Mamici inimoase de Constanta *142*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Neatza, fetele!

simonapro multumesc, stiu ca asa este, dar pe cat de repede a trecut restul sarcinii, pe atat de greu se urnesc ultimele 2 saptamani; nu mai zic ca sunt umflata toata si abia ma misc, nu ma mai incap nici hainele de gravida, etc
De alaptat, binenteles ca vreau sa alaptez, sper sa si pot...mama de ex n-a avut lapte la nici unul dintre noi decat maxim o luna...macar si pe aia sa i-o dau...
Am inceput sa folosesc deja Garmastan si am mai primit o crema foarte buna tot pentru sani de la matusa din Canada, parca Lansinoh se numeste...
Noi acum stam in Vadu, daca stii unde este, pe ruta Navodari-Corbu...
Am avut un apartament in oras pe care ne-am chinuit sa-l renovam, am stat 4 luni si apoi ne-am mutat inapoi la casa pentru ca nu ne-am putut obisnui in oras. Si cu o curte de aproape 3000 metri, nu stiu cati ar refuza pentru un apartament sufocant

cris_82 si noi avem 2 zapacite, un golden retriever (care este primul copil blanos) si un rottweiler. Maya este goldenul, si este o zapacita plina de energie, pofticioasa si cersetoare de atentie si ea este cea care sta in casa. Venus, pe de alta parte, este mai cuminte ca ea, in ciuda aspectului fioros...dar amandoua sunt tare geloase una pe alta, sa nu cumva sa o mangai pe una ca se baga si cealalta si nu te lasa, nu mai zic la mancare...asa ca sunt tare curioasa cum vor reactiona la bebe, desi amandoua sunt lesinate dupa copii...

37+ Andrei - 20.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am aterizat acas si oroareeeeeeeeeeeee
pipiplica in bucatrie,pe hol si in baie.Mancarica insirata peste tot,apa varsata ...ce mai,debandata totala.Ce sa fac sa nu mai se pishe peste tot ca innebunesc

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Presupun ca sunt micuti, nu? Si mie mi-a luat ceva pana o invat pe Maya sa ceara afara.
In primul rand trebuie sa iei niste scutecele de unica folosinta si sa-i inveti sa faca pe ele. Sunt ca un fel de pampersi, dar covorase, au la pet-shopuri.
Dar trebuie sa fii pe faza la inceput si sa fii atenta cand vor sa faca. De obicei iti dai seama usor cand vor sa faca pentru ca incep sa se agite si sa miroasa pe jos, sa-si caute loc, moment in care ii iei de ciuf si ii plasezi pe scutecel. Ei au tendinta sa faca pe unde au mai facut deja si incet incet se vor duce tot pe scutecel...
Pe urma, depinde unde stai, la bloc sau la casa, dar presupun ca la bloc, ca altfel ii mai lasai pe afara...aici nu prea stiu cum se procedeaza...eu pe a mea o luam de ceafa si o depozitam in fata usii. Mai plangea putin, se mai invartea dar pana la urma facea...si a invatat sa zgarie la usa si sa scanceasca daca vrea afara.

37+ Andrei - 20.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata! Din nou la munca !
Ce-i cu linistea asta pe aici?


Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
moama, chiar ce liniste peste week end, se vede ca s-a imblanzit vremea.
Ghiulten, cum a fost in vacanta?
pisoi_aluna, bine ai venit printre noi.
spor la gradinarit si la scoala copilasilor!
iar voua va doresc o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata lumee...daaa... iar la munci?

Citat:
citat din mesajul lui simonapro
Georgi: facem schimb iti dau o ciorba de curcanas si ne dai de burta, ca noua ne place, dar facem mai rar, ca mie urat sa fierb mult la ea, ca nu am cucta


Simo.. cu mare drag facem schimbul.. am facut cred 10 l de ciorba de burta pentru ca eu mi-s tare darnica si am impartit-o astfel: mama minim 3 portii, socra vreo 2 portii, pretenela mea cu bebica 2 portii si mi-au ramas si mie vreo 4 l... iar din tava cu praji am dat cu atata spor ca m-am trezit ca mi-a ramas un sfert de tava pentru familionul meu... acu nu mai e nici framitura... dar mai face mama... timp sa fie...

Ce fac fetele? cumintele? harnicute? mai sunteti bolnavioare?
Pisoi... eu deocamdata iti dau un singur sfat... odihneste-te cat poti de mult... acum ti se poate parea greu si plictisitor sa tot stai tolanita si sa atipesti... dar cand nu te va lasa bebe sa dormi 2 ore legate o sa duci dorul zilelor astora linistite...

Bebica lu pretenuta mea are o luna jumate si tare chinuita este de colici... acum e mamica mai odihnita, dar la inceput era terminata, mai ales ca a avut o spitalizare de 2 luni jumate, anticorpi declansati, 2 luni de tratamente si perfuzii inainte de nastere si dupa nastere o groaza de probleme cu bebica... acum si bebica e mai bine, dar ia destule medicamente... offf... sanatate sa fie ca in rest le treceti voi pe rand pe toate... Vorba fetelor... noi suntem pe fir... deci numai striga dupa ajutor sitrebuie sa raspunda una din noi...

V-am pupat fetele si va urmaresc printre picaturi de munca



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

'neata...toate ca toate,dar nu da nimeni o cafea?

va urez o saptamana placuta si un semestru scolar usor si cu note mari!


eu va pupacesc si ne vedem pe miercuri,azi plec la bucuresti cu Mihaita!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

pisoi si eu zic ca fetele, odihna cat cuprinde.Nu e musai sa te chinuie bebe fff tare la inceput(Luca al meu a fost cuminte si a dormit de la 2 luni si jumatate minim 6 ore legate noaptea, ziua nu prea dormea ), dar tot vei sta nedormita.In rest, te sfatuim atunci, la nevoie, sau intreaba si vei primi raspuns

007, drum bun.

si noi am inceput gradinita azi, tare incantat. vedem cat stam linistiti pana la urmatoarea tura de muci, tuse &co

pup, revin, intru in sedinta.



Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Drum bun Mihaela.. si mult succes!!!...

Cafea eu nu dau ca e greu de facut la termoplonjon in schimb eu servesc un mic dejun alcatuit din biscuiti de Republica Moldova si iaurtel...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:




007 drum bun

...si de la mine cele mai bune urari si ganduri bune pentru noul semestru

Donu' dupa amiaza la gradi...

dispar la lucru...dar is prin zona...da-ti buzz si apar





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput