stimulente pentru lactatie-efecte secundare?

stimulente pentru lactatie-efecte secundare? | Autor: crissteo

Link direct la acest mesaj

Stie cineva daca suplimentele pentru lactatie au efecte adverse? Am auzit pe cineva spunand ca au efecte hormonale si cum eu tot iau galafor, spirulina, ceai pentru lactatie ma intrebam care este adevarul? Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu am incercat spirulina, mi s-a parut apa de ploaie... singurul stimulent eficient fara efecte negative e bebe. Daca n-ai destul lapte, da-i sa suga mai des, sau incearca sa te mulgi cu pompa dupa supt, chiar daca nu scoti decat 1-2 picaturi la inceput... Alapteaza din ambii sani de fiecare data, sa fie bine goliti sanii.


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu n-am auzit de efecte secundare ... Poti sa detaliezi despre ce efecte ar fi vorba ?

Eu am luat Galactogil si ceai de anason + chimen in cantitati industriale. Sincera sa fiu nu am observat mare efect, poate or fi avut, dar nici efecte secundare nu am observat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Cred ca pot avea efecte secundare. Eu am incercat sa iau de 3 ori si dupa fiecare doza am facut frisoane alternate cu bufeuri, ameteala, am avut dureri cumplite de sani. Acum nu stiu daca nu cumva am eu o intoleranta la vreuna din substantele din Galafor, oricum efectele neplacute apareau la cateva ore dupa ce luam pastilele.
La ceaiurile ptr lactatie (anason+chimen) nu am observat niciun efect neplacut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancavlad spune:

ceau eu folosesc pt lactatie hipp natural pliculete si este foarte bun nu granule

Mergi la inceput