Flut.de mart-apr 2011(148)BvGimihaela!Bv Rhynna!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

fetelor....masa de la ora asta cum se cheama???? mic dejun 2 ????


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!


brunch

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 4 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

off, Simo, cate ai avut si tu pe cap in sarcina asta...E tare parsiva boala asta. Per de incubatie este de 10-14 zile si din pacate este contagioasa cum ti-am zis cu 2-3 zile inainte de bubite


dorinut@, multumesc de reteta. dar oare imi incape in forma de tarta? ca nu are marginile asa inalte..

anaxena, burtica arata la fel dat imi place la nebunie poza in care apare degetelul Mariei

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 4 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Eu fac intr-o tigaie de aia Thomas de la Real. Are vreo 40 cm diametrul si inaltimea de 10cm si iese exact asa de inalta, deci e posibil sa nu-ti incapa.


Simo mami tau nu mai tine minte daca ai avut cand erai mica varicela?

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 14 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:



am fost si mi-am luat smantana de casa..groasa ca untul...grasa :)) si 2 cornuri cu sareee....yamiii nu m-am putut abtine :))


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

Mutumesc mult dorinut@!

aseara nu am mai apucat sa citesc, doar am postat!


mami de Matei Alexandru(21.03.2007) siin 31s cu Eduard Andrei

AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Simo , ca sfat, fa tot posibilul sa nu pui mana pe bubite.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 4 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Buna dimineata,
Azi sunt acasa, pt ca mi-am luat o zi de concediu de odihna. Mai am doua, sa vad daca am cand sa le iau saptamana viitoare, pt ca oricum este ultima in care merg la munca

Vreau sa o felicit pe Rhynna, sa-i fie bebita sanatoasa, frumoasa si sa-i aduca muuulte bucurii!

De asemenea un mare LA MULTI ANI! Antoniei lui Cami!!! Antonia, sa cresti mare, sanatoasa, desteapta si sa-ti iubesti parintii la fel de mult cum te iubesc ei pe tine!

Simona, felicitari pt eco, insa imi pare rau de David. Pt el nu va fi foarte greu, la varsta asta varicela nu se manifesta foarte violent, insa sa dea Domnul sa nu iei si tu, sa te chinuiasca febra sau mnacarimile acum, pe ultima suta de metri. Eventual intreaba un medic, poate exista ceva care sa iti intareasca imunitatea acum, repede. Multa sanatate!

Claubut, felicitari pt rezultatele la echo!

Fetelor, dati-mi si mie parola de pe picasa, ca as vrea sa pun o poza cu burtica de acum, ca mi se pare maaaaareeeee rau, si sa vad cat au mai crescut ale voastre.

Sa aveti o zi buna!

Stef 33+ cu Tudor Stefan

AMR 7 saptamani

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna dimineta burtici frumoase
ieri am pacatuit
cu o sticla de juma de colabauta pe nerasuflate asa cum povestea viss ca o sa faca dupa ce naste.eu care nu prea ma omoram cu sucul mai alesc cu cola iar de cand sunt insarcinata asta e a 2oara cand beau cola.... nu vreti sa stiti ce a facut boxorul meu toata noaptea in burtosu meu... asa ca va sfatuiesc sa nu beti cola pana dupa nastere (am forst sacul lui de box).
merg sa citesc din urma. va pe toate


36s cristian andrei cel mai iubit bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vaiii fetelor cand va aud cu cola.....doamne ce ma bucur ca nu il mai suport!!! acum 1 an jumate bream cam 2l/zi , nici nu puneam gura pe apa...pana m-am hotarat sa ma apuc de sport, dieta si am renuntat la el.
acum cand ma uit la reclame si vad cola...imi ploua in gura......merg imi pun intr-un pahar 2 degete (ca la noi vesnic este suc in casa, ca tot avem musafiri) si cand iau o gurita mica mi se intoarce stomacul pe dos... nu poate decat sa ma bucure asta si sper sa ma tot tina asa mereu!!

la prima sarcina nu am putut sa renunt....beam zilnic aproape cate jumatate-1 pahar


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

si mie mi se pare la fel burtica ca si aseara ana mara (apropo se scrie impreuna sau separat?? ) si poza n care apare si degetul marei e

eu astept sa vina la mine o prietena de pe Dc , cu care m-am imprietenit la prima odisee.....si acum are bb2 de 3 luni....


fetelor....masa de la ora asta cum se cheama???? mic dejun 2 ????


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 8 zile !!!!

brunch

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Pe mine ma dispera forumul, tot nu merge ok. Am incercat sa postez un mesaj de cateva ori. Hai ca mai incerc o data...

Neata!
M-am dus repede la capitolul trecut sa citesc mesajul de la sotul rhynnei
Bine ai venit, bebe Elena Sophie! Sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri parintii!

Si mesajele mele de aseara au disparut... bine ca nu scrisesem mare lucru, doar ma vaitam ce greu ma misc seara, cum ma dor toate cele. Bine, burta efectiv nu ma doare, ceea ce, zic eu, e totusi bine. Dar o simt foarte tare, intinsa si umflata, parca sta sa plezneasca. Ca atare, cred ca merg ciudat si ma ia durerea de spate, asa ca aseara prin Auchan imi venea sa ma tarasc pe fund. Voiam sa cumpar cate ceva pt mine sau pt bebe si n-am mai avut niciun chef. Abia asteptam sa iesim.
Iar azi noapte bebeul meu cred ca a confundat noaptea cu ziua, sau l-am agita eu cu plimbarea aia si cu o sticla de nestea, ca m-a trezit la 2 si a facut la gimnastica... Am reusit sa adorm in fund, la 45 de grade...

Cami, mamica draga, La Multi Ani! Sa fiti sanatosi si fericiti toti 4! Si Antonia sa creasca mare, sanatoasa, cuminte si norocoasa!


in luna a 7-a cu minune de sanatos si vesel!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput