Fluturasi de martie-aprilie 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutza Iti multumesc! A fost un efort deosebit, ...recunosc, lasind modestia la o parte.....dar a meritat!
anaxenaToata lumea mi-a spus ca m-am tras la fata, si am picioare si brate de pui...doar burta e de mine... bebelina sunt convinsa ca e ok, va spun luni cind ma intorc de la eco, insa...vitaminile le-am luat ceas zi de zi, si peste 3 mese nu am sarit(fireste, nu bombe calorice). Nu am nici o senzatie de slabiciune a organismului, sunt foarte ok, chiar am fost admirata pentru tenacitate. Poate ca de acum in colo (am terminat cu drumurile la bucuresti, doar la medic cind va fi cazul)am sanse sa mai recuperez....sa ajung la final macar cu 8-9 kg. Asta sunt...


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

felicitas iti zic sieu felicitari...intr-adevar am implinit 36 sapt, mai e putin au inceput sa ma ia emotile si pe mine si bucuria ca mai e putin si o tin si eu in brate pe matzulica mea

eu m-am hotarat sa merg sa-mi mai fac o data toxo asa sa nu-mi para rau ca nu am facut-o si tre sa-mi fac si anticorpi Rh cu negativul asta al meu

abia astazi mi-am dat seama si eu seama ca am contractii nedureroase, adica mi se tzuguie burtica si e tare ca piatra, io ziceam ca se intinde mamarutza hihihhihihi, m-am linistit cand am vazut ca fetele povestesc ca sunt normale din sapt 36, adica nu ma impacientez ca nasc mai repede de termen..da' cine stie

felicitas si tu ai tot pe 2 martie data probabila.?
iti dai seama ca eu sunt nascuta pe 3 martie...poate imi face un cadou bebelina mea sa vina si ea in martie sa fim toti trei- si tati- in martie

hihihi

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Alina.n, bine ai venit acasa si felicitari pt bebelusul sanatos! Ce fel de anestezie ti-au facut si cum ti-ai revenit?


Eu am facut rahie adica amortita de la brau in jos, am vazut cum a decurs toata operatia.Nu am ramas cu nici un fel de probleme/dureri ,important este ca pana nu se dezmortesc picioarele sa nu ridci deloc capul deci ar fi vorba de aprox 6h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

mai fetelor,chiar nu se vad postarile mele ori nu vreti sa raspundeti??macar ziceti ca sa nu ma mai agit degeaba sa va intreb una alta si sa raman cu raspunsurile in vant

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Danielle - ce ai intrebat?

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s31 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielle02

mai fetelor,chiar nu se vad postarile mele ori nu vreti sa raspundeti??macar ziceti ca sa nu ma mai agit degeaba sa va intreb una alta si sa raman cu raspunsurile in vant

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici



poate in astea aprox 3 ore de cand ai intrebat, de la 18:44 pana acum, nu a intrat nici o fata care naste la privat......
io ce vrei sa-ti raspund?!?!?!?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Danielle, nu te supara asa, poate fetele care nasc la privat nu-s pe receptie. Eu, de ex, nasc la stat. Dintre fetele care au ultimele postari, mai toate nasc la stat: miki, anaxena, madutza, viss. Alina si ea tot la stat a nascut. Mai ai putina rabdare, apar si fetele programate la privat si sigur iti vor raspunde. Oricum, subiectul s-a discutat ieri, alaltaieri. Am inteles ca in afara de lucrurile de igiena personala nu-ti trebuie nimic. Mai zicea cineva ca isi ia papuci, ca cei de la clinica sunt prea subtiri.

in luna a 7-a cu minune de sanatos si vesel!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Alina.n , bine ati venit acasa si felicitari pre bebe Alex grasun Naty ce zice de fratior? cum se comporta?
Madutza
Yasmi cred ca savureaza o prajiturica te asteptam cu vestile bune de la eco

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

io m-am pus pe satisfacut pofte (vad ca am inceput sa am...), Cartofi prajiti cu oua ochiuri...si un borcan de compot de piersici


abia astept sa vad ce a facut yasmi la dr .

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Mandreeac si Strumfi ma bucur ca sunteti bine
Miki,uraaaaaa s-a intors bebelina,deci e pregatita

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput