FIV la Sibiu (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Cati si eu am avut 38 parca in Z9 de la ET. Dar erau 2... Si mie mi-a zis drI ca e sarcina, dar tot le-am repetat. De 4 ori, ca nu-mi venea sa cred dupa 8 ani de incercari... Trage adanc aer in piept, mamico, ca e de bine si cand se dubleaza o sa simti ca te mai linistesti, oricat de teama iti este acum!

Tare ma bucur cand vad fetele noastre la Sibiu, cum vin pline de speranta si pleaca cu puiutii lor spre case! Sarcini usoare, amazoanelor, multa sanatate in continuare!

mona ai ramas datoare cu o semnatura dolofana! Ne rugam pentru o reusita frumoasa, suflete!

PS: am trecut si noi prin experienta cerclajului... Asta e cu gemeneii... Si mi-e dor de Yarrina noastra, desi sunt convinsa ca are are o perioada mai incarcata acum, abia astept sa ne dea un semn de viata!

22+ in al 9-lea cer cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

lorelei-i-am trimis mail drului..maine incerc sa il sun!nu imi fac eu injectiile..mi le face sotul-si e super ok!ca eu lesin daca mi le fac singura!mi se face rau daca ma uit!dar e ok..nu dor deloc..acum dupa a treia injectie simt ca ma inteapa un picut ovarele si ma simt un pic ca un balonas..burtica e mai umflata..dar in rest e totul ca inainte..nu e diferenta..vedem sambata la eco ce va fi!si sa vad ce imi raspunde drul..
ai eu am inceput duminica tratamentul..insa nu va prelungi ac doua luni..cateva zile in plus poate..dar nu 2 luni..eu de exemplu am sarit peste faza cu ac..nu am luat deloc..am trecut direct la fapte!sper sa fie bine pana la capat!

uratica, acus incep si eu cu injectiile, ce emotii am
la cate zile te duci la echo dupa injectii? daca te duci sambata e cam a 7a zi. Asa ti-a spus Dr.I sa mergi? cate zile faci gonalul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_puck spune:

Oria, Alina, va multumesc pt raspuns.
Alina, retinusem ca tu ai avut 25, dar nu mai stiam in ce zi.
La voi a fost transfer de ziua a 5-a?

Sunt asa speriata pt ca eu am mai facut un FIV la Budapesta cu beta 10.7 in ziua a 12-a de la ET. A fost considerata sarcina bichimica, iar medicul (Peter Kovacs) a considerat ca ar fi trebuit sa am o valoare peste 100 pentru a o considera sarcina.

Acum am dureri de spate si ceva scurgeri maronii care la mine e simptom premenstrual.
Ma rog in continuare sa fie sarcina pe care o asteptam de 4 ani!

Multumesc din suflet pt incurajari!


Lorelei, multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

cati_puck, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_puck spune:

Multumesc, Lelu.

Doamne-ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugar24 spune:

Buna fetelor,

Eu sunt mamica de 4 ani, am avut o sarcina normala si frumoasa asa ca am dorit sa mai avem si alti copii.
Doar ca de 3 ani, am avut 3 extrauterine ...si am ramas si fara o trompa.
In decembrie am luat legatura cu Polisano ( eu sunt din Brasov), mi-am facut analizele cerute si ieri mi-a spus ca voi incepe tratatmentul pt Fiv. Eu nu stiu mare lucru despre ceea ce inseamna FIv, n-am avut timp sa ma documentez, insa doctorul mi-a spus ca am sanse mari intrucat la mine doar trompele sunt de vina.
Mi s-a dat Diphereline 3,75 o fiola in ziua 21 de Cm si sa-mi procur Puregon 900- 2 flacoane.
Aveti idee de unde le-as putea achizitiona si cat costa? Am cautat pe alte forumuri insa erau preturi mai vechi.

Multumesc,
Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

cati-Doamne ajuta!
lelu-bafta multa si tie!si dap..eu am vb cu drul..m-a chemat exact cum ai zis in a 7-a zi..pana atunci am si tratamentul-sapte zile..dar cred ca il va prelungi in functie de ce vede la eco..
restul gastii si multam ptr incurajari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

sugar toate medicamentele si injectiile le gasesti la sensi blue sai dona( farmacii)..
scrie repede 10 mesaje ca sa apari in timp real..ca noi iti vedem mesajele dupa un anumit timp

DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

salut fetelor

eu de Vineri incep tratamentul (procedura lunga) cu gonal 225. SI vinerea viitoare pe 18 merg la primul ecograf.

Am uitat sa-l intreb pe doctor daca sunt ceva indicatii sau contraindicatii in timpul tratamentului pentru FIV. Ma refer atat inainte de punctie cat si dupa embriotransfer.

Oria ... tu cu ce ai facut? Stiu ca tu ai baut si ceai de cretisoara si vin. In alte parti am vazut ca vinul (alcoolul) este contraindicat. Sex: da / nu / cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

leonardo-sigur ai protocol lung?ptr cate zile ti-a dat tratamentul?

Mergi la inceput