FIV Dr. ALBU DRAGOS 23

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Rica tot este bine ca aveti doua variante: ovocite donate si adoptie! Este foarte greu sa accepti oricare dintre variante. De ce nu-ti faci o programare la D-na. Dr. Psiholog in infertilitate Cristiana Haica? Este la Medlife Unirii. Dumneaei si-a oferit serviciile GRATUIT pentru cuplurile ce se confrunta cu aceasta problema, dar cei de la MMF au refuzat. Fa-ti o programare la ea, discutati odata si sunt convinsa ca ar fi de acord sa te ajute.

Fetelor, eu am sa incerc diseara sa vb cu doctorul de oute despre consilierea psihologica, in primul rand pentru ca eu ma duc maine la a treia sedinta si deja am o conceptie mult mai relaxata referitoare la infertilitate, in al doilea rand pentru ca acest docotor isi ofera serviciile benevol si in ultimul rand, pentru ca din 60 de cupluri consiliate de dumneaei, 58 au reusit sa devina parinti (natural, prin IA, IAD, FIV, FIV+ICSI)

Deschideti si voi acest subiect! Este dreptul vostru! Platiti o groaza de bani! Ar trebui sa beneficiati de aceste sedinte, gratuit!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Rica69, departe de mine gandul sa contrazic medicii sau sa iti induc false sperante, citeste insa topicul FIV in Ungaria, exista cineva care in ianuarie era exact in aceasta situatie, si acum e insarcinata (natural). Poate mai e o sansa.

Citat:
citat din mesajul lui rica69


Ne-a mai spus ca daca mai vrem sa incercam recomandarea este cu ovocite donate..
Pup toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor va multumesc mult.
Eu nu am trompele asa ca insarcinata natural nu am cum sa raman.
Solutia este numai cu ovocite donate.



_
Doamne ne rugam la Tine ca 2011 sa ne aduca un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Buna ziua!
Ma numesc Angelica am 30de ani ,si imi doresc un copil cu disperare,dar sa va spun in mare povestea me a:de 7 ani ne chinuim sa facem un bebe,probleme grave nu ar fi, eu am probleme cu ovulatia si la sot au fost ceva prob dar sau rezolvat .........dovada ca in iunie 2010 eram posesoarea a unui test cu 2 liniute,natural dupa ce in toti acesti ani am facut 2 inseminari nereusite si tratamente dupa tratamente.Dar sarcina mea sa oprit din evolutie la 11 saptamini ...............nu imi pot reveni nici acum...........am tot asteptat am zis ca mai ramin iar dar nu sa intimplat asa ca m-am hotarit sa imi fac un fiv ........si cautind pe net am dat de voi.........ideea este ca m-am hotarit sa merg la DR ALBU ,nu stiu exact ce voi face ...inseminare.......fiv ,banuiesc ca in urma anlizelor ma va sfatui ....vroiam sa va intreb cum este el ca dr :are rabdare cu tine ,iti explica cu calm totul,ca sunt terorizata de dr MARINESCU BOGDAN ne trata ca niste animale,nici om nu il pot numi,daca nu eram ANDREA MARIN sa il consacrez ......NA NU CONTEZI IN FATA LUI !
PS:mai am o rugaminte cum fac sa imi apara pe mail cind posteaza cineva un mesaj ...ca sa nu stau de fiecare data sa caut saitul ......
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Bine ai venit Angelica! In privinta Dr. Albu sa stai linistita ca e foarte de treaba, nu se compara cu ce ai vazut pana acum.
Eu am ajuns la el citind acest forum si a fost exact cum zisesera fetele.
O sa vezi ca o sa iti placa de la prima intalnire. Eu m-am si operat la el de fibrom, dupa ani de amanat. M-am decis intr-o clipa si m-am si operat dupa o saptamana.
Nu scred ca exista pe aici optinunea sa primesti pe mail atentionare cand scrie vreuna din noi. Cand intri pe forum, pe FIv e o clasare dupa cel unde s-a scris ultima oara. Cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Angelica, bine ai venit si sedere cat mai scurta pe aici.
Mergi cu incredere la dl. dr. Albu. Este o persoana amabila, calma, iti raspunde la toate intrebarile si te trateaza cu respect. Din cate am inteles, acolo unde este de rezolvat, rezolva (eu inca sunt la inceputul procedurii F.I.V., asa ca vorbesc din ce am auzit de la alte fete).
Curaj! Cat despre posibilitatea de a primi alerta pe mail la fiecare msj. de pe forum, nu cred ca exista, desi nu sunt vreo experta pe acest site. Salveaza discutia in favorite si urmareste-o cand poti (cel putin asa fac eu, poate exista si alte modalitati).

Rica, cu toate ca sunt nou venita pe aici, iti trimit toate gandurile mele bune. Am invatat de la viata ca cei ce lupta, la un moment dat trebuie sa mai si castige! Nu se poate altfel! Intr-un fel sau altul vei gasi rezolvare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Mirela, si eu sunt de aceeasi parere cu tine ( ref la teste si la recoltarea de celule)
Am vorbit cu Albu si l-am intrebat daca poate sa-mi recomande un doctor cu care sa nasc, deoarece imi este cam frica fiind si sarcina gemelara si prin FIV.
Mi-a spus ca imi recomanda un doctor cu care el este prieten, la Filantropia, dar sa ma duc la el mai tarziu .Adica am stabilit sa ma vada Albu pana prin saptamana 20-25, iar apoi sa merg la doctorul de la Filantropia ( cunoscandu-se, mi-a spus ca nu vor fi probleme daca ma duc asa tarziu).Spre rusinea mea, nu mai tin minte cum il cheama pe doctor, parca Savu....offf, nu mai stiu...
Pe mine m-a chemat luni la eco de sfarsit de trimestru I, dar nu mi-a pomenit nimic de dublu test...Tu ai fost multumita de doctorii si de conditiile de la Filantropia?
Angelica, mult succes.Si eu am o incercare ratata la Giulesti, dar cu Niculescu.Oricum, stilul este acelasi, asa ca te inteleg ce spui.
Pe mine la Albu m-a surprins calmul , rabdarea cu care te asculta fara a te intrerupe sau a te grabi.Prima intalnire cu el a durat 45 min. A fost pentru prima oara cand un medic a stat atat de mult de vorba cu mine.

12+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

corry si mie tot pe Savu mi l a recomandat, dar nu face eco, tre sa faci eco cu altul
eu am lucrat cu dr Varlas, face si eco si nasteri, am fost multumita de el
e cam de varsta lui Albu
am fost super multumita de Filantropia si ca spital si ca personal
au de toate pt un spital de stat
mergi cu incredere

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Va multumesc pt primire fetelor,si DOAMNE AJUTA ca DUMNEZEU sa ne ajute sa ne indeplinim visurile.As avea multe de intrebat in leg cu fiv-uldar o sa le descopar pe parcurs.... ,fiind pt prima data ............dar sunt dispusa la orice pt a avea si eu un sufletel mic ,dar din pacate viata mi-a aratat ca nu este suficient sa ramai insarcinata .........ci sa ajungi la finalul celor 9 luni ,sa fie sanatos,asta este cel mai important.Apropo am vazut ca sunteti o groaza care ati pierdut sarcini cum ati reusit sa treceti peste,ca eu una disper nu mai pot,ma cuprinde o furie ,si nu reusesc sa inteleg de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

rica, eu cunosc o fata care la 42 de ani a ramas natural si acum are o fetita superba.

deci eu zic sa lasi depresiile de genul si sa mai incerci un fiv si prin alte zone. parerea mea!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput