Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Salutare, mamicilor si viitoarelor mamici Va mai amintiti de mine?
Nici eu nu m-am simtit prea bine in perioada in care nu v-am scris si am avut momente cand imi venea sa nu ma mai dau jos din pat. De abia de luni am inceput sa-mi mai revin psihic. Am fost la bitest luni si bebe e f bine conform masuratorilor si acum asteptam rezultatul analizelor de sange. E baietel, asa cum ne-am dorit
Pe voi cat v-au tinut la masuratori? Eu am zis ca innebunesc in cele 2 ore si ceva cat am stat la consult si imi mai facea si ecografie transvaginala ca la cea pe burta nu a vrut junior sa stea Dupa ce m-am dat jos de pe masa radea sotul de mine ca am mers cracanata pana la masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Si eu iau arefam ......800 mg/zi - 2 ovule dimineata si 2 seara.

Indra bine ai venit

AlyMih....asa este daca este administrat oral provoaca greturi si ameteli.....eu stiu ca in sarcina doar vaginal este recomandat.

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Salutare, mamicilor si viitoarelor mamici Va mai amintiti de mine?
Nici eu nu m-am simtit prea bine in perioada in care nu v-am scris si am avut momente cand imi venea sa nu ma mai dau jos din pat. De abia de luni am inceput sa-mi mai revin psihic. Am fost la bitest luni si bebe e f bine conform masuratorilor si acum asteptam rezultatul analizelor de sange. E baietel, asa cum ne-am dorit
Pe voi cat v-au tinut la masuratori? Eu am zis ca innebunesc in cele 2 ore si ceva cat am stat la consult si imi mai facea si ecografie transvaginala ca la cea pe burta nu a vrut junior sa stea Dupa ce m-am dat jos de pe masa radea sotul de mine ca am mers cracanata pana la masina

Mihaela




Felicitari Mihaela
asa mult se sta la morfologie ?

unde ai facut-o?


11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Mihaela, 2 ore si ceva la eco??? Eu sunt programata maine pentru morfofetala, si speram sa scam repede de acolo. Cred ca e cam devreme la 11+ sa aflam ce este surpriza. Eu am sentiment de fetita si sotul de baietel, desi nu avem preferinte.

_
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Gheveronica.....activeaza-ti pm-ul sa iti pot trimite parola

11 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Si eu iau arefam de 200, unul dimineata, unul seara, intra.

E mai recomandat intravaginal, ca se absoarbe mai bine, dar, in anumite cazuri, e ok si pe cale orala. Eu de ex, cand a trebuit sa merg sa-mi fac analize de secretie, l-am luat oral cu o saptamana inainte. Greturi nu mi-a provocat, dar somnolenta si ameteala la greu...dadeam peste birouri la servici

Am si eu o corectie pt lista de pe prima pagina, la mine:
UM: 10/10/2010
DPN: 17/07/2011
Ziua mea: 29/10/1981

Zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Gheveronica.....activeaza-ti pm-ul sa iti pot trimite parola

11 + ........ cu


Bebe
gata arianna....astept msj...multumesc si te pup

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.)fiv1 2010 promed system reusit
sapt 17+ cu
multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La noi nu a durat 2 ore morfo de 12 sapt...cred ca ceva de genul jumatate de ora...am facut la dr Iosup la CMU, si slava domnului nu a fost trasnvaginala ca aia nu imi place nici 5 minute d'apai 2 ore

Bun venit noilor burtici, va urez si eu sarcina usoara si cu cat mai putin simptome, ca eu una sunt satula pana in gat de simptome

Fetelor, voi ati auzit ceva de cursurile de la filantropia? stie cineva cand se mai tin? sau un numar de la care aflam ce si cum?
burticile

15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Ce cursuri? si eco asta morfo cand se face? ca eu nu tin minte sa o fi facut.... adica da, fac o eco pe luna, se uita, masoara ceva, diagonala, si asta e. Dar n-am stat niciodata mai mult de 5 min numai eco, ca totul parea normal...


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Ireth prin ce ai trecut tu in acea noapte, trec eu in fiecare zi de 3-4 ori indiferent ce mananc...uneori plang Din cauza senzatiilor iar despre starea de nervozitate nu are sens sa va mai pov...asa ca cele fara simptome fiti fericite....eu nu ma pot duce la birou...noroc ca imi permit ca lucrez pt sot si e ok....iar dimineata cand ma trezesc vomit suc gastric....nu apuc sa manac apoi pap si o iau de la capat....nu e nimeni pe aici care s-a lasat de fumat si de cafea? Sa vedem ce simptome au?


eu am renuntat la tigari si la cafea cand am aflat ca sunt insarcinata si sunt la fel ca si tine.
urlu de nervi cateodata, manac mai mult lapte su biscuiti, care nu ii vomez intotdeuna dar cum manc altceva gata e afara , daca vorbesc mult adica mai mult de 10 min sa zic vomez instant.
saptamna trecuta joi mi-am permis sa manc peste imi era pofta de peste ce sa fac dar....cred ca nu am sa mai manc peste niciodata in viata mea , de la ora 9 seara pana la 1 noaptea am vomat continuu de am crezut ca inebunesc la un momentdat beam eu apa ca sa am ce sa vomez ca ma durea stomacul ingrozitor.

asa ca te inteleg perfect...iar daca starea asta e de la faptul ca am fumat si am baut cafea ...e nasol rau de tot

Mergi la inceput