Pufi 2010 (212) - LMA Alexandra,David si Raul !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si pentru ca singurul lucru de facut pe astazi era sa-mi schimb titulatura tana-na! profit de pauza de respiro si ne jucam/prostim... nu judecati prea aspru, nu-mi venea absolut nicio idee...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si pentru ca singurul lucru de facut pe astazi era sa-mi schimb titulatura tana-na! profit de pauza de respiro si ne jucam/prostim... nu judecati prea aspru, nu-mi venea absolut nicio idee...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Da mai, asa este. Acum te vad cu alti "ochi". Esti hot. Sa-ti fie de bine.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si pentru ca singurul lucru de facut pe astazi era sa-mi schimb titulatura tana-na! profit de pauza de respiro si ne jucam/prostim... nu judecati prea aspru, nu-mi venea absolut nicio idee...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Sa-ti fie de bine titulatura. Suna interesant.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

BOBITZA,pe ultima suta

DECE,nu stiu daca am mai zis de gumat. m-am lamurit ca nu mere sa ii iau in loc de melodie,caaredoar 30" de cantat si io dau repeat la melodie de 5 ori pana se satura mandra, deci.... n-am facut nicio treaba..
Bine ca stai acasa pe gerurile astea nici nu e de mers la drum asa de lung cu bebe...si printre doua creme poate sta si cu jiji mama ta, mai tragi si tu o....odihna mica, o baie, un kk negrabit...

Am urmarit la una dintre cele 12 alaptari de azi un filmuletz pe HBO (cam 15' din el) despre Alzheimer....sunt cam cu morcov, avand in vedere mamaia dinspre mama, mama mea herself si io in ultima vreme... nu e deloc a buna cu uitatul asta. sper ca dupa alaptat revine si neuronu la ganduri mai bune.

btw, nimeni nu mai vrea sa intzarce? io cu cine ma iau de mana laun sfat, o metoda? ca mi-e aiurea sa intru la alte forumuri specifice. va astept si pe voi....
si tot btw, DANYELANA, cum mai esti? nu ati terminat cu treaba?


Am zis bravo pufilor mergacioshi, Yannis, Uca,nu mai stiu? Maaama,chiar ca e groasa. Tre sa puna ashtia emoticon de uituci...

Ruxita, frison nu e totushi o convulsie? Scuze daca sunt tuta, dar nu as putea sa-mi dau seama la ema daca se scutura de convulsie sau de frig.... sunt cu capul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

BF drum bun si vacanta placuta!

Dece felicitari pentru vaccin si masuratorile super bune!

Lorex nici eu nu inteleg dilema ta cu masurile....eu lui Yannis ii fac cam in functie de cat ii e foame sau cat stiu eu ca ar trebui sa ii fie de foame. Ii fac 4 masuri sau 5 cam asa ca sunt zgarcita si nu vreau sa arunc laptele Rareori mananca 6 si asta cam numai dimineatza pe foame mare.

Ruxita multa sanatate! suna f horor prin ce treceti voi

Eu azi am fost pe la birou. M-am intors, Yannis vad ca arde tot ...are 38.6 la un termometru prost....nu stiu unde e al lui, nu reusesc sa il gasesc....offff si nu am nimic antitermic in casa ptr ca se pare ca le-am uitat in Grecia pe toate. Pot sa iau copilul cu mine afara cu carutu pan la farmacie daca are febra mare si nu am idee de la ce e? Mi-a cam plans azi toata ziua....si nici nu a mancat...dar nu am idee ce ar putea sa aibe

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

deci fetele mele .........este nashpa................

deci mama lucra cu mine la un loc...si azi vine acasa..........si zice ca m-au rugat frumos sefu daca nu vreau sa stau 2 zile in concediu, ca sa vii tu la lucru, si sa am eu grija de ivan..........................

am ramas masca............
asta inseamna ca valorez si eu ceva p-acolo......nu??????????

nu asta e problema majora..............ci mi nush cum sa il las cu mama.............ca parca vad ca iar il joaca ivan pe degete si iar imi trebe 3 zile pana revenim la loc cu tot programul dat peste cap......................
ooffffffffffffffffffffffffffff


da ma si duc, ca ma ajuta si ei ca imi dau de lipit, si de acolo scot bani frumosi.............



asa ca............maine poimaine la lucru.........

maine 12 ore................
poimaine pana iese.....................holy heaven.............


aoleuuuuuuuuuuu


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si pentru ca singurul lucru de facut pe astazi era sa-mi schimb titulatura tana-na! profit de pauza de respiro si ne jucam/prostim... nu judecati prea aspru, nu-mi venea absolut nicio idee...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Da mai, asa este. Acum te vad cu alti "ochi". Esti hot. Sa-ti fie de bine.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/




sorry pentru cealalta... abia cand mi-am facut-o mi-am dat seama ca n-o pot schimba decat cu alte 1000 puncte... credeam ca le pot schimba ca pe ciorapi in functie de starea de moment...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

BF drum bun si vacanta placuta!

Dece felicitari pentru vaccin si masuratorile super bune!

Lorex nici eu nu inteleg dilema ta cu masurile....eu lui Yannis ii fac cam in functie de cat ii e foame sau cat stiu eu ca ar trebui sa ii fie de foame. Ii fac 4 masuri sau 5 cam asa ca sunt zgarcita si nu vreau sa arunc laptele Rareori mananca 6 si asta cam numai dimineatza pe foame mare.

Ruxita multa sanatate! suna f horor prin ce treceti voi

Eu azi am fost pe la birou. M-am intors, Yannis vad ca arde tot ...are 38.6 la un termometru prost....nu stiu unde e al lui, nu reusesc sa il gasesc....offff si nu am nimic antitermic in casa ptr ca se pare ca le-am uitat in Grecia pe toate. Pot sa iau copilul cu mine afara cu carutu pan la farmacie daca are febra mare si nu am idee de la ce e? Mi-a cam plans azi toata ziua....si nici nu a mancat...dar nu am idee ce ar putea sa aibe

de Yannis




chiar nu ai unde sa il lasi???????????
e foarte frig
tati de yannis unde e?
suna-l sa iti aduca ceva, ca arde copilullllllllllllll


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Sa urez si eu sarbatoritilor de azi, ca asa este frumos:

La Multi Ani Irina!
La Multi Ani Daniel!
La Multi Ani Adrian!


Lady eu n-am de luat crema dar m-as baga la un suc.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

dezbraca-l
pune-i sosete cu apa rece............sau nu stiu ce sa ii faci..........
nici supozitor nu ai? alexutza?

nu are cine sa iti dea/aduca?????????daca nu poate tati?
oooof offfffffffffffffffffff


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput