Pufi 2010 (217 ) -LMA Arya-Miruna! LMA Nicoleta!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Eu nu mai stiu ce sa ma fac cu alexandra nu sta o sec,numai tampenii face si oricat as incerca sa am rabdare ,sa-i explic sa inteleaga sa o fac sa plece dintr-un loc unde nu are voie nu ne intelegem si pace .Aseara o pun in pat ac de obicei sa o pregatesc pt culcare ii dau drumu la tv ii zic sa stea cuminte si ma aplec doar ca sa iau din sertar pijamalele,deci fractiunde de secunda,ea nu stiu cu ce viteza s-a dat jos din pat ,ca a ajuns langa mine urland,plina la gura de sange,eu am inghetat pe loc,tremuram toata nu stiam ce sa-i mai fac am sunat o vecina de peste drum si a venit saraca femeie intr-un suflet,abia am calmat-o si linistit-o,cred ca s-a lovit de marginea de la pat ,nu-mi pot da seama copilu asta o sa ma imbatraneasca inainte de vremedimineata am vazut mai bine are sub nara o bubita o dara rosie pana jos la buza si e lovita si al buza si al gingie,am fost la dr cu ea e ok a zis sa stau linitita ca se mai intampla dar eu nu mai stiu ce sa ma fac cu ea
Gata m-am intins cat o placinta,ma simt aiurea ca si cum as fi o mama iresponsabila dar chiar nu stiu ce sa-i mai fac,cumnata auzi la ea cica sa o pedeposesc parca e copil de pedepsit sau batut o sa vada ea cand ii va creste si ei fata.




Asa sunt totii copii la varsta asta, mai rau chiar putin mai tarziu .
Cum ai vrea sa fie A? Sa stea unde o pui? Eu zic sa nu te mai gandesti atat ce faci cu ea ci ce faci cu tine, problema e la tine nu la ea ...
Si da, din pacate faptul ca se loveste cade pe umerii celui/celei care are grija de ea. E normal sa te simti asa aiurea ... Bine ca nu a fost mai grav.

Ai dreptate problema e la mine ca incerc pe cat posibil sa fac si curat,mancare si sa am si grija de ea dar nu sunt obisnuita inca cu acest ritm alert al ei,daca ma poti ajuta cu un sfat mai elaborat ca ai experienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Eu nu mai stiu ce sa ma fac cu alexandra nu sta o sec,numai tampenii face si oricat as incerca sa am rabdare ,sa-i explic sa inteleaga sa o fac sa plece dintr-un loc unde nu are voie nu ne intelegem si pace .Aseara o pun in pat ac de obicei sa o pregatesc pt culcare ii dau drumu la tv ii zic sa stea cuminte si ma aplec doar ca sa iau din sertar pijamalele,deci fractiunde de secunda,ea nu stiu cu ce viteza s-a dat jos din pat ,ca a ajuns langa mine urland,plina la gura de sange,eu am inghetat pe loc,tremuram toata nu stiam ce sa-i mai fac am sunat o vecina de peste drum si a venit saraca femeie intr-un suflet,abia am calmat-o si linistit-o,cred ca s-a lovit de marginea de la pat ,nu-mi pot da seama copilu asta o sa ma imbatraneasca inainte de vremedimineata am vazut mai bine are sub nara o bubita o dara rosie pana jos la buza si e lovita si al buza si al gingie,am fost la dr cu ea e ok a zis sa stau linitita ca se mai intampla dar eu nu mai stiu ce sa ma fac cu ea
Gata m-am intins cat o placinta,ma simt aiurea ca si cum as fi o mama iresponsabila dar chiar nu stiu ce sa-i mai fac,cumnata auzi la ea cica sa o pedeposesc parca e copil de pedepsit sau batut o sa vada ea cand ii va creste si ei fata.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor









Asa sunt totii copii la varsta asta, mai rau chiar putin mai tarziu .
Cum ai vrea sa fie A? Sa stea unde o pui? Eu zic sa nu te mai gandesti atat ce faci cu ea ci ce faci cu tine, problema e la tine nu la ea ...
Si da, din pacate faptul ca se loveste cade pe umerii celui/celei care are grija de ea. E normal sa te simti asa aiurea ... Bine ca nu a fost mai grav.

Ai dreptate problema e la mine ca incerc pe cat posibil sa fac si curat,mancare si sa am si grija de ea dar nu sunt obisnuita inca cu acest ritm alert al ei,daca ma poti ajuta cu un sfat mai elaborat ca ai experienta

de Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor









Mai elaborat nu prea am ce sa-ti spun, noi toate cred ca ne confruntam cu treaba asta zi de zi. Trebuie sa gasesti un echilibru cat de cat, sa faci ce poti si cand poti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

nyny...foarte frumoasa povestea ta.....mai ales finalul...cum sa nu fii fericita ????
realizez ca fiecare dintre noi avem o poveste speciala...foarte speciala...si ne-am simtit f bine ca am putut-o impartasi si altora...


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...



N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




asa este...am citit multe din povestile voastre si ma gandeam... trebuie sa incep si eu sa scriu povestile copiilor mei...trebuie...
ma bucur ca am reusit pe jumatate

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Ioana,
sorry de bushitura Ucai.Nu ai invatzat-o sa se dea jos singura din pat? Si bobitza si-a spart buza de sus acum 2 zile, era la bunici si isi facea vant cu premergatorul si la o imbinare intre parchet si gresie s-a dus in cap
Inca o mai are umflata :))) radem de ea ca si-a pus deja botox, sa fie in pas cu tendintele hollyoodiene :)))
..o sa mai fie...si e normal ca un copil sa nu stea locului..si e f bine asa..trebuie sa fii tu mai relaxata..nu stiu ce ai atatea treaba dom'le...cui faci atata mancare? sunteti numai voi doua...papai ceva subtire pt tine...ei ii faci o data la doua zile un pranz..in rest fructe, chestii, un iaurtel...o plimbarica...ar trebui sa fie un trai si-o viatza nu?
doar pt faptul ca nu ai cui sa faci mancare si sa speli rufe si etc... (asta-i partea plina a paharului, nah...zic si eu, stiu ca ti-e greu fara sotz)...fii un pic mai degajata!! uite...vine si primavara!


Happyella,
condoleantze! ...nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie si pt noi cand va trebui sa trecem prin asta...nu stiu cum o sa fac fatza...ma ingrozeste gandul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Salutare

LA MULTI ANI IOANA CRISTINA!!!


Lorex uite www.ciao.fr/opinion_images_view.php/OpinionId/1162590/Img/66050519" target="_blank">asa arata respectivul borcan, poate ti-e mai usor asa de identificat, gasesti la raionul de conserve , printre alte tipuri de paste de tomate

pui mic




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:



happyella, condoleante, nu-mi pot imagina cat iti este de greu, dar sunt cu sufletul alaturi de tine. Incearca sa fii tare pentru A, ea iti simte suferinta. Din cate tin minte spuneai mai demult ca bunicul avea ceva probleme, nu mi-as fi imaginat sa se intample una ca asta cu tatal tau... Daca te pot ajuta cu ceva sau daca simti nevoia sa vorbesti despre asta, da-mi pm.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

jiji de vreo 3 zile nu-mi mai mananca fructele cu prea mare drag..adik 5-6 linguritze si gata...


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Cu aceeasi problema ma confrunt si eu. Eu de 2 zile nu mai amestec fructele cu biscuiti...parca ii plac mai mult asa...

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

jiji de vreo 3 zile nu-mi mai mananca fructele cu prea mare drag..adik 5-6 linguritze si gata...

am fc azi reteta de brocoli de la MP..3-4 lg si gata..nu cred ca-i place brocoli...nici alta data n-a mancat....

am mai pus si eu niste poze cu el...e una cu audiul...cu dedicatie pt isa...(daca nu esti grabita.vreo 39...te asteotam in dorobantzi)
daca depasesc mb...nu stiu cati aveam voie...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



mai, mai ce masina avem....
frumos e, masina de fitze are...
Ai incurcat-o dece.
Iesi pana la usa sa vezi cate stoarfe stau la coada

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


poza era pt isabela...dar asa...doar sa i-o dau pe la nas.....ca momentan..am bagat-o la naftalina...pana termina de invatat alfabetul sa-si ia permisul si renuntza la pampersi...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Nu-mi sta in fire sa-mi fragmentez postarile, dar pur si simplu nu am putut sa scriu altceva langa mesajul pentru happyella...

Cu scuzele de rigoare urez pentru ieri:

La Multi Ani, Maria Dalia!
La Multi Ani Lucas Gabriel!

si pentru azi

La Multi Ani Ioana Cristina!

Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa-i bucurati pe parinti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Ma duc sa fac o baie, imi fierb o cana cu lapte si ma uit la poze

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Povestea Marei

Mergi la inceput