Pufi 2010 (217 ) -LMA Arya-Miruna! LMA Nicoleta!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

MP...of, o fi fost copilul indispus...cine stie?
Eu, personal n-am fost in nici o vizita cu don'shoara "mall-ista", si nici vizitatori n-am prea avut in ultimul an, in conditiile in care au beneficiat de urlaturi si nashii ei, si chiar si parintzii mei, cateodata...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Haircut - si mie mi-ar fi placut sa te cunosc. Ramane pe alta data

Dece - nu ma supar, de ce m-as supara. Sa stii ca nu stau cu lupa pe Tudor. L-am lasat destul de relaxat, dar cu respiratia asta, chiar am un ghimpe. Ca atunci cand oboseste, chiar se aude urat, simiti cum ii vibreaza tot corpul. Imi aduce aminte de tata, care are toate problemele pamantului cu plamanii din cauza unei silicoze de foarte multi ani. Si el are nevoie de aparate cand este cazul. Daca radiografia nu arata nimic, ok, dar asa cand apare ceva ce teoretic s-ar datora unei pneumoni sau si mai rau tuberculozei, mi-e greu sa ma relaxez. Ok, el nu are simptome, nu are de unde sa ia boli asa grave, dar totusi daca e altceva, mai simplu e adevarat, ce nu-si dau ei seamna, Doamne fereste? De asta as mai intreba si alti doctori.

Livia - depinde de tine. Oricum la un moment dat trebuie sa-ti faci curaj si depinde cand mai poti avea o astfel de oportunitate si daca ti-ai mai dori-o vreodata(pana la urma trebuie luata si chestia asta in calcul) etc. Eu de ex, am avut 2 oferte de plecat afara. Promovare director la grup si altceva. Si la niciuna n-am dat raspuns clar, pentru ca nu simt ca mi-as mai dori asa tare promovari (nu ca alta data). Ar insemna sa ma plimb cam 2 zile intre Budapesta si Viena si sa stau mai putin cu Tudor 9si asa nu stua f mult). Nu pot sa zic ca fac un compromis intre cariera si Tudor, asa ca raman aici. Pur si simplu promovarea asta (si munca din spatele ei) nu ma mai atrage asa de tare.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Eu nu mai stiu ce sa ma fac cu alexandra nu sta o sec,numai tampenii face si oricat as incerca sa am rabdare ,sa-i explic sa inteleaga sa o fac sa plece dintr-un loc unde nu are voie nu ne intelegem si pace .Aseara o pun in pat ac de obicei sa o pregatesc pt culcare ii dau drumu la tv ii zic sa stea cuminte si ma aplec doar ca sa iau din sertar pijamalele,deci fractiunde de secunda,ea nu stiu cu ce viteza s-a dat jos din pat ,ca a ajuns langa mine urland,plina la gura de sange,eu am inghetat pe loc,tremuram toata nu stiam ce sa-i mai fac am sunat o vecina de peste drum si a venit saraca femeie intr-un suflet,abia am calmat-o si linistit-o,cred ca s-a lovit de marginea de la pat ,nu-mi pot da seama copilu asta o sa ma imbatraneasca inainte de vremedimineata am vazut mai bine are sub nara o bubita o dara rosie pana jos la buza si e lovita si al buza si al gingie,am fost la dr cu ea e ok a zis sa stau linitita ca se mai intampla dar eu nu mai stiu ce sa ma fac cu ea
Gata m-am intins cat o placinta,ma simt aiurea ca si cum as fi o mama iresponsabila dar chiar nu stiu ce sa-i mai fac,cumnata auzi la ea cica sa o pedeposesc parca e copil de pedepsit sau batut o sa vada ea cand ii va creste si ei fata.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor









Asa sunt totii copii la varsta asta, mai rau chiar putin mai tarziu .
Cum ai vrea sa fie A? Sa stea unde o pui? Eu zic sa nu te mai gandesti atat ce faci cu ea ci ce faci cu tine, problema e la tine nu la ea ...
Si da, din pacate faptul ca se loveste cade pe umerii celui/celei care are grija de ea. E normal sa te simti asa aiurea ... Bine ca nu a fost mai grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Salutare

LA MULTI ANI IOANA CRISTINA!!!


Lorex uite www.ciao.fr/opinion_images_view.php/OpinionId/1162590/Img/66050519" target="_blank">asa arata respectivul borcan, poate ti-e mai usor asa de identificat, gasesti la raionul de conserve , printre alte tipuri de paste de tomate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

pentru cine are rabdare, am incarcat 2 filmulete cu Yannis pe mail (sunt via transfer so trebuie sa lasati la descarcat....)

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

jiji de vreo 3 zile nu-mi mai mananca fructele cu prea mare drag..adik 5-6 linguritze si gata...

am fc azi reteta de brocoli de la MP..3-4 lg si gata..nu cred ca-i place brocoli...nici alta data n-a mancat....

am mai pus si eu niste poze cu el...e una cu audiul...cu dedicatie pt isa...(daca nu esti grabita.vreo 39...te asteotam in dorobantzi)
daca depasesc mb...nu stiu cati aveam voie...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Mai fetelor, m-ati lasat cu gura cascata! Nu ma gandeam ca va mai ganditi la noi...
Va multumesc tuturor de urari, va doresc si voua si bebeilor (care nu prea mai sunt bebei, ci domnisoare si cavaleri) multa sanatate si sa reusiti orice va propuneti!
Eu abia am venit de la servici, mi-am smotocit putin zgubilitica si am intrat putin pe aici. Nu mai stiu nici contul si parola de la poze, am vrut sa va mai trimit poze, dar nu mai stiu pe unde va gasesc. Altfel, suntem bine. Cristina e ok, mananca bine, merge de la 10 luni si jumate, nu am avut decat de Craciun o sperietura ca nu mai scapam de muci si voma. Aerosoli si batista bebelusului. Atat, acum e beton. E din ce in ce mai smechera si mai descurcareata, galagioasa si bagareata.
Pe bune, sunteti grozave! Nu promit, o sa incerc sa va vizitez mai des, dar nu stiu ce sa fac mai repede. Cu bune si rele, sunt ok. Am ajuns la 63 kg (mai putin decat la nunta mea!) si cateodata pic de oboseala. Am noroc cu tati. Va las acum, ca nici nu m-am schimbat... Va pup pe toate si mi-e dor de voi (mari si mici)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Livia - intre 1 an si 2 ani e f f frumos, tb sa te gandesti daca mai poti avea acces si altadata la promovarea respectiva. Cum au spus si fetele depinde numai de tine, depinde f mult ce te implineste pe tine ca persoana pana la urma ca banuiesc ca nu aspectul financiar e principalul aspect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Bea...off, saracul Ivanel...
Eu constat ca nu mai stiu nimic, de acum 15 ani, de cand i-au iesir dianei dintzii...Cred ca am blocat amintirile astea....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Nu mai stiu eu de doar 2 ani , oricum dinti lui A au iesit total aiurea si ca varsta si ca ordine a lor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

jiji de vreo 3 zile nu-mi mai mananca fructele cu prea mare drag..adik 5-6 linguritze si gata...

am fc azi reteta de brocoli de la MP..3-4 lg si gata..nu cred ca-i place brocoli...nici alta data n-a mancat....

am mai pus si eu niste poze cu el...e una cu audiul...cu dedicatie pt isa...(daca nu esti grabita.vreo 39...te asteotam in dorobantzi)
daca depasesc mb...nu stiu cati aveam voie...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



mai, mai ce masina avem....
frumos e, masina de fitze are...
Ai incurcat-o dece.
Iesi pana la usa sa vezi cate stoarfe stau la coada

Mergi la inceput