**Buburuze de 2009 in actiune(6)**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

emmaaaa cum ai facut tortila mexicana??

lali intr-un fel ai dreptate ca ma facut rea dar sunt numai la adresa ei, cu voi este singurul loc unde pot sa ma descarc stiu ca negativ[, dar in fata ei imi este frica daca vreau sa vb de ceea ce imi face vb doar daca ea nu ese acasa, sunt intr-o frica continua ca nu stiu ce ii trece prin capa si iar MA BATE ca in vara, si vrea sa imi ia fata, la mine decand a venit ea nu a mai venit nimeni, din cauza ei ca face circ in martie fac cu cez 10 ani de cand sunte impreuna si de 8 ea ne mananca sufletul, ceea ce v-am povestit aici este o nimika fata de cate a facut, si nu pot sa o mai accept din cauza ca atunci cand m-a batut si a vrut sa mio ia pe ary eu o tineam pe fata si ea tragea de manuta ei parca era papusa rezultatul a fost ca mai avea oleaca si ii disloca mana din umar fetii, din cauza ei am ajuns la ortopedie copii sa ii fac radiografi ca era umaru ei vanat si cum o atingeam o durea, acum cred ca o sa intelegii de ce nu pot sa o mai accept, tac pentru bani care ii trimite atat, ca daca nu ii spuneam tot ce aveam pe suflet si plecam la mama cu fata si barbat pana pleca ea, dar am laes sa tac si sa gasesc alata forma de eliberare. nu ma supar pe tine doamne fereste si nici pe ema, multumesc ca mi-ati spus. ea este singura persoana pe care o detest, dar tre sa o suport ca nu am ce face.

gata m-am vaitat destul acum am venit cu vestii si bune, maine vine surioara mea la mine si sta tata ziua , are probleme cu masina si io face cez ca alt fel nu venea.
Am si eu o intrebare care sa fie cauza ca ary acasa cand o pun in cada se joaca ma lasa sa ii fac baitza dar la mama cum intru cu ea in baie se catara pe mine parca ar fi o maimutica si tipa de o aude tot blocu.

lavi ai un super cavaler azi vroiam si eu sa merg cu ary in parc ca a fost asa cald, dar nu am avut carut, ca tre sa ii iau altu ca sa rupt al iei saracu prin cate atrecut(carutu) nu stiu de unde mai este.
piky si pe teti
cris esti bine mandro??? distractie palcuta
mady spionezi ai si baieti
simina un sfarsit de saptamana cat mai placut si micutul andutu.
lali ai fost o vrenicuta paulica ce face??mai musca?. distractie placuta maine si sa facii poze sa ne aratii si noua
alinta sa nu mai faca puiu febra sa se faca bine repede
serilea
alic sa stau bine ca am optat pt 85% din salariu am avut in primele luni 15 mil. ce face naty?
elena cuscra unde aidisparut iar nu mai ai net??
[b]nicuratze
ce face andra nu mai vi cu noutatii??
[b]danami
bafta maine lu cosmin sa ia nota cat mai mare, ce fata vrenicuta ai ce dadea cu aspiratoru/

gata pentru seara asta ca am obosit ochii rau

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata
haideti la o calda,perfuzabila cu nes ,ceai fructat ,trabuce si vougue

A luat aseara tortul si e demential de frumossssssssssssss si am facut si piata.Binenteles ca nu incapaea sub nici o forma in frigider cu tot cu cutie,si uite asa l-a vazut cum arata si clar a zis ca nu sunt sanatoasa.

mady am postat si eu la probleme legislative cu copacul meu ca era o urgenta si nu stiam unde sa apelez,si uite ca nici in ziua de azi nu am primit raspuns..m-am convins si eu unele chestiii pe aciulica,numia ca sunteti voi aicea si de asta intru
picky pai acus si eu ca nu am scris pe 11,si azi suntem in 12,se mai pune?
mady era ok verdele daca era craciunul..asa ca ne rama celalalte culoristai asa ca balesti tu azi la bulanele mele de pui la cuptor cand ai termina cu ele..sac sac
mady si mca cum ..m-a calcat pe toata coada si chiar m-a adus in starea de a-mi trece prin minte sa ma mut cu chirie singura si el sa faca bors.Am stat de vorba ieri si sper ca am lamurit lucrurile..
calipso am sa intreb si eu in stanga si-n dreapta sa vad cine are fetita mai mica decat buburuzele nostre si poate i-ar venii incaltarile
lavi ai naibii musafiricred ca ti-am spus ca daca chiar vrei ceva poti sa-i ignori ca in afara de o scartaiala nu se produce altceva major.Sa-ti traiasca nasica si sa fie sanatoasa .Infatisarea o avem pe 22 luna asta si sincer,stau ca pe ace.Ieri dupa ce am stabilit niste reguli,am vorbit si de faza plecatului in alta parte,si a zis ca merge pe mana mea,chiar daca asta inseamna sa merg pe teren cateva zile singura pentru monstre si masuratori,iar el sa stea cu miru.Poate asa punem un ban deoparte ca salariile in domeniul asta sunt mari,si sa vedem cat de bine ne-o fi si poate chiar ramanem pe acolo definitiv.Ei da,uneori nato merita oleac de bataita la buci...
alic sarumana,deci mi-au luat 130 ron si imi mai da fix 33,89 ron ....A,si verifica cardul azi ca cica luna asta se da mai repede indemnizatiile
alynta offf mai mama mai,ce va mai chinuti si voisa ne ti la curent cu analizele la flacau
sorilea ma bucur ca-ti lace aicea si sa stii ca te asteptam mai des
picky fata,acu cu postarile depre manacre fa si tu o exceptie
calipso in ce stadiu suneti cu dintisorii?cati aveti iesiti?
lavi nu pot sa aud ce puscele mele vorbesc roboteii aia acolo,dar am vazut poze cu cei 2 porumbei si sincer,imi vine sa-i pap
simina am ajuns aseara acasa la 22:20,si in cea mai mare viteza am facut baita la maimuticasi am pus-o la nani,numai ca de prea obosuta ce era,mi s-a marait cam mult azi noaptesi sunt oleaca cam chiauna de creieri
mady si binenteles a al treilea copil o sa fie si cel cu cele mai multe mofturi,nu?tinem pumnii sa decurga bine operatia
calipso pizzaaaaaaaaa
getik sorry ieri ca nu am putut sa vorbim,dar o sa te sun eu azi pe la praz,da?
lali sa trtaiessti ammicule cu linkul de tort ca mi-a facut tanti aceea o bunaciune de silicoane.Sa sti ca nu e o ideea rea sa dam un copy/paste la reteta care o punem aicea sa fie si pe mailul comun
danami pai ia pune tu mana si stai in pat si te odihneste,ca bebe trebuie sa stea la caldurica.Tinem pumnii pentru la exam si sa ne spui ce a facut .Fata,voi ma omorati pe mine cu ce plete au copilasii vostrii,a mea e inca la stadiul in care ne chinuim sa facem niste moate minuscule
getik cred ca locatia e de vina,nu e acelasi lucru ca acasa si de asta se manifesta asatrebuie sa intelegi ca nu tot ce e strain le face placere,chiar daca e vorba de o baie
lali distractie placuta azi

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Neatzaaaaa


Ma pregatesc de o sambata in care nu stiu cum sa fac sa le termin pe toate.Ma termina faptul ca tre` sa ma duc in oras sa fac cumparaturi..mi se pune pata ca m-am cam saturat.
Cris mai avem de tras face crize de plans asa de cate o ora..si ieri a plans o ora si se lovea cu palma peste gurita,aseara iar...acu` mama mi-a zis ca a dormit linistita sa vedem.Ajutati-ma s-o bat pe zana maseloasaaaaaaaaaaaaa...
Va pup si va urez o zi buna..mai vin io acu` ma apuc de curatenie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
intru repede ca ne pregatim incet incet sa merem la Picky
getik tortilla mexicana, is un fel de chipsuri de ale lor pe care le folosesc ca si paine, fac si salate cu ele. is ft usor de facut dar tre sa le papi atunci pt ca se intaresc mai tare dupa. se fac din faina de porumb speciala, daca nu ai amesteci juma de cant faina grau cu juma faina porumb, pui sare sa iasa putin mai saratle si apa....tre sa iasa aluat tare. il ilmparti in bilute pe care le intinzi in foi ft ft subtiri. le coci in tigaie la foc mediu pana capta o tenta aurie. is bune si goale....mama mama.
va pupacesc pi tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Aloooooooooooooooooo
Unde sunteti?

Eu mi-am spalat masina si ploua de fapt lapoviteazaaaaaaa....am spalat-o degeabaaaaaaa

Pai daca azi e urat si la voi nu aveti nici o scuza sa nu scrieti pe aici ce si cum.Va iau banii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

am facut tortul a iesit si aspectuos si bun si acu` zac....
Va poftesc la el..
Cred ca m-au ajuns blestemele gravidelor ca mi s-a sfaramat una din foi dar cum sunt priceputa la asa ceva am dres repede.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes ,ceai fructat ,trabuce si vougue

A fost super oeri.ultimii musafiri au plecat la 22 fara 10,iatr kinderul abea la 22:00.Ce sa zic?toti masculii au salivat la siliconate,copiii s-au jucat intre ei si au jumulit si catelul,mancare a ramas o tona,pentru ca s-a intamplat ca de obicei...soar-mea cu cumnatul au zis ca vin si ei si de fapt ciu-ciu,in schimb a fost frate-miu,care a plecat ultimul si care a facut pe puneiul pentru fi-mea si bucatar la prajit cartofi.Poze au facut nasii si tratele,acum le astept ca sa le pun pe mail.

calipso auite asa am si eu o problema:cand spal geamurile,ploua
ema deci ai pus-o de o intalnire cu kinderii....

fug sa-mi spal potaia ca puteeeeeeeeeeeee...a dat afara dobitocul si e ud jumate si pute de imi muta nasul cu totul...

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !!!
Cris si zici ca au fost super silicoanele? Pai ar trebui pus linkul la loc de cinste ,sa ne inspirationam macar noi,constantencele,ca o sa il cautam bezmetice cand mai avem nevoie ( vezi ca nu am scris DACA ,nu? )

Eu nu am facut ieri poze,am uitat cu desavarsire ,tortul le-a placut la tot, a fost cu blat de vanilie si crema ganaj , simplu dar bunut , am facut un ditamai iepurele la cuptor de s-a lins toata lumea pe degete , cu o tava mare de cartofi tot la cuptor, muraturi si gogosari de la otet... Am facut si cozonac ,mai,ca nu mai stiu daca v-am spus si voua ce pofta ii era la sot ,cand a venit ieri dimineata acasa,a mancat jumatate de cozonac ,asa,de pofta ...

Revin, am de spalat un morman de vase ca aseara eram prea franta,ratasem somnul de amiaza ...

Ajutati-o pe Raisa
Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata fete cucuiete! vad ca deja cafeau e facuta, asa ca ma servesc si eu cu una!
vreau sa va intreb daca e careva dintre voi care da osteocare la copil..

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
rochite pentru printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:


buna dimineata am venit la
cris deabia astept pozele cu sliconatele

lali spor la spalat maldaru de vase ca si eu la fel ma bag, ca ieri au avut musafiri si au plecat aseara si eu eram rupta, ma simteam atat de obosita de nu pot descrie.

fug sa beau cafeaua cu cez

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput