Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Buna burticute

Am lipsit din lipsa de timp, am intrat acum pe fuga sa va anunt ca am aflat culoarea caruciorului si va fi albastru

Speram sa ramana asa pana la sfarsit pentru ca suntem tare fericiti.

Cat despre creme, eu folosesc acum si am folosit si la sarcina trecuta Elancyl si nu am nicio vergetura pe burta. Pentru sani am folosit crema speciala pt sani de la mustela, dar m-a dezamagit rau pentru ca sanii mei sunt plini de vergeturi, pe care nu le-am observat in timpul sarcinii, ci dupa ce nu am mai alaptat iar sanii au revenit la marimea de dinaintea sarcinii.
Acum tot cu mustela ma dau, dar doar asa ca sa nu zic ca nu fac nimic in privinta asta. Am citit ca daca e sa apara...nu conteaza ce crema folosesti, ca tot apar.

La capitolul Kg si eu slabisem 3 kg, insa vad ca de 1 sapt am inceput sa intru pe plus. Asa ca nu va faceti griji, mai devreme sau mai tarziu tot veti incepe sa luati kg. Nici nu trebuie sa va para rau ca nu va ingrasati.

va pe toate, recunosc ca sunt in urma cu cititul, nu stiu noutatile dar nici nu am timp sa recuperez.

va doresc o seara linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Pt vergeturi eu folosesc ulei de masline. La primele sarcini nu am folosit nimic...si din pacate am facut niste vergeturi... De fapt cu Filip, am facut vergeturi cu 2 sapt inainte sa nasc,deasupra buricului,iar cu Anastasia am mai facut cateva (mai multe de fapt) in partea inferioara a burtii .

Aste e! Ideea e,ca apoi nu s-au mai vazut...s-au facut culoarea pielii.

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 17+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna dimineata burtici!
Hai la o .
Eu nu ma plang ca nu am luat kilograme dar vreau sa fie totul bine pentru bebelina de-aia intrebam. Sunt convinsa ca nu o sa raman asha...dar nu inteleg de unde creste burtica...dar bine ca creste ca asta inseamna ca bb creste
Cat despre creme eu am primit de la o prietena crema de la sanosan mama ceva, pentru vergeturi.pare ok...dar as lua un unt de corp cum spunea o alta burtica
gasca de burtici!

PS: plsss si mie parolaaaaa

15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:


Va invidiez pe bune. Eu am luat aproape 5 kg ...i-a sa vedem ma intrece careva ? Sau macar mai este careva ca mine?
Si mananc (poate) mai putin ca inainte.
Pana la sfarsit, tare mi-e ca o sa ajung cat un elefant!
cu un posterior cat o banita (pt ca , normal, toate kg s-au pus fix pe fund + burtoiul).....oooooffffff!

Asa ca nu va mai vaitati !

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 17+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






eu eu eu n-am luat 5 dar am luat 3.5 kg asa ca........nu-s departe si da si in cazul meu toate s-au dus pe fund, burtica nexam, titi nexam . Adevarul e ca mie nu mi-a fost rau nici macar o zi deci se justifica kg oarecum........



viitoare mami de strumf nazdravan
17+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

Am incercat in seara asta sa ma dau cu ulei de masline si m-am mozolit toata... sunt lipicioasa, nu pot sa pun nimic pe mine (ca sunt lipicioasa), uleiul nu se absoarbe asa de bine ca o crema... in concluzie cred ca o sa las uleiul pentru la vara, si o sa imi iau o crema speciala.
12+



eu ma dau doar o data pe saptamana cu ulei de masline, imediat dupa baie pe pielea umeda, las 10 minutele apoi tamponez excesul cu servetel de bucatarie........si gata, in rest folosesc o crema antivergeturi de la blumchen.

viitoare mami de strumf nazdravan
17+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Babylicious trimis PM.
o zi buna fetele, eu trec direct la munca

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Buna dimineata burtici!!
Vreau sa ma alatur si eu voua daca se poate,am 16 saptamani,UM 16 octombrie,DPN 23 iulie,eu folosesc crema pt vergeturi de la sanosan si ulei pt bebelusi..pupici imi pare tare bn ca v am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Neata burticilor!Bun venit Caty2585 si Aly Mih si sarcina usoara!Eu folosesc uleiul de masline si cel de migdale;In legatura cu kg si eu am slabit foarte mult,incat am avut nevoie de perfuzii,acum le am pus la loc,dar nu stiu unde ca nu se vad;Avem timp si de ingrasat!!! 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna dimineatza!
Azi sunt intr-o forma ceva mai buna...cel putin nu am chef de cearta..ca ieri mi-am certat sotul ceva de vis...nimic nu imi convenea, eram cu fundul in sus. nimic n-am facut toata ziua decat sa pufnesc din nas ...si sa ma ratzoiesc la al meu...ca intr-un final sa ma enervez ca nu stiam unde e pijamaua si sa incep sa plang ca o sa ma fac cat o balena Intelegeti voi ce puteti din acest comportament...ca eu sigur nu eram acolo...ci doar un monstru hormonal plin de pofte si de draci

Daca in prima sarcina m-am comportat mai mult decat exemplar...acum am impresia ca totul e exact opusul.
Sarcina 1:greturi pana in luna a 5-a zilnic, am slabit 10 kg pana in luna a 7-a.. sanii m-au durut doar o luna si gata, pofte deloc,
Sarcina 2: greturi ici si colo, deocamdata n-am bagat deloc pe mine...dar nici n-am slabit un gram, sanii sunt doua pietre continuu dureroase si still growing, pofte ciudate si comportamentul de rigoare

Mi-e deja frica de mine...ma comport ciudat rau...nu-mi place de mine deloc



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 12+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Fecian, esti tare haioasa! Stii ca mai am si eu niste zile asemanatoare, sotul ma cunoaste de dimineata cand ma iau de el ca nu face patul sau ca el nu face pachetul :)
Dar el a primit acum vreo luna un sfat de la un prieten. I-a spus ca o sa fie niste momente mai dificile, dar el sa nu zica nimic si sa nu se enerveze, ca o sa treaca :) Probabil tot un 'incercat' ca ai nostri

_
10+

Mergi la inceput