Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

oricum cele care mai aveti copii aveti toata admiratia si respectul meu nu stiu cum faceti fata, eu stau si ma intreb ce as face acum daca as mai avea un copil mic la care ar trebui sa ii fac papa sa ma ocup de el cand eu stau toata ziua in varful patului(lucrez de acasa cu laptopul in brate) , manac, vomez si din cand in cand mai urlu de nervi ca nu mai pot de rau si grata si constipatie si insomnii si etc....adevarul e ca nu sunt eu foarte rabdatoare

ne doarim de 7 ani un bebe dar i-am si zis deja la sotul meu sa se roage zilnic la d-zeu sa duc sarcina asta pana la capat ca eu altul nu mai fac ...si daca mai vrea sa faca el sau infiem.

13+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

oricum cele care mai aveti copii aveti toata admiratia si respectul meu nu stiu cum faceti fata, eu stau si ma intreb ce as face acum daca as mai avea un copil mic la care ar trebui sa ii fac papa sa ma ocup de el cand eu stau toata ziua in varful patului(lucrez de acasa cu laptopul in brate) , manac, vomez si din cand in cand mai urlu de nervi ca nu mai pot de rau si grata si constipatie si insomnii si etc....adevarul e ca nu sunt eu foarte rabdatoare

ne doarim de 7 ani un bebe dar i-am si zis deja la sotul meu sa se roage zilnic la d-zeu sa duc sarcina asta pana la capat ca eu altul nu mai fac ...si daca mai vrea sa faca el sau infiem.

13+





ai sa vezi cand va veni bb. cand crezi ca nu mai poti, te uiti la el sau iti zambeste sau te mangaie sau te imbratiseaza sau iti spune te iubesc. si tu vrei sa stai in pat, simti ca nu mai poti. ca efectiv azi nu mai poti. si te uiti la copilul tau si iti dai seama ca poti. mereu. pentru el vei putea mereu.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Nici eu n-am pus nici un kil inca, ba chiar azi dimineata aveam -2. Dar nu-mi fac griji, chiar ma bucur, ca in ultima parte a sarcinii se pune destul.

Vergeturi am avut in prima sarcina, nu m-am dat cu mai nimic, pt ca am citit ca nu prea conteaza, asa ca presupun ca si acum o sa am ... E cam scump Elancyl-ul, daca ziceti ca e 70-80 de lei, poate o sa incerc cu untul de corp de la Body Shop din care, culmea, am primit cadou de Craciun.

Dublul test asa este, nu se face la Cantacuzino, nu stiu de ce te-ai dus acolo ... Eu stiu de la prima sarcina ca nu se facea decat la Medlife sau pe la alte policlinici particulare, asa ca n-ai incotro Eu am vazut rezultatele de sange pe site-ul lor (de la dublul test) si cand am sunat sa verific daaca sunt gata, mi-au spus ca ele se interpreteaza la sectia de Genetica si acolo dureaza 2 saptamani interpretarea Asa ca mai avem de asteptat.

*****************************
13+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele



Elancyl mare costa 160 ron, dar daca te dai doar pe burta si sani cred ca te tine 6 luni. Eu ma dau de la gat pana la vf picioarelor si intr+o luna nu s+a dus nici jumate. Din pct meu de vedere merita. acum cred ca se intelege ca fac lobby.
Am si eu un of, voi ce mai mancati la micul dejun? Eu nu mai stiu, parca nimic nu e bun sau m-am plictisit de ele

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Bd. Lacul Tei, Nr.120, sector 2, Bucuresti
Tel: 021 242 27 13 - Centrala;
021 242 27 09 - Secretariat
021 242 97 19 - UMP
Fax: 021 242 85 93;
e-mail: iomc_ump@yahoo.com

DIN CATE STIU EU AICI SE FACE BI SI TRI TEST GRATIS

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

eu am probleme in general la capitolul "eu ce mananc azi?"

avand in vedere ca nu pot sa pap mancare gatita, dimineata la pranz si seara pap o felie, doua, trei, patru de paine prajita cu unt, branza, pap eugenii, crochete, napolitane si alte prostii de genul asta.

stiu, nu e normal, dar altceva nu pot sa mananc!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

da e o mare problema cu ce mananc azi...dimineata in general o banana sau iaurt paine prajita....uff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Eu dimineata mananc doar doua chestii pe care le alternez: ori cereale, ori ceai cu paine/unt/miere sau gem. Plus un iaurt la fiecare din variantele astea.
Eu de ceai si paine prajita cu unt si miere/gem nu ma plictisesc niciodata.

_
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Eu dimineata mananc doar doua chestii pe care le alternez: ori cereale, ori ceai cu paine/unt/miere sau gem. Plus un iaurt la fiecare din variantele astea.
Eu de ceai si paine prajita cu unt si miere/gem nu ma plictisesc niciodata.

_
10+


Acum mi se pune pata sa mananc si eu dimi paine cu unt si cu miere. Deci...am luat-o razna.

Oricum deja nu mai stiam ce sa mananc dimi, m-am plictisit de lapte aburit cu nesquick. Pinea cu unt si cu miere chiar suna delicios



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 12+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:


ceai de tei cu lamaie +paine prajita cu unt....
mmmm


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu dimineata mananc paine (prajita, obligatoriu, altfel am arsuri) cu unt si cu masline / branza telemea (cat mai sarata ).
La gustarea de la ora 10 mananc o mandarina / un croissant de patiserie (nu din ala preambalat).
La pranz gratar + salata + cartofi prajiti (am o pofta teribila de cartofi prajiti, mai ales dupa ce am tinut regim vreo 6 luni si am slabit 20 kile, acum trebuie sa ma revansez)
La gustarea de dupa-masa inca un croissant
La cina mananc o branza Fagaras cu paine prajita, sau un sendvis, sau inca un gratar de pui ... ce am prin casa.
Sambata si duminica ne rasfatam cu mancare chinezeasca sau cu pizza.

Cand am avut si eu primul bb, tot asa am gandit, ca n-o sa pot niciodata sa-l fac pe al doilea, ca ma rupea de stres si oboseala ! De-asta nici nu ne-am gandit pana nu a facut bb1 4 ani ... Acum e mai independenta, se descurca singura, nu mai sta tot timpul atarnata de noi, asa ca ne-am gandit la bb2.
Om vedea acum ce-o fi.

*****************************
13+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput