Prematuri f mici Prettysunshine si ingerasul Lucas

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Ingrid e bine ca nu are probleme la capusor ma bucur,cat despre laptic o sa manance cate putin in fiecare zii incepand de la un gram de lapte si pe zii ce trece doza i se mareste cat poate el suporta...o sa mai fie si zile in care poate o sa aibe gaze sau nu il suporte dar sa nu iti faci griji si al meu a fost la fel..ii mai dadeau ceai ca sa nu mai fie balonat....treptat ,treptat a inceput sa isi revina..cu multa rabdare...o zii punea in greutate o zii scadea si tot asa.Nu te descuraja increderea in Dumnezeu..va pupsi curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Mai stie cineva ceva de Ingrid si de bebelusul ei?Sper ca totul e bine, ne pentru voi.Cu Dumnezeu inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ingrid ma bucur sa aud vesti bune si sper ca de acum incolo sa fie la fel de bune. Ma rog ptr bebe Lucas sa se faca mare si sanatos si sa va bucurati impreuna de familia voastra.

Loys o experienta urata dar cu un final fericit. Sanatate multa in continuare puiutului tau si sa va bucurati de orice clipa petrecuta alaturi de el


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 35+ o printesuca mai mica

AMR: 5 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Picky,multumesc si voua multa sanatate si la puiutii vostri si nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Au incercat sa-l scoata de pe ventilatie,din pacate n-a mers,i-au pus tubul din nou,dar a fost foarte traumatizant pentru el,i-a scazut tensiunea,arata foarte rau ieri.Aseara era ceva mai bine.Dupa discutia cu neonatologul ma linistisem putin ca nu mai e in pericol,dar cand l-am vazut aratand asa de rau,mi s-a facut teama din nou.Cu intestinele nu are probleme pana acum,desi au marit doza de la jumatate de ml la 1 ml.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Pretty ma bucr ca bebele papa bine,cat despretubulet nu ti face griji ,eu zic ca vroiau sal scoata prea repede.Ma gandesc la puiu meu care a stacu oxigen mult timp,nu te speria ca toti copii sunt la fel.Am intalnit o mamica care a nascut doua gemene si cea mai mica avea 500 siceva de grame si a nascut dupa mine,dec i era si mai mica.AA respirat mult mai repede fara oxigen si aparate decat puiu meu,deci asta nu inseamna nimik,poate nu a fost el pregatit pentru a respira singur,dar nu ti face probleme toate la timpul lor.E normal sa le scada densiunea si respiratia in acelasi timp ei fiind mici trebuie stimulati tot timpul cand uita sa respira sau fac cate o apnoe.E normal ,si eu credeam ca nu e normal dar mi au explicat ca din cauza plamanilor cum nu sunt dezvoltatii suficient.Si la 2 luni jumate cand lam transferat din budapesta la luxemburg au trebuit sai forteze putin sa nu mai aibe depedenta aia de putin oxigen,si apnoie a tot facut pana cu 10 zile de al lua acasa.si mai facea si rute false cand papa,de o data am zis ca si lesin in salon ,dar e normal cand un copil se ineaca cu mancare si nu avea instinctul ala dea cauta sa respire,pur si simplu era albastru la guritza.Ma speriam din nimika toata,sper ca nu am vorbit prea mult si te am speriat nu a fost intentia mea.Esti o luptatoare ca toate mamicile care sunt aici pe forum-ul acesta si vei ramane ,suntem alaturi de tine ,mult curaj si fii tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ingrid, teama o sa te mai insoteasca ceva vreme. Ma mira ca ti-au spus ca pericolul a trecut. Noua in prima zi ne-au spus ca primele trei saptamani la un prematur sunt critice. Cred ca cu dezintubarea va mai dura. E totusi foarte mic. Partea de respirat ia cel mai mult timp. E un semn bun ca are toleranta digestiva. 1 ml de lapte e mult pt el.
Luate per ansamblu sunt vesti totusi bune. Tu trebuie sa crezi si sa fi langa puiul mic.
Ma gandesc la voi mereu.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Nu suntem bine deloc,asa ca nu-i mai cred pe doctori cand zic ca pericolul a trecut,era sa-l pierdem acum doua nopti si de atunci nu-i bine deloc.A avut lichid in jurul inimii si plamanilor,au reusit sa-l scoata,insa acum are emfizem la unul din plamani si e pe oxigen 90 la suta.Mi-e asa de frica ca-l pierdem

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Of Ingrid,ne rugam pentru tine si bebe Lucas sper sa fie decat o etapa si sa si revina,nu dispera doar spera ca totul o sa fie bine.Si puiul meu respira tot asa la inceput si treptat treptat si a revenit ,a durat mai mult dar e mult mai bine.te cred ca tie frica si e normal .Cyraj Ingrid si fii tare si spera ca totul o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ingrid, te rog crezi! Crezi ca va fi bine! Daca tu clachezi acum va claca si Lucas. Tu esti sursa lui de putere. Ingrid, aveti aproape trei saptamani....minuni exista. Rabdare, credinta si putere.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput