.....3300 si ceva +/_ 400 gr.
colul este "copt" (vorba dr ), scurtat, dar inchis. capul bebelului este ffff jos, de abia a reusit sa ii masoare caputul de jos ce era. mi-a recomandat in continuare 3 no spa./zi si repaus cat mai mult la pat pt a ajunge cu sarcina pana pe 19 cand am programat inducerea. in caz ca se intampla mai repede a spus ca nu e nici o problema de acum, dar daca eu vreau frumos programat, organizat atunci sa stau cuminte cat pot de mult.

si mai intrebam daca este normal in perioada asta de sarcina, cand bb creste asa mult/sapt sa nu iau in greutate/ sa stagnez , avand in vedere ca sapt trecuta am luat peste 1 kg.....

nu mai stiu cui ii mai scrisesem aseara :(

merg sa imi prega micul dejun.....vrea cineva sa devreme???


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

CAMI, LA MULTI ANI PT ANTONIA IOANA TEODORA!
SA FIE SANATOASA SI BUCUROASA SI FERICITA SI NOROCOASA!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput