Flut.de mart-apr 2011(148)BvGimihaela!Bv Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Spiridusha bine ai revenit

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 15 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Fete dragi
gata am venit si eu de la spital, si mai am o singura zi de munca!!!

Vad ca am iscat un adevarat razboi aseara, si chiar n-am vrut. Acum ca Rhynna tocmai naste, ii trimit doar o floare, (cum ii trimisesem de altfel si ieri), si inteleg ca numai stresul dinainte de nastere a facut-o sa rastalmaceasca ce am scris eu mai sus. Nu era nimic negativ la adresa ei bineinteles! Si sper ca a trecut cu bine de cezariana, ca nu i-a cerut nimeni spaga si ca nici nu da ca sa-si apere principiile! Sa ai un bebic frumos si sanatos!!!

Viss, am adorat mesajul tau, eu mai obosita si mai pasionala nu am scris asa de frumos ca tine poate, de s-a suparat Rhynna asa citind.
Miki, Bulina, Ralukab, Sorinam, Roxy, Scrish - multumesc pentru mesajele voastre frumoase despre doctori!

Evident ca nu sunt naiva si stiu ca lumea e foarte diversa, doar ca gasesc generalizarile extrem de deranjante. Si trebuie sa va spun ca mi s-a intamplat in decembrie ca o mama pe al carei fiu de 19 ani il ingrijisem sa insiste atat de mult la final sa-mi dea bani, incat pur si simplu a fost aproape o lupta corp la corp si simteam ca ma doare burtica, mi-era o ciuda: ca sa nu primesc, mai mai sa fac rau bebelui meu! Eu asta nu inteleg, aceiasi oameni care intai se lupta si la propriu sa-ti dea bani (evident neceruti), de multe ori sunt si cei care apoi scriu pe forumuri ce spagari sunt medicii... Ei, subiectul e lung si departe de a fi simplu...
Si cu asta promit sa nu mai intru in nicio polemica pe aceasta tema.

Ssabrya, dupa cum ai vazut nu la tine se referea mesajul meu! Eu am luat 8 kg pana acum, si mai am cam 7 saptamani (deci mai am timp sa iau dar sper nu prea mult. Imi fac griji ca s-a epuizat stocul de babyphone la romtelecom, dar asta e, macar cate o economie ici colo...

Madutza, multumesc pentru aprecierile de burtica sexy Mie atat de mult imi place sa te vad in poze cu Cristi

Dinora, m-a impresionat povestea ta cu tromboza de hemoroid anal, sa fii bine de acum, ai fost foarte curajoasa! Multa sanatate!

Miki, ca sa stai linistita, du-te la doctor sau la o camera de garda sa vezi ca bebelina e bine! Sunt sigura ca nu sunt probleme, dar stiu cum e cu paranoia!

Gimihaela, bine a venit David , sa fiti amandoi sanatosi si sa aiba ingeri buni deasupra crestetului, noroc si multa sanatate!

Rhynna, - sa ai o printesa frumoasa, si sanatoasa, si tot ce iti mai doresti tu pentru ea!

Gata, va imbratisez pe toate


AMR 1 zi de munca!!!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s32 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu maine dimineata merg sa-mi scoata firul de la cerclaj asa ca o sa intru mai tarziu.

pisuc de luni gata, esti libera sa vezi ce bine o sa fie.



S-a intamplat minunea mult asteptata37+

AMR 2 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Am ajuns si eu de la Bucuresti pe la 12.30, dar nu am avut chef de nmk.
Imi pare bine pt Rynna ca naste azi. Felicitari

Si sa va spun ce am facut la control:
bebe e bn, are 1600 gr, biometrie normala
problema sunt eu, am trombofilie.

M-a pus dr pe clexane si aspenter, iar sambata ma interneaza la municipal.

Bebe s-a intors in prezentatie craniana, e cu capul pe colul meu, care acum a ajuns la 28.

Altceva nu am ce sa va spun, sunt prea deprimata.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 31+ , adica Ayanna Stefania

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

Am ajuns si eu de la Bucuresti pe la 12.30, dar nu am avut chef de nmk.
Imi pare bine pt Rynna ca naste azi. Felicitari

Si sa va spun ce am facut la control:
bebe e bn, are 1600 gr, biometrie normala
problema sunt eu, am trombofilie.

M-a pus dr pe clexane si aspenter, iar sambata ma interneaza la municipal.

Bebe s-a intors in prezentatie craniana, e cu capul pe colul meu, care acum a ajuns la 28.

Altceva nu am ce sa va spun, sunt prea deprimata.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 31+ , adica Ayanna Stefania

AMR 7 saptamani


ssabrya, imi pare nespus de rau..nu stiu ce inseamna efectiv trombofilia dar fii increzatoare..poate ca internarea e spre bine..si faptul ca ai descoperit-o la timp..nu stiu ce sa zic mai mult..ma rog sa fie bine pt tine

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

Am ajuns si eu de la Bucuresti pe la 12.30, dar nu am avut chef de nmk.
Imi pare bine pt Rynna ca naste azi. Felicitari

Si sa va spun ce am facut la control:
bebe e bn, are 1600 gr, biometrie normala
problema sunt eu, am trombofilie.

M-a pus dr pe clexane si aspenter, iar sambata ma interneaza la municipal.

Bebe s-a intors in prezentatie craniana, e cu capul pe colul meu, care acum a ajuns la 28.

Altceva nu am ce sa va spun, sunt prea deprimata.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 31+ , adica Ayanna Stefania

AMR 7 saptamani


Te cred ca esti deprimata, dar priveste parte buna, ai descoperit la timp si iei tratament. Multe mamici cu trombofilie duc sarcinile la bun sfarsit datorita tratamentului. Bebe e bine si crescut deci boala ta nu l-a afectat in crestere. Uite o floricica de la mine si incearca sa fii optimista, te rog

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 15 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am dormit fff putin ca au sunat unii la poarta

parca anaxena zicea acum vre-o luna ca i-au taiat cablul ca nu l-a platit 1 luna..sper sa nu confund. Asa am patit si eu . Luna trecuta nu l-am platit, ieri mi-a ajuns factura cu restanta pe ea, iar azi l-au taiat

spiridusha

roxy, si eu am sanii mai tari de vre-o 2 sapt

miki, incerca sa stai pe pat pe o parte si sa iti lasi putin greutatea spre fata, adik sa o inghesuiesti un picut pe fata, Poate asa nu-i convine si-ti da vre-un piuciorus pe undeva sa te linistesti . la mine mai reactioneaza violent daca indraznesc sa-mi pun pantaloni in locul in care e marginea pantalonilor, acolo loveste

pisuc, dinora



Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 5 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

Am ajuns si eu de la Bucuresti pe la 12.30, dar nu am avut chef de nmk.
Imi pare bine pt Rynna ca naste azi. Felicitari

Si sa va spun ce am facut la control:
bebe e bn, are 1600 gr, biometrie normala
problema sunt eu, am trombofilie.

M-a pus dr pe clexane si aspenter, iar sambata ma interneaza la municipal.

Bebe s-a intors in prezentatie craniana, e cu capul pe colul meu, care acum a ajuns la 28.

Altceva nu am ce sa va spun, sunt prea deprimata.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 31+ , adica Ayanna Stefania

AMR 7 saptamani


Ssabrya..nu maifi trista degeaba.Bine ca ai descoperit acum pt ca puteau fi complicatiile mai mari apoi.Am o prietena care a facut clexane cum a aflat ca este insarcinata si acum are o fetita sanatoasa si mare.Daca nu facea injectiile sarcina nu se dezvolta...Chiar daca te interneaza,stai acolo cuminte...Eu am fost internata la Municipal..mai am o operatie facuta acolo si sincer a fost foarte ok....Nu am fost internata la mamici si gravidutze dar cred ca este acelasi lucru...

Stiu ca te-a deprimat vestea,dar eu zic ca bine ca ai descoperit acum...Apropo cum ai desccoperit??Eu la inceputulk sarciniiam facut o analiza a recomandarea medicului:anticorpi fosfolipidici..si atat!!

Tu ai avut simptome ceva...sau??

29+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

SSABrya, capul sus, o sa fie bine. Sunt atatea cazuri de mamici care au facut tratamentul asta si au copii sanatosi. Plus ca tu deja ai o fetita sanatoasa, banuiesc ca nascuta fara sa stii de problemele astea, deci se poate nu ai probleme asa mari.
Important e sa fiti bine tu si bebele acum, dupa sarcina vei vedea daca trebuie sa ai mai multa grija de tine cu trombofilia asta, nu stiu exact ce presupune.

Mother to be 35+ Vlad

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

Am ajuns si eu de la Bucuresti pe la 12.30, dar nu am avut chef de nmk.
Imi pare bine pt Rynna ca naste azi. Felicitari

Si sa va spun ce am facut la control:
bebe e bn, are 1600 gr, biometrie normala
problema sunt eu, am trombofilie.

M-a pus dr pe clexane si aspenter, iar sambata ma interneaza la municipal.

Bebe s-a intors in prezentatie craniana, e cu capul pe colul meu, care acum a ajuns la 28.

Altceva nu am ce sa va spun, sunt prea deprimata.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 31+ , adica Ayanna Stefania

AMR 7 saptamani


ssabrya, imi pare tare bine ca bebita e ok. E ff bine ca ai descoperit aceasta boala. daca sarcina a mers f bine pana in acest punct va merge fff bine pana la sfarsit. Eu stiu ca trombofilia afecteaza sarcinile mai ales la inceput. Si eu am fost suspecta cand am pierdut sarcina.
Mai multe amanunte iti poate da iony a noastra. Si ea are trombofilie si face injectii zilnic de la 5 sapt. Si bebita ei a crescut bine si frumos.
Cu tratament totul va decurge f bine.
Ti-a spus dr cat timp vei sta in spital?


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 5 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput