FIV Dr. ALBU DRAGOS 23

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Anastasia scoate-i sotului controversata Branca Ursului - nu este decatun vaso-dilatator care de obicei face mai mult rau spermei decat bine. Spune-i si lui Mihalca ca i-ai dat si neaparat opreste-o!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Da, puiule, bineinteles ca stiu ca se face dozare de anticorpi daca vor aparea probleme, ma intrebam doar daca, atunci cand se vor selecta embrionii, daca unii bebei vor fi cu rh pozitiv, altii negativ, va fi o loterie cum se va face selectia. Nu exista, cred, o metoda sa se depisteze aceasta inca din faza de embrioni. Iar intrebarea mea era daca acesti anticorpi, in cazul unei sarcini cu gemeni, va afecta pe unul dintre ei. Nu e o regula ca bebelusii sa mosteneasca rh tatalui. Eu am rh negativ, ca al tatalui, de exemplu, fratele meu pozitiv, ca mama.
D-ul dr Albu ne-a spus ca riscuri exista, chiar si dozare de anticorpi, dar mai mari la nastere. D-ul dr ne-a spus ca in cazul ns este bine sa se implanteze 3 embrioni, dumnealui ne-a dat sperante pt gemeni, dar nu ma incumet sa visez atat de frumos, simt ca fortez situatia. Noi de 6 ani de chinuim sa avem un bebelus, la inceput, acum 6 ani, inainte sa inceapa toata nebunia aceasta cu infertilitatea, eram foarte naivi,eram in stare sa calculam pana si zodia in care sa s enasca bebeul, credeam ca voi ramane fix cand vom planifica noi si uite ca nu a fost asa...
Dar cu Doamne Doamne inainte, iar d-ul dr. Albu e si un psiholog f. bun si stie cum sa iti insufle speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Cum asa?! M-ai speriat f tare. Chiar ca sunt nedumerita acum. I-a spus sotul d-lui dr ce am luat pana acum, stie si de branca ursului, dar nu a spus nimic sa nu mai ia in continuare. Noi am fost, pana sa ajungem la d-ul dr. Albu si la alti dr. ginecologi, dr. urologi, etc....in 6 ani tot am experimentat, dar nici unul nu a spus sa nu mai ia branca ursului, dimpotriva, unii dintre ei mi-au recomandat si mie, pt ovulatie, dar eu nu am suportat gustul nici la tinctura, nici la capsule si nu le-am putut lua.
Si d-lui dr. Albu i-am spus de tot ce am luat pana acum, naturist sau alopat, ne-a spus ca putem lua in continuare (eu iau si vitex fruit pt reglarea ciclului, vit. a, vit. e), numai ca efectele apar f greu si tb sa treaca ani pt rezultate vizibile, iar uneori daca afectiunile sunt grave, poate niciodata. Oricum, nu ni s-a spus sa oprim naturistele.
Pe 19 febr, cand mergem iar la D-ul dr. Mihalca, reiau subiectul, oricum. Il mai intrebam o data, iar pana atunci va face sotul o pauza, numai sa fie bine...Iti multumesc mult pt sfat. Oricum, voi reveni sa iti spun daca ne-a spus Dr. Mihalca altceva decat ne-a spus ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Buna dimineata, poftiti la cafeluta
Ali, Anastasia si Alina, mult succes
Nico si Camemar, cum va mai simtiti?Chiar nu mai dati niciun semn?
Alexa, ce ai facut la doctor?Sper ca nu ai spus si am sarit peste mesaj
Altesa, promit, nu voi fi zgarcita
Speranta, Rica si Didi, pup fetitele dezamagite!
Aristica, Flo
Mirela, esti modelul meu Vreau sa te intreb ceva: tu ai facut dublu si triplu test?Dar celule stem, ai recoltat?
Babyblue, pup mamica de baietel
Daca am uitat pe cineva, sa-mi fie cu iertare

12+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Corry, suntem bine. Ne gandim incotro s-o apucam mai departe.
Ma duc saptamana viitoare la control si vedem ce mai spune Albu.
In rest, mai nimic, am reintrat in rutina zilnica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

corry am facut dublu test, dar sigur l am facut degeaba, ca la gemeni nu i concludent
celule stem n am recoltat, prea scump si nush cata incredere sa am in procedura

cine iti urmareste sarcina si unde vei naste?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Anastasia, nu te speria prea tare cu BU (branca ursului). Si noi am trecut prin acest episod cand credeam ca-i o licoare miraculoasa...din pacate, nu e. Stiu cateva cazuri cu sarcini dupa BU, dar stiu muuuulte cazuri cu scaderea motilitatii dupa BU.
Daca nu uit, il intreb eu in seara asta pe Mihalca de ea...ca ne-a chemat impreuna. Pentru mine asta chiar e un mister: un doctor de oute (masculine) cheama si sotia posesorului de oute?
Hai ca ma uit daca ai activat PM sa-ti zic unde sa citesti de BU, daca nu, sa-mi lasi un mail.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Nop, nu l-ai activat: intra in contul personal si activeaza-l...oricum incerc sa-ti trimit pe mail-ul cu care te-ai inregistrat.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ete ca n-ai nici mail

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:


Aseara am fost la dr si am inteles ca nu mai este cazul sa incercam un alt fiv. Ne-a explicat cu calmul dansului caracteristic ca din cauza ovocitelor mele batrane embrionii nu rezista, asa se explica si faptul ca sarcina prinde, dar nu este viabila si nu se dezvolta.
Ne-a mai spus ca daca mai vrem sa incercam recomandarea este cu ovocite donate..
Pup toate fetele.

_
Doamne ne rugam la Tine ca 2011 sa ne aduca un bebe

Mergi la inceput