Fulgusorii de nov.dec2009 asteapta primavara{3}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

eu sunt de acord...nu vad rostul sa fie pagina kilometrica, cand nu suntem toate cele care sunt scrise acolo...

si asa intr-o paranteza...eu sincer, chiar sunt de acord cu pediatrii de aici...ma refer la alune, cacao, etc......eu una, deocamdata nu i-as da....na, ma bag si eu ca musca-n lapte


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

sa guste, eu i-am mai dat,din an in Pasti!dupa doi ani ii voi da si eu una alta, inclusiv carne porc.
ciupercile stiu ca nu se dau pana la trei ani.alte restrictii nu mai stiu!
la vara va manca capsuni, mure..banuiesc ca nu va face alergii ca e deja mare!

sunny..scrie mami si pe la noi..nu numa'prin alte parti!imi pare rau sa aud de viroza ta la stomac!sanatate iti doresc!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Lady...ai si acordul meu...
..si ma bucur ca s-a elucidat misterul cu mesajele mele

Eu i-am dat muschiulet de porc lui Fl, e adevarat ca f rar, dar am citit si mi s-a si spus, ca decat un pui hormonat, mai bine un muschiulet de porc crescut bine... asa ca eu cum, sincer, in afara de ciuperci, prajeli, sucuri cumparate, maioneze, dulciuri cumparate...ii dau cam de toate...bine...unele i le dau f rar, dar ii dau.

Mine mergem la parastasul bunicului lui Cristi...asa ca mananc coliva abia astept!!!

Nici Fla nu vrea pe olita..dar nici nu-l fortez...la un moment dat cu siguranta va renunta si la pampersi

acum astept musafiri... va pup apasat pe toate, impreuna cu fulgusorii din dotare!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am revenit de la Timisoara, cu rezultatele cel putin vizibile daca nu de dorit... Rares a dezvoltat noi stenoze care vor trebui operate prin proceduri cu stent care e posibil sa nu se faca la noi in tara ... din (ne)fericire ..., are cateva elemente ale Sindromului Williams si va trebui sa ii facem o analiza genetica etc, etc. (repetare examen de urina si alte "maruntisuri").
Mai avem de umblat un traseu Bucuresti, Targu Mures, Germania... Suntem tare plimbareti !
Plimbarea asta Targu Mures - Timisoara - Targu Mures care parea un fel de gluma proasta la inceput se extinde intr-un mod cam ciudat si tinde sa se transforme in altceva.

Magda, mami de Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Am revenit de la Timisoara, cu rezultatele cel putin vizibile daca nu de dorit... Rares a dezvoltat noi stenoze care vor trebui operate prin proceduri cu stent care e posibil sa nu se faca la noi in tara ... din (ne)fericire ..., are cateva elemente ale Sindromului Williams si va trebui sa ii facem o analiza genetica etc, etc. (repetare examen de urina si alte "maruntisuri").
Mai avem de umblat un traseu Bucuresti, Targu Mures, Germania... Suntem tare plimbareti !
Plimbarea asta Targu Mures - Timisoara - Targu Mures care parea un fel de gluma proasta la inceput se extinde intr-un mod cam ciudat si tinde sa se transforme in altceva.

Magda, mami de Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fete eu nu mai sterg nimic de pe nicaieri..


soooo..cine nu vrea sa fie sters sa intre si sa spune de ce...

ce e gresit ca vrem si noi o casutza virtuala a noastra, cum au si fetele care au decis, nesilite de nimeni sa plece!

si daca au plecat, nu le-a impiedicat nimeni sa revina si sa scrie si la noi, cum fac magda, gabi, dienutze...
a mai intrat dankutza, ralu..de la prietene!

pe ralu_seby o felicit in mod deosebit ca a intrat si a urat si ea la fiecare flulgusor, de cate ori a putut, la multi ani!

sunt sigura ca o parte din fete si-ar dori sa scrie si aici, si atuncide ce nu o fac????cine le opreste??

gabi, magda, v-ar "porcait" noi ca scrieti si la prietene?bobomom, zi tu?am zis ceva vreodata??

nu ca incerc sa ma justific, dar am primit PM-uri si am constatat 2 lucruri, defapt trei:
1. lumea ne citeste
2.sunt nemultumiri cu privire la ce am zis eu cu stersul
3.sunt fete care ar vrea sa scrie si aici, insa nu au curajul, o fac la ambitie,etc, nush care-s motivele.
in concluzie, intrebare retorica:avem dreptul sa ne "decoram" casa noastra virtuala cum vrem noi si sa declaram colocatari pe cine locuieste efectiv aici? e normal?sau vi se pare un moft, sau o rautate?

pana se vor elucida lucrurile..suntem in silentium stampa!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Lady..ei hai sa fim seriosi..pls!!!


In fine...cred ca o problema cu adevarat serioasa o are Magda impreuna cu familia ei... Eu pe ea vreau sa o strang strans in brate! Pt ca stiu ce simte
Magda, te rog sa nu uiti niciodata ce ti-am scris eu odata si ce am vb la telefon...este inca valabil!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu sunt serioasa, cat se poate
magda, eu daca pot sate ajut cu ceva,oricand,cu cea mai mare placere!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Cum noaptea trecuta Diana nu a dormit aproape deloc, si pentru ca eu am fost treaza langa ea, astazi mi-am luat liber.



Magda, sunt si eu cu gandul si sufletul alaturi de voi. Daca e si ceva practic cu care crezi ca as putea ajuta, te rog sa-mi spui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Eu votez cu amandoua mainile sa le stergem pe cele care nu mai intra aici...deja a trecut mai bine de 1 an...si nu au dat nici un semn de viata...


Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput