Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (56)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Viss, sunt si carucioare cu manere reversibile, de ex Tako, dar sunt la care se poate monta caruciorul pe cadru si cu fata la parinte si cu spatele, cum doresti. Noi am avut asa ceva de la Hartan, l-am licitat second de pe ebay, au fost super cat au fost mici si am folosit landourile. Cand au mai crescut nu mai era ok pentru ca avea scaunelele fara despartitura intre ele si la somn era un chin, nu se lasau una pe alta sa doarma. Am renuntat si am luat unul sport. Toate au avantaje si dezavantaje.
Sugubina, in legatura cu suptul degetului, si ale mele au acest obicei si din pacate s-a accentuat, Alexandra tine si suzeta, dar daca nu o are e bun si degetul, nu stiu ce o sa fac cu ele, dar trebuie sa gasesc o solutie in vara asta sa scapam de acest obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

of,of, cate ganduri...
eu sunt in cautare de bona. Va rog frumos spune-ti-mi cam ce tarife se practica prin zona voastra la o bona ce se ocupa de gemeni.

viss, eu nu am avut maner reglabil, dar scaunele/landourile se puteau pune cu fata sau cu spatele la directia de mers. Cand erau micute, puneam landourile cu fata la mine si era ok. De abia cand au fost spre 1 an le puneam cu fata la public ca sa vada si ele altceva decat pe mine. Oricum de la 1 an si 2 luni noi nu am mai folosit caruciorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss


- fetelor,am o intrebare,m-am tot uitat pe net la carucioare,noi si second-hand. de-abea azi dupa 2 luni,de holbat,mi-am dat seama ca manerul carucioarelor de gemeni nu e reglabil? adica ei vor merge in fata si nu-i vad? eu vroiam sa-i am in fata ochilor mereu, sa-i vad ce fac si cand merg pe trotuar nu doar cand stau jos..asa e? am citit pe site-uri si nu vad sa scrie ca ar fi reglabil..voi aveti vreuna cu maner reglabil?


AMR 8 zile


Viss eu am avut(il mai am dar nu il folosesc,il voi scoate la vanzare) carucior Tako cu maner reversibil https://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5450445511801699026.
Spatarele se lasa la orizontala,are si port-bebe-uri pe post delandouri,geanta mare,cos de cumparaturi f incapator,etc Eu am fost in general multumita de carucior,problema pt mine a fost greutatealui ceea ce il facea si mai greu manevrabil(rotile sunt pneumatice, mari,dar niciuna pivotanta)

Dragos si Eva _30.11.2009


http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474" target="_blank"> mucosii

http://picasaweb.google.com/gabi.barbu1973/EvaDragos?authkey=Gv1sRgCJ26lrT3xLD4Tw#" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

sugubina,la mine Dragos a fost o perioada de vreo 3 luni priten cu degetul ...a renuntat singur sa-l mai suga, nu a acceptat nici suzeta. Eva nu a supt degetul,dar adoarme si acum cu suzeta..in rest nu o tine,decat daca e nervoasa i-o mai dau eu si cand e treaza. Sper sa renunte la suzeta ca tare nu-mi place cand vad copii,deja maricei,cu suzeta in gura la plimbare


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

GABITZA- NU merge linkul pe care l-ai pus,ptr ca vreau sa-l vad. si ar treb sa te gandesti la un pret dc vrei sa-l pui pe net. dar, din cate am vazut este o firma scumpa,nu? eu am gasit pe net intre 3,5 mil( cele care noi sunt 5-6) si 6-7 mil( cele care depasesc 10 mil).oricum noi il luam dupa nastere, am luat momentan 2 scoici de pe net, de care sunt tare multumita,ptr ca sunt frumoase, si deloc uzate, par noi, binenteles ca le-am luat la pret superbine.cu carutul suntem inca in expectativa,ca vrem sa vedem copiii vii si sanatosi,apoi in 2 saptamani am timp sa caut, intr-o zi sa-l cumpar

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- gabitza- gata,limkul mergea,dar nu stiam eu sa intru apoi in folder.binenteles ca am vizionat la poze..deci,uite invat si eu de la voi. treb sa aiba roti pivotante, si dc se poate despartitoare intre bebici.

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

GABITZA- NU merge linkul pe care l-ai pus,ptr ca vreau sa-l vad.



vezi in albumul de la semnatura "mucosii"poza nr 16... am mai multe dar nu pe calc asta,le am pe un hard extern care e la sot la serv momentan.
Sau nou ,pt informatii legate de dotari,etc il gasesti pe babycomfort.ro

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Moni, ce trece timpul, acu-acu implinesc doi ani fetele tale Te pregatesti de inceperea lucrului, nu? Cum te descurci singura la plimbare cu fetele fara carucior, ai parculet aproape, sau va duceti cu masina? va pupam, imi pare rau ca nu am reusit sa ne vedem cand ai fost in Bucuresti, poate data viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

ariadna33 stiu ce e cartofu dulce. Maama ce bun e..E cam scump si cre ca am mancat doar de vro doo ori in viata. Merci pt sfaturi,le notez si cand iau decizia cu ce sa incepem te recitesc.

viss merci te pupez! Tre sa fie si carut de gemeni cu maner reglabil,nu se poate..
Las ca mai rezisti tu o sapt. Stai la orizontala si da ordine la cei din jur ce sa iti aduca. Eu asa faciam

Moniland eu am auzit de bona ca ia pt un bebe vreo 14-15mil/program 9-10h/zi in Bucuresti. Dunno pt gemeni. Imi e si groaza sa ma gandesc sincer ce oi face la 2y cand ma intorc la job.

gabita e mai bine cu suzi decat cu deget, ca aia o poti spala,steriliza, pe cand degetu ..nu stii pe unde il baga.

Ne pregatim si noi sa iesim afara, profitam ca dady e cu noi ca maine lucra si nu mai iesim .

Azi ma tund ca imi cade paru raau de tot. Voi cum ati facut, ati luat ceva pastile tratamente? Sau s-a oprit de la sine? Cand se opreste din cazut uare? Am 4l de la nastere, mananc sanatos, inca alaptez,iau multivitamine o zi, si alta zi fier..


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

sugubina, eu dupa ambele sarcini am scapat de caderea parului dupa 7 luni. e din cauza schimbarilor hormonale..deci e ok.


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput