nextgen ( romtelecom) firma neserioasa

nextgen ( romtelecom) firma neserioasa | Autor: oanap85

Link direct la acest mesaj

sotul meu lucreaza de 2 luni cu firma NextGen ,incheie contracte de internet,tv,telefon pentru Romtelecom (din cate stiu eu apartin aceluiasi patron)si inca nu a fost platit iar cel care se ocupa de plata nici nu ii raspunde la tel.sa-i dea macar o explicatie.Ce putem sa facem ?Eu ma bazam pe acesti bani pentru maternitate ,ca maine poimaine trebuie sa nasc si acum stau sa ma gandesc de unde sa iau banii necesari pentru nastere ca vad ca astia nu au inca de gand sa-l plateasca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ce scrie in contract?


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

la fiecare contract care il incheie cu un client ii da nu stiu cat la suta ...a semnat un contract cu ei dar nu stiu mai multe nu i-a dat nici o copie a contractului ,off am sa-l intreb exact ca eu nu ma prea pricep la asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta conteaza - ce a semnat - adica ce scrie acolo.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

le-am trimis un mail celor de la firma in care le-am sesizat problema mea iar raspunsul lor a fost ca sotul meu nu a semnat nici un contract cu ei si ca trebuie sa-si faca cont cat mai repede la banca unde vireaza ei banii pentru angajati(banca cu care au ei contract) si sa ia legatura cu seful direct pentru a semna contractul si astfel ar putea fi platit pentru serviciile prestate...insa sotul meu a semnat acel contract in 2 exeplare dar nu a primit nici o copie a contractului(?) iar in contract scria cum a fost aprobat sa-i vireze intr-o alta banca banii (banca unde sotul meu are cont)... ,acum seful lui dupa ce i-a aprobat spune ca banca respectiva(cea cu care au ei contract) refuza sa bage banii in contul sotului intrucat au contract semnat cu ei.
din anumite motive nu putem sa facem cont in banca respectiva (cand a fost angajat sotul meu i-a spus cum sta problema si de ce nu poate sa-si deschida cont in banca cu,care au ei contract)iar ei daca au fost de acord acum se pot razgandi
si au spus ca sotul meu nu lucreaza pentru ei ci exclusiv pentru romtelecom si nu este semnat nici un contract !? insa in contractul semnat scria clar numele firmei lor si oricum ei lucreaza pentru romtelecom ,au acelasi patron ,practic sunt ca si aceeasi firma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca nu aveti un contract - in mod practic - nu avem nici o baza de discutie. Sotul tau lucreaza la negru sau lucreaza moca sau cum vrei sa-i spunem. Nu aveti acte - nu aveti nimic.
Atata vreme cat nu exista un contract - concret - nu am ce sa spun. Plecam doar de la acest punct.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

multumesc, insa se poate dovedi ca acel contract exista?(dupa ce l-a semnat trebuia trimis mai departe la Bucuresti )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai daca nu este inregistrat de exemplu, ce sa demonstrezi?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput