Mamici inimoase de Constanta *142*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaa

mi-am expediat potaile in garaj ca altfel o luam razna..la 4 diminata gadilam catei pe burtica si strangeam pishulicasi apoi a inceput miruna sa se miortzane.De unul scap in seara asta,il fac potaie de oras,si raman cu cel cafeniu.

pisoi 2 caini??sigur se vor impaca bine cu noul membru al familiei.Stai linistita cat poti,nu te obosii cu toate maruntisurile dintr-o gospodarie,si o sa fie ok
pisoi stau la casa,dar cum sunt prea micuti,si afara mai am 2 catei,care nu au voie in casa,trebuie sa nu-i las sa se intalneasca ca nu au vaccinarile facute.Dar ideea cu scutecul e super.Thx
happymumy servici usor,hai ca trec rpede orele si acus se face seara
georgipuia spor la munca parjitura aia a ta mi-a stanit o pofta de mama-mama
miha drum bun si sa ne auzim cu bine


tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Hmmm.. ma faceti sa-mi amintesc de prajitura mea si sa poftesc si eu... nu stiu daca am apucat 2 prajiturele Am luat reteta din revista Kauffland si am adaptat-o dupa ideile mele.. am facut-o si cu mere coapte si cu muulta nuca deasupra... hm... trebuie sa fac la urmatoarea actiune umanitara...

Si pentru ca mi-am amintit... 2 puiuti de trandafir japonez... i-am distrus... mai am 2.. cate cereri aveam? 2 sigur, dar daca aveam mai multe ziceti acum sa apuc sa mai ciufulesc trandafirul de inca 2-3 lastari...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgipuia


Si pentru ca mi-am amintit... 2 puiuti de trandafir japonez... i-am distrus... mai am 2.. cate cereri aveam? 2 sigur, dar daca aveam mai multe ziceti acum sa apuc sa mai ciufulesc trandafirul de inca 2-3 lastari...



vreau trandafir-eu(modesta ,si nu ma bag in fata)si Lulu-atat imi amintesc acum




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

noi am inceput noul semestru cu stangul: ne-a refuzat intrarea in gradi pe motiv de lipsa a avizului de la medicul de familie cred ca 3/4 dintre copii nu il aveau, va inchipuiti sa te trezesti la ora 8 ca nu ai unde sa lasi copilul... eu am sunat la socrela si i-am zis ca am o livrare i-am dat planurile peste cap de luni, asta e...dar cati parinti pot face asta?

miha, deci acum sunteti o familie tatuata pregateste-te psihic pt momentul cand o sa vrea si andreea drum bun si cu folos la bucuresti!

pisoi, bine ai venit! nastere usoara si bebic cuminte

in alta ordine de idei, sa va zic ca la noi in we a fost craciunul la cererea publicului si cu ajutorul nepretuit al lui vlad am prestat iar biscuitii de craciun ai lui rox, o bunatate! asa ca am bagat la greu si acu' ma mustra la constiinta, da ' stau linistita ca poate imi trece




mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Da Dodo... de voi doua stiam... nu mai stiam daca mai e altcineva interesat...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladis

miha, deci acum sunteti o familie tatuata pregateste-te psihic pt momentul cand o sa vrea si andreea drum bun si cu folos la bucuresti!




m-ai facut sa rad...andreea deja vrea tatuaj...si noi am zis ca ii dam voie,Paul a vrut sa-i faca,dar nu-i face tatuatorul inca...pana la 18 ani,nu au voie sa faca,chiar cu acordul parintilor....

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bun regasit dupa vacanta!

Miha, super tatuajul tau! Sper ca ti-a reincarcat beteriile un pic aceasta schimbare!
Pisoi bine ai revenit! Trec atat de repede zilele....asa ca: odihna, cat se poate!

Va spun: Ana nu isi mai suge degetul! Sper sa nu fi muncit degeaba....dar, la rata cea urata n-a renuntat.
Ma pregatisem cu militaria pentru Alexia, dar s-a nimerit avantul meu pentru Ana. Alexia a lenevit toata vacanta, a facut doar ce a vrut ea, iar eu am profitat de vacanta si m-am ocupat de Ana. La fiecare somn stau langa ea. I-am pus in mana o soseta si am tinut-o de mana pana adormea. Am leganat-o pe picioare, mai mult ziua, seara se aseza langa mine si adormea. Am facut si testul: a mers la soacra-mea duminica si acolo a adormit in tarcul ei doar cu rata pe fata. Doamne ajuta sa scapam de suptul degetului.
In rest, am fost virusati, Ana doar mucozitati, Alexia doar laringita. Eu, in schimb, le-am avut pe toate. Vineri am dus-o pe Alexia la patinuar si am facut turturi acolo, iar sambata nu m-am putut ridica din pat, un junghi-torticolis m-a tinut nemiscata. Dupa ce ca nu aveam voce deloc, mai eram si ca lemnul in pat
Azi sunt ok, pot sa vb mai bine.
Un semestru usor sa ne fie, mai ales noua, ingrijitoarelor

Ma duc sa spal vase, caci nu pot decat cand doarme Ana. Nu e chip cu ea langa mine in bucatarie, isi muta scaunele si se posteaza la chiuveta...asa ca inchid bucataria vraiste si o deschid cand doarme poporul.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

lasat hun la gradi...doborat huna...acum trec iar la "trebi"

...sunt prin zona...




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ce zi aglomerata....a innebunit lumea de la caldura.

007, nu stiu de ce traiam cu senzatia ca Andreea are deja tatuaj
E misto si noul tau tatooo, mie imi place si celalalt.


Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetele!


Azi am fost ful de treaba, ca daca tot s-a incalzit, am iesit afara prin curte la curatenie si apoi in casa si intr-un final am reusit sa ma potolesc si eu, dar mai am o salata de vinete de facut, cand s-or trezii baietii.

Miha: drum bun si sa fie cu folos vizita!

Crixia: felicitari pentru degetel!! Eu mi-l si inchipuiam pe Luc al meu, cam ce scandal ar fi facut el, sa-i pun soseta pe mana si sa-l mai si tin, n-ar fi dormit in veci, inseamna ca Ana e mai cumintica de fel.

Cris: dar ce v-a mai trebuit un caine si in casa, daca aveti doi afara Mie mi-a ajuns un caine si doi motani afara, m-au capiat ,in continuu le e foame, nu au limita, daca vedeti in ce hal arata unul din motani a ajuns catelul la marime

Dodo: spor la treburi!

Georgi: data viitoare nu mai scapi cu prajitura

Va doresc o saptamana frumoasa, iar copilasilor un semestru plin cu sanatate si note bune



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput