Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

chiar discutam ieri cu o colega, ce e mai bine sa ai, fata sau baiat? ea zicea fata e nashpa, pe la 13-14 ani incepe sa iti poarte lucrurile, sa iti ia fardurile, rujuri, mami da-mi bani de haine...
i-am spus ca nici un un baiat nu mi-e rusin, el nu vrea farduri, dar tzoale in ultima moda o sa vrea si el, basca bani de bere/tigari/jocuri si mai stiu eu ce
deci oricum ar fi... am pus-o

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Buna burtici!As vrea sa va intreb daca mai ia cineva Arefam...eu am 15 sapt si 5 zile..la cate sapt o sa mi miste ca eu abia asteptasa stiu si eu ca totu e bn..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indra03 spune:

BUNA ZIUA VIITOARE MAMICI!

Indraznesc si sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru!
Cu emotii va scriu aici pentru ca nu stiu unde ar trebui sa intru ca in paginile de debut sa-mi fac cunoscut statutul legat de sarcina si data de nastere!
Indra03 comunica:
U.M. 01/11/2010;
D.P.N 03/08/2011;
Suplimentar va scriu ca sarcina este unica si am obtinut-o prin FET in urma unui tranfer de 3 embrionasi!
Ziua mea de nastere este chiar maine: 03/02.
Multumesc anticipat pentru postare sau, va rog sa imi scrieti ce pasi trebuie sa urmez !
VA DORESC SARCINI USOARE SI MULTA SANATATE!

in 13+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

bine ai venit Indra03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Ireth prin ce ai trecut tu in acea noapte, trec eu in fiecare zi de 3-4 ori indiferent ce mananc...uneori plang Din cauza senzatiilor iar despre starea de nervozitate nu are sens sa va mai pov...asa ca cele fara simptome fiti fericite....eu nu ma pot duce la birou...noroc ca imi permit ca lucrez pt sot si e ok....iar dimineata cand ma trezesc vomit suc gastric....nu apuc sa manac apoi pap si o iau de la capat....nu e nimeni pe aici care s-a lasat de fumat si de cafea? Sa vedem ce simptome au?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Bine ai venit indra03!
Felicitari pentru sarcina, inteleg ca e foarte dorit bebe
Si, daca nu e prea devreme, la multi ani pentru ziua de maine, sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Spune-mi te rog, ce inseamna FET?

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

bine ai venit indra03 si sarcina usoara
fetelor vreau si eu parola pt contul comun
pup toate fetele

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.)fiv1 2010 promed system reusit
sapt 17+ cu
multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Am vazut ca nu sunt trecuta inca pe lista cu strumfi....mai dau odata datele:
U.M. = 18.10.2010
D.P.N.= 27.07.2011
data mea de nastere: 18.03.1987

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Buna burtici!As vrea sa va intreb daca mai ia cineva Arefam...eu am 15 sapt si 5 zile..la cate sapt o sa mi miste ca eu abia asteptasa stiu si eu ca totu e bn..


eu am arfam 200/3/zi...si maine fac 18sapt si nu am simtit inca bebe

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.)fiv1 2010 promed system reusit
sapt 17+ cu
multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Ms Gheveronica..ei iau 2 zi 200mg..intravag..ca am auzit ca daca le iei oral provoaca greturi

15+

Mergi la inceput