Iepurasi de mar-apr 2010 la prima aniversare (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

la multe lunite eric de briza,Edward Gabriel, Sofia de alecsanrda27 la toti iepurasi, multa sanatate fericire si fara nasuc infundat....

noi avem pe fata niste brobonele mici mici, si se inrosesc din cand in cand, pediatra ne-a dat fucudin unguent,am dat de cateva ori si incep sa dispara,dar nu inteleg de la ce ar putea sa fie...?

Erina voi ati patit acelasi lucru? sunt si rosi acele buburuze dupa obrajori?

noi am ramas in trei,sotul s-a hotarat si s-a mutat...este un tata bun,vine zilnic la copii,le aduce de toate...

am incercat sa dorm cu adelina,dar fetita mea nu poate sa doarma in alt pat,vrea la ea in patut,mititica am luat-o la mine in pat,s-a foit s-a sucit si a plans,iar cand am dus-o inapoi la patutul ei a dormit neintoarsa...
am incercat sa iau baiatul cu mine,a stat si el putin si a plecat la el in camera,nu poate dormi nici el in alta parte...
imi este greu noaptea ca nu dorm cu copii,dar in rest este foarte bine...am un baiat intelegator,si foarte ascultator,vine mama zilnic ne ajuta,sta cu adelina,iesim la plimbare....

partea mai grea este ca va trebui sa incep serviciul...

in rest suntem bine sanatosi,adelina ma incaleca la laptop,i-am dat o tastatura sa se joace cu ea,dar nu o vrea,zice ca tot calare pe mami este mai bine....

am fugit sa pregatim fructele...

o zi buna va urez si cu mult spor la treburi...




_
poze

mamica carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Neatza!

Si eu il scot pe Albert in ergo (de fapt ii zice manduca, dar e acelasi lucru, doar ca e productie germana), dar eu il imbrac bine, ca afara il pun pe picioarele lui sa umble, ii place foarte mult sa mearga prin zapada.
Oricum, cand e in manduca nu simt deloc transferul de caldura, e facut dintr-un bumbac organic, nici vara nu transpira in el.

VLADI eu stiu ca singulair-ul e ceva pentru imnunitate, se da in special copiilor care fac des bronsiolite.
Imi pare rau sa aud ca Floricica e iar bolnav, asa am avut si noi vreo 2 luni, tot racit, a inceput cu o laringita si apoi inca vreo 2 rinofaringite uratele.
Din fericire, vad ca de o luna nu a mai racit, dupa o cura de antibiotice mai lunga, plus i-am facut vaccinul prevenar, ca am descoperit, la un exudat nazal, ca avea pneumococ, banuiesc eu ca luat de la urgente, cand am fost pentru laringita.
Poate si homeopatele pe care i le dau isi fac efectul.

La voi e mai greu ca e si Vladimir care aduce tot felul de virusi...

ERINA imi pare bine sa mai citesc despre voi, ca si Oana, ma intrebam pe unde esti, banuiam ca esti prinsa in decoratul casei

Si Albert are in obrajori niste puncticele rosii, eu banuiesc ca de la vremea rece, dar i-am dat cu o crema homeopata si vad ca s-au atenuat.
O sa iau si crema pentru vreme rece de la bubchen, sa vad cum ii merge si cu aia.



Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimuneata,

LA MULTE LUNITE IEPURASILOR: LUCA ALEXANDRU, IURIA NATALIA, ERIC MIHAI, EDWARD GABRIEL,SOFIA.

raportam o noapte tare naspa, acuma nu mai doare de loc, suge toata noaptea sau mai exact sta cu tata in gura toata noaptea, pana acum sugea si adormea, se intorcea pe o parte si puteam si eu sa mai dorm ceva, acuma parca simte ca vreau sa o intarc.
aseara i-am dat LP si intr-o ora a baut 160 ml, pana acum ii dadeam putin si apoi ii faceam cu cereale.
am adormito fara sa-i mai dau sa suga dar nua tinut prea mult si s-a trezit.
voi cum o sa faceti? cele care mai alaptati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

scuzati greselile, scriu cu o mana si in cealalta e mandra.

VLADI sanatate celor mici, si eu stiu la fel ca si ROXI despre SINGULAIR, am o prietena care le da la amandoi copii si acum a vb cu un alt dr in BUCURESTI si ia spus ca la copii mici nici nu se prea da asa ceva si ca oricum la cei cu predispozitie la bronsite astmatiforme nu se recomanda, la voi sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Stefimic eu nu m-am gandit la intarcare. La Elena s-a terminat laptele la 8 luni ca mergeam si la facultate si a fost usor, nu a afectat-o deloc. Eu sper sa nu avem probleme nici cu Angela. O sa-i dau cat o sa vrea ea si cat o sa fie laptic. Cel putin cat timp sunt acasa sper sa-i dau.
Angela sunt sigura ca bea lapte doar pt ca e de la tzitzi, ca altfel nu mi se pare ca-i prea place.
Tu cum de vrei sa o intarci pe Ioana?

Singulaire face parte din categoria antiastmaticelor.

Mihaela deElena Maria (9.08.2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Neata'fete dragute.
Haideti la cafea aici ca-i tare bunuta.
Am avut o noaptetare frumoasa, avand in vedere ca m-am plans tuturor ce si-a schimbat fiemea programul, ce greu e, nu adormea seara repede, nu dormea noaptea ca gemea in somn. Am zis dintii. Da uite ca n-a iesit nica, iar ea azi noapte a fost ok. Doarme si acum, dupa ce i-am bagat bibe in somn, ca era 8.30 si ea nu se trezise sa bea lapticul. E tarziu ca ea il bea intre 6 si 7 dim.
In orice caz ziua e grav. Ca vrea dor tinuta si plimbata. Daca nu urla si redica pe te miri unde, cade, se da cu capul de masuta. I-am luat protectii pentru colturi. Cred ca sunt proaste ca le-a scos si isi bagase una pe gat . De mancat nu se omoara cantitativ, dar asa a fost ea mereu. Plus ca are zile si zile. A cresut in schimb cantitatea de LP, am ajuns la 220-240ml de 3 ori pe zi.
Bluekidoo apropo de uleiul de masline noi suntem mari fane. Ii pun in orice piure, supa, mai nou amestecat cu ou fiert, chiar si cu painica pur si simplu dimineata mananca de trebuie sa ma opresc sa-i dau. E foarte bun sa stii.
Vladi sanatate copiilor. Atatea raceli si probleme ati avut si voi iar tu esti asa calma, optimista. Bravo. Eu as fi fost in pioneze si nici n-as fi stiut atatea sa-i fac.
Stanucel . Viata merge inainte. Bravo pentru tarie.
Erina, Yaia .
NU mai cui voiam sa mai scriu, pup MAYA si ies.
O zi buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Scuze de greseli. Am scris repede, pe intuneric si nu stiu sa fac edit

Stefimic sanatate si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! Am intrat un pic sa salut si eu mamicile si iepurasii, nu mai reusesc deloc sa scriu in ultima vreme si tare mi-e dor de voi!
Ma bucur sa citesc despre mamici de care nu mai stiam de mult:
Oana, Denisa, Roxi, Erina, Vladi
Adriana (ATB), daca nu te superi de intarziere, iti urez si eu acum LA MULTI ANI, sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!
Stefimic, asa patesc si eu cu Mara, are nopti in care ar sta cu sanul in gura tot timpul, a renuntat si la suzeta, nu pot sa o mai desfac de la san. Eu o sa intarc in jur de 2 ani, nu stiu cum o sa reusesc, cred ca va fi tare greu. Noroc ca are si nopti mai linistite, in care suge mai rar si doarme mai bine, asa imi mai revin si eu. , sper sa aveti nopti mai linistite.

Noi suntem bine, exceptand trezirile dese noaptea si dependenta totala de san, merge tinuta de manuta, e energica si scumpa. Mai avem o problema cu mancarea, de 3 zile nu vrea sa guste nimic altceva decat san, dar cum nici inainte nu manca mare lucru, prefer sa nu ma enervez.
Si vreau sa ma laud ca am reusit sa tin cat de cat dieta, am slabit 5 kg si sper sa mai dau jos macar 2 pana la ziua printesei mele, sa fie mandra de mamica supla.

, multa sanatate iepurasilor bolnaviori, sper sa intru mai pe seara sa vad si poze. Imi puteti da si mie parola? Cea veche nu mai merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Stanucel, la noi a fost diagnosticat cu dermatita atopica. La aceasta virsta se localizeaza pe obrajori. Nu stiu la Adelina ce sa zic. Eu am pus numele medicamentului dar nu spun sa il cumpere mamicile si sa dea copilul asa...doar sa intrebe medicul despre el. Scrie ca se da de la 2 ani in sus dar dermtologul a spus ca e OK.

Child casa a ramas la stadiul pozei colaj pe care v-am aratat-o.
Doar la Daria am mai luat unele lucruri din Ikea, gen lampa, rama pentru colaje si o super covertura de la Mobexpert.
Nafi si noi ne-am, saturat de Ikea, David in schimb se simte bine in locul acela de joaca de la restaurantul lor...Si pe el in suprastimuleaza aglomeratia.

Sanzi si toate mamaicile va intoarcem imbratisarile.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanzi

Si vreau sa ma laud ca am reusit sa tin cat de cat dieta, am slabit 5 kg si sper sa mai dau jos macar 2 pana la ziua printesei mele, sa fie mandra de mamica supla.


Sanziana, mami de puiut Mara Elena (21.02.2010)



bravo, spune repede aici ce si cum ai facut, plssssssssss

eu m-am resemnat cu kg in plus si am inceput sa imi iau haine pt noile dimensiuni, am tot zis ca nu-mi iau ca slabesc, dar ce dau jos, pun la loc, eu am avut 4 anviersari in familie in ianuarie si ma asteptam sa ma rotunjesc la loc


Mergi la inceput