Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am uitat sa va intreb... eu nu i-am mai facut baita lui Raul de cand s-a imbolnavit!!! Oare se intampla ceva daca ii fac azi?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Astazi de la 1 juma la 3 l-a luat soacra pe Vlad la ea. Asa am reusit sa imi aspir si sa sterg praful. Acum iar l-a luat, pana la 7. Asa ca merg la un dus, si apoi un pic de sport, aici in casa.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

adriana, fac oricum da mi-ar fi mai usor


mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ochidut, uite www.youtube.com/watch?v=nKR5e-QyUJc" target="_blank">Distractie inainte de baie si www.youtube.com/watch?v=HBMtHUmjApQ" target="_blank">Maraici somorici. Sper sa mearga.

Adriana, plonjista RB-BB.
Al meu e si el un pui de cascador, numai in cap ar sari, ii tot explic ca nu este apa in piscina, e prea mic sa se convinga.

Vai Denisa, oare asta sa am eu pe maini? Eu am zis ca e de la spalat f mult pe maini, cu toate ca si cand lucram ma spalam ff des.
Oricum, e nasol cand tb sa tragi o viata cu probleme de genul asta. Stiu ca sunt si altele mai rele, dar parca pt puiutul meu n-as vrea nici DA.. Offf, de m-ar mai tine lapticul asta.. Stiu ca-s cam exagerata, de la dorinta de a alapta pana macar la 3 luni, s-au facut 4 luni, am ajuns si la 6 luni si eu tot as mai vrea, dar asa de rapid a scazut si scade, ca parca-s in stare de soc..

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Am 6 luni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Astazi de la 1 juma la 3 l-a luat soacra pe Vlad la ea. Asa am reusit sa imi aspir si sa sterg praful. Acum iar l-a luat, pana la 7. Asa ca merg la un dus, si apoi un pic de sport, aici in casa.


vezi, Cris, soacra te ajuta si pe tine, ii mai trimitem un bratz de .

noi am lucrat azi la program iar. i-am dat sa pape la 11 si apoi am iesit la plimbare pana la 14, dar n-a vrut sa doarma in carucior ca era prea atenta la ce e in jur, pana i-am lasat caruciorul pe spate si i s-au inchius ochisorii. cam tarziu, era deja trecut de ora 13, dar cum am intrat in casa, cum s-a trezit! asa ca am papat la 14.30 cu chiu cu vai jumatate din compozitie, apoi m-am dat batuta si am luat un borcanel din care a mancat 3/4. normal, ala era pasta fina, nu bucatele ca la mine . m-am jucat cu ea o vreme, ne-am tavalit pe jos (acolo e centrul de joaca de peste zi, in mijlocul camerei, pe 2 paturi puse in cate 4) si am pus-o la somn la 15.45. la 16 am verificat sa vad ce face: dormea! o las cat vrea, sa vad daca pot scoate ora de somn de la 20-21...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetele :Paul face caca verde inchis combinat cu galben.Nu am schimbat nimic din meniu,nu am introdus nici un aliment nou,oare sa fie de la faptul ca i-am copt legumele si nu fiert??Offf
I-am transmis vecinei si va multumeste din suflet!!!

LA MULTE LUNITE REBE-BEBE,SCUMPA MICA SI JUCAUSA,ALEX SI GIULIA





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna seara mamici dragi!!!

abia acum am reusit sa recuperez cat de cat din urma, nu tot ce e drept

LA multi anisori sarbatoritilor de astazi !!!sa va dea Dumnezeu multa sanatate si sa cresteti mari si frumosi


va multumim din suflet pentru urari

Roxana as vrea eu odata cu implinirea a 6 luni sa fie mai cumintica dar asta e doar un vis

Bumble ce am ras de bebelanul tau cum sare si cum se chinuie sa mearga de-a busilea vaii si cum se leagana el singur in scoica

Crispro vezi a fost suficient o singura daca sa ai incredere in socra si de acu iti va fi mult mai usor. ce bine e asa ca mai ai si tu timp de tine. un buchet de pentru socrela si un mare pentru tine

Andriana ioii pai Rebe-bebe nu a vrut sa fie ultima o . ma bucur mult ca acum sunteti mult mai linistiti chiar daca nu ma sunteti un cuplu deocamdata, Dumnezeu e mare si poate va face o minune

noi azi am fost la cumparaturi , mi-a facut caduu sotul un card de 200 de euroi din care sa imi cumpar ce imi pofteste inima asa ca azi am avut de treaba . am alaptat gagica intr-o cabina de proba dar atat ma vazut dezbracata ca nu mai rezista

Carmen dar voi problema o aveti din cauza DA ori din cauza stafilococului?? insanatosire grabnica va doresc





Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana
poate acum de dragul lui Matei am sa invat...oare de la cati ani poate merge la ski, de la 3-4?


Il poti trimite in tabara de la 4 ani,asa cum am facut cu copilul meu cel mare, sau, mergeti impreuna la munte unde inchiriati un monitor de ski 3-4 zile.De la 4 ani e perfect, parintii curajosi il pot da si la 3.

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Si avand in vedere ca e vara,cum a zis si PAULA,un gratarel cu prietenii,un tort,coif si suc.

exact la fel vom face si noi,restrins,si chiar si asa vor fi peste 10 copii mai mici sau mai mari

Otilia,trbuie sa ne povestesti odata cum e celebrul sistem de invatamint norvegian,f laudat si aproape perfect
aaa,si eu tot 65

Nu stiu daca v-am povestit..eu am o prietena buna,ne-am cunoscut cu ajutorul DC, ne-am intilnit prima oara acum 4-5 ani,ea locuieste in Germania,si de un an are si ea un baietel pe care l-am botezat noi acum 9 luni,finutul nostru nr.3.Concluzia,hai sa ne-ntilnim, cine stie

foitele chinezesti,cred ca am inteles ce sunt,...unde se gasesc?doar nu la piata

VICTOR ANDREI,te-am vazut

Citat:
citat din mesajul lui ooana
care e scaunul? ca si eu sunt in plin proces de documentare...

pana acum am retinut Chicco si www.inglesina.ro/eshop/product.php?id_product=125" target="_blank">Inglesina Marco Polo
mi-a placut si Britaxul

La Ana ma gandisem si eu...dar ne omoara greutatea

pe bebeshop au numai scaune BRITAX, din asta iau,grupa 9-18 kg cu isofix.Cele care se fixeaza pt ambele sensuri de mers nu au isofix.


Citat:
citat din mesajul lui Victo

mai fetelor..da noi astea care ne porcim ca nu tinem dieta putem scrie meniul?
io azi am un felu 2 dupa care mor..piure cu ficatei in ceapa..salata de sfecla rosie cu hrean..
desertURI :):) eclere..chec..FRUCTE..:):)




gata,fug cu mijlociul la karate, barbata-miu iar nu-i p-acasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

btz, nu te speria. Kk se tot schimba la aspect. Nu-i problema decat daca face negru (si nici atunci nu e o problema mereu - de exemplu, daca ii dai sfecla rosie o sa faca negru-negru si e ok).


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

alina, nu te plange. eu la 2 luni jumate am ramas fara lapte de pe o zi pe alta. si aveam sa alaptez 2 copii.

cristina, esti norocoasa. pe mine soacramea mai mult ma oboseste decat sa ma ajute . iar o intarata pe Mara sa tipe sa tuseasca aia maine si sa se inrosasca in gat

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput