Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Arianna , vineri fac exact 14 sapt.

ma linistisem putin ca am trecut de primul trimestru dar acum cu mutatiile aste nu mai stau chiar asa linistita.
ca sa nu iti mai zic ca si dublu test a iesit nasol...probabil o sa fac amniocenteza.

cateodata mi se pare sf tot ce mi se intampla , nu imi vine sa cred ca am atatea chesti care ma imi stau in calea unui bebe..cand eu de felul meu sunt un om sanatos pot numara pe degete pana la 32 de ani de cate ori am fost racita sau bolnava de ceva...dar uite daca e sa fie asta e

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

rammy acum vad ca esti din Cluj,la cine mergi?

Mama de Ana si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Mamutz am citit chiar mai devreme, linkul ala, am dat de el cautand despre ecografia morfo de trim. I. Am vazut ca se pune mare accent pe eco din trim II si III, si cred ca atunci intr-adevar merita sa dai mai multi bani, dar macar stii ce te asteapta/te linistesti.


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

rammy acum vad ca esti din Cluj,la cine mergi?

Mama de Ana si 17+


la Alin Butnaru la Gynia

Nici eu nu am obs pana acum ca esti din cj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

of ramyy... stiu ca dublu test e o statistica, deci nu iti pierde sperantele
ce a iesit la el, daca nu sunt indiscreta? adica parametrii, ca in curand trebuie sa imi apara si mie raspunsul

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Arianna , vineri fac exact 14 sapt.

ma linistisem putin ca am trecut de primul trimestru dar acum cu mutatiile aste nu mai stau chiar asa linistita.
ca sa nu iti mai zic ca si dublu test a iesit nasol...probabil o sa fac amniocenteza.

cateodata mi se pare sf tot ce mi se intampla , nu imi vine sa cred ca am atatea chesti care ma imi stau in calea unui bebe..cand eu de felul meu sunt un om sanatos pot numara pe degete pana la 32 de ani de cate ori am fost racita sau bolnava de ceva...dar uite daca e sa fie asta e

13+






eu vineri fac 12 sapt
eu zic sa stai linistita , stiu multe cazuri cu mutatii si au dus sarcina pana la capat si au nascut bebei santosi .
problema este ca trebuie monitorizata mai atent sarcina , tratament corespunzator si echo facute la profesionisti , pt ca trebuiesc urmarite multe.
si eu stau cu frica , crede-ma ...mai ales k sarcina mea este obtinuta prin fiv .
dar cu ajutorul lui D-zeu o sa fie bine .

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

of ramyy... stiu ca dublu test e o statistica, deci nu iti pierde sperantele
ce a iesit la el, daca nu sunt indiscreta? adica parametrii, ca in curand trebuie sa imi apara si mie raspunsul

13+

1:150 risc crescut sindromul down.
stiu ca e o statistica...dar te pune rau pe ganduri.

am tot citit pe site si am vazut ca multe fete primesc rezultatul la dublu si triplu supa 1-2 saptamni chiar m-am mirat ...eu am facut dim si la ora 1 am avut rezultatul.


oricum incearca sa nu te panichezi tare oricare ai fi raspunsul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Arianna , vineri fac exact 14 sapt.

ma linistisem putin ca am trecut de primul trimestru dar acum cu mutatiile aste nu mai stau chiar asa linistita.
ca sa nu iti mai zic ca si dublu test a iesit nasol...probabil o sa fac amniocenteza.

cateodata mi se pare sf tot ce mi se intampla , nu imi vine sa cred ca am atatea chesti care ma imi stau in calea unui bebe..cand eu de felul meu sunt un om sanatos pot numara pe degete pana la 32 de ani de cate ori am fost racita sau bolnava de ceva...dar uite daca e sa fie asta e

13+






eu vineri fac 12 sapt
eu zic sa stai linistita , stiu multe cazuri cu mutatii si au dus sarcina pana la capat si au nascut bebei santosi .
problema este ca trebuie monitorizata mai atent sarcina , tratament corespunzator si echo facute la profesionisti , pt ca trebuiesc urmarite multe.
si eu stau cu frica , crede-ma ...mai ales k sarcina mea este obtinuta prin fiv .
dar cu ajutorul lui D-zeu o sa fie bine .

11 + ........ cu


Bebe


merg la eco din 2 in 2 saptamni , sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

ramyy, nu sunt de specialitate, dar peste tot am auzit la dublu test perioada de asteptare e de minim 10 zile ... la mine sunt chiar 10 zile lucratoare, adica 2 saptamani!
Nu stiu ce sa zic, mi se pare un pic ireal cu timpul asta... daca o fi o greseala?
In ceea ce priveste intervalul, exista un minim si un maxim in care trebuie sa te incadrezi?



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

ramyy, nu sunt de specialitate, dar peste tot am auzit la dublu test perioada de asteptare e de minim 10 zile ... la mine sunt chiar 10 zile lucratoare, adica 2 saptamani!
Nu stiu ce sa zic, mi se pare un pic ireal cu timpul asta... daca o fi o greseala?
In ceea ce priveste intervalul, exista un minim si un maxim in care trebuie sa te incadrezi?



13+

nu inteleg ce dureaza 2 saptamni pt ca sunt 2 analize de sange care sunt gata in aceeasi zi un ecograf care ti-l face tot atunci plus ce declari toate astea se introduc intr-un soft si softul caculeaza riscul.
Stiu asta pt ca medicul meu mi-a spus ca el s-a ocupat de acest proiect in cj la gine 1.
da no...cum zici si tu nu sunt de specialitate.

tot ce e sub 1:250 e risc sindromul down , asta e pragul.

13+

Mergi la inceput