Fulgusorii de nov.dec2009 asteapta primavara{3}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

discutati,combateti..dezbateti..si cand se ia o decizie, let me know!
eu am propus acest aspect si pana nu sunteti deacord in favoarea sau defavoarea propunerii, nu misc un deget!

noapte buna gagicutze!

PS:dar de ce nu a dormit Di, Lauriciu?cum merge recuperarea ei?
iti voi pune poate o intrebare grea si incomoda:care sunt sansele ei reale de recuperare..adica va avea parte de o viatza normala sau ba?



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Lady, referitor la lista, pe mine personal chiar nu ma intereseaza. Nu consider ca fac parte 'de aici' sau 'de acolo'. Eu intru si scriu cum apuc si unde apuc (si dupa cum v-am mai spus si se vede, de cele mai multe ori dau copy si paste si nu am mereu timp sa citesc tot si sa raspund la tot, ceea ce sper sa nu supere pe nimeni, iar daca supara... e treaba lor, nu a mea). Din partea mea ai unde verde sa stergi persoanele care nu posteaza aici, iar daca nu le stergi e ok si asa. Daca ma stergi si pe mine din greseala, tot nu ma supar. Eu consider ca se intampla destule necazuri in jurul nostru ca sa lasam si lumea asta virtuala sa ne umble la nervi.

Referitor la alune si cacao... Sa nu se inteleaga ca dr lui Nicholas a spus sa incep sa-i dau cacao la greu si alune ca snack. L-am intrebat daca e ok sa guste ceva cu cacao din cand in cand sau daca e periculos si a spus ca e ok. Cat despre alune (eu l-am intrebat de 'nuts' in general, nu neaparat alune) a spus (si deja stiam asta) ca cercetarile recente arata ca mai predispusi la alergii la 'alune' sunt copiii care nu incep sa le consume decat mai tarziu in viata decat cei care le consuma de la o varsta f frageda. Pana la un an si aici spun sa nu le dai, dar dupa un an atata timp cat le dai sub o forma care sa nu-i inece, e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:


lady eu nu stiu ce sa iti spun ca sunt venita in urma mult si am gasit fetele actuale, chiar nu am idee sper sa nu te superi pe mine

mai a un pik si scap de soacra si parca m-ia revenit cheful de absolut tot.

ary nu vrea olita sub nici o forma sta 5-10 min pe ea si apoi fuge, si logic nu face nik, a inceput sa mearga din ce in ce in ai bine si piciorusul se cunoaste cum se indreapta si sunt ff fericita pt asta. a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai clar: ultimele noutatii :tatau(tataiu fiind tata) ou, parte= nu stiu ce inseamna ca asa ii zice soacramea hai sa mergem parte, pui la pui; si mai nou a invatato mama unei fetite de la dansuri sa triita bezele si este delicioasa .

fug ca imi este somn ne auzim dimineata la cafea.

P.S. imi place noul louk al casutei nostre virtuale

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

'neata fetele, azi reusesc sa dau eu dar probabil ca o sa o beau singura ca e weekend...
Magda: spune-mi daca cumva vi in zona zona Nürnberg-ului sau Regensburg-ului poate reusim sa ne vedem!
Legat de mancare e cam cum ni se spune si noua aici, adica la chestii mici si tari e pericol de inec ( culmea e ca alune nu primesc copii pe motivul asta, dar bomboane da), iar cacao am vazut cu ochii mei la diversi copii ce face, ma refer la cioco de ex, si nu la un biscuite de casa care are o lingurita de cacao la 1 kg de faina pentru culoare.
Cu alunele&nucile mai intreb si eu inca o data miercuri, ca mergem sa facem a doua tura de vaccinul de un an. Dar treaba e cam asa oricum, nuca de cocos are cel mai ridicat continut de seleniu (contra cancerului f bun), nucile, alunele, migdalele au mult zinc si pe deasupra au continut dublu de calciu ca laptele. Deci eu vreau sa-i dau, dar rase si amestecate in fulgii de cereale integrale dimineata. Sunt pur si sanatoase, si decat sa-i dau mai incolo sa-mi rontaie chipsuri, mai bine ii dau o punga de alune sau nuci.
Din realizarile Jr-ului in ultima vreme se numara dansatul cu diverse figuri, gen maini in sold, mangaiatul copiilor pe par = ai,ai un fel de draga-draga, si cand il trimiti la baie la schimbat se intoarce si o ia a fuga in directia buna, pana la comoda lui de schimbat.
Cu lucrul merge, dar e greu. Ma concentrez mai greu ca si inainte, imi fuge mai des mintea aiurea, adica la copil, proiecte grele si mari, e pur si simplu mult. Ma trezesc dimineata la 5 si ajung seara la 6, dimineata trebuie sa pompez laptele, seara primul lucru ma ia Jr de odihnita, si trage si-mi ridica bluza singur ca vrea la mami. Am mai terminat iara partial o modificare acasa, facuta in timpul liber adica intre ora 20:00 si 23:00 cand doarme copilul,pe langa cu spalat partial de geamuri, curatenie in dulapuri si in beci.
Dieta merge bine, adica cantarul imi arata 3.6 kg mai putin in ceva mai bine de o luna. E adevarat ca daca inainte de sarcina tineam dieta o luna scadeam vreo 6 kg, dar ma multumesc si cu atata, cata vreme e in scadere. Si s-a dus din burtica, greu dar se duce. In schimb in talie absolut nimica. Nu inteleg. In mod normal era kg/cm iar acuma stagneaza
Azi pot sa schimb si semnatura, ca facem 14 luni si nu-mi vine sa cred.
Cat despre listuta, eu as fi mai degraba pentru reducerea ei un pic, ca atunci cand vreau sa scriu raspuns la topic aproape ca nici nu vezi ultimul raspuns de cat e de mare lista. Poate se lasa chiar sterse maternitatile, ca deja suntem "mari" . Zic si eu, nu va suparati, era propunere doar de reducere la spatiu


harnici la de 14 luni
Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
magda multa sanatate va dorim si sa dea DD sa fie bine micutul ...suntem cu sufletul alaturi de voi
getik da vorbaret arici ai...David ii pe nicaieri la vorbe...

lady adica tu ai primit PM de la persoane care nu scriu aici si nu vor sa fie sterse??? no, asta-i buna
da ce le impiedica??? parca suntem la gradi...nu pot sa scriu la voi, desi as vrea, ca se supara ,celelalte'

eu sunt pt reducerea listei....ii mult prea lunga...da cumva ,dincolo' suntem si noi, cele care nu scriem?
eu nu sunt rautacioasa, dar chiar nu inteleg....x persoane scriu aici, apoi x persoane sa fie in lista...

iar daca vor trece peste orgolii si incapatanari unele, si vor scrie aici, sunt binevenite si vor aparea si in lista...altfel...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

neatza.

sunny..uffffff..e greu si cu munca si cu copil!

ok fete.pana acum nu a spus nimeni nu..
eu diseara ma apuc de muncit la listutza...ziceati sa stergem si date bebe la nastere, spital si alte cele.eu sterg.las doar data nastere mama+data nastere copil(ii).daca sunt voturi impotriva, exprimati-le pana diseara.

vine primavara si tre sa ne gaseasca in casa noua, aranjata,dichisita..proaspata si updatata, mai ales!

dupa 22.00 cand adoarme pitix, ma apuc de modificari!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

camy i-a placut la Fla lintele? cum le-ai gatit?
si mie asa mi s-a pus pata pe linte, ca l-am trimis pe sot sa cumpere
lady eu sunt de acord...si multumim pt munca de chinez care o vei face

eu azi gatesc in felul urmator: supa de curcan cu galuste de gris, salata de boef, pulpa de curcan cu legume (sau alta garnitura), si biscuiti cu cioco ...la David o sa-i las cativa fara cioco...parca vad ce-o sa-i placa...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Lady multu' pentru sustinere!

la lista ma gandeam mai degraba chiar stric numai maternitatea sa stergem, nu neaparat si restul de date, in asa fel incat la fiecare sa ramana numai o "linie" de date

Sa intelegem ca de-abia la anul te sarbatorim?


harnici la de 14 luni
Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

llolllllllllll....am uitat sa modific
acusica dau material pentru machiala..



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna ziua si de la Brsov...unde plouaaaaaaaaaaaaa

..legat de listuta...100% de acord cu A_driana..si nu mai zic nimic altcev..ca nu vreau sa dau atata atentie acestui subiect....

Sunshine ce dragalas puiul tau...deci deja "draga-draga"..bravo lui!!! Cu programul incarcat te inteleg 100% pt ca sunt cam in aceeasi situatie..numai ca nu ma trezesc la 5:00 ci la 6:00 - 6:30......si nu stau mult cu Fl, ca trebuie sa plec la servici...ma intorc acasa super obosita ca sa ma ia bb de odihnita... dar cu rabdare...trecem marea

A_driana lintea a facut-o soacra-mea...a facut-o ca pe mazare cu carnita si legume...a pus ea si usturoi si a fost super buna, ca a papat Flaviuselul tot

LauraB am vazut si pozele...si stii cat te admir, da??

Magda...sa nu uiti ca eu sunt aici

Getik, ma bucur ca mai e putin si scapati de scorpie

Noi nu am mai mers la parastas pt ca masina e in service..si trebuia sa vina cumnatul sa ne ia...dar pt ca nu ne-am facut la timp, ne-a lasat acasa asta dupa ce eram cu totii imbracati...cu Fla in brate...
Imi pare tare rau de Cris, pt ca el sufera...pacat ca are asa familie...


Va pup...o zi faina!!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput