Ian-Feb2011- Hai Lo !Bv Babyleeks !Bv Ariana (183)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Shines

mami de Ariana (30.10.2005) si 39+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

BEBICUL MEU ARE ICTER PUTERNIC. IN MATERNITATE A STAT 5 ZILE LA LAMPA SI TOT GALBEN L-AM LUAT ACASA. PEDIATRUL A ZIS SA NU IMI FAC GRIJI. LAPTELE MATERN INTRETINE ICTERUL PT CA BEBE PRIMESTE HORMONI PE CARE SE CHINUIE SA II ASIMILEZE SI FICATUL LUI E SERIOS PUS LA TREABA. IL MAI PUN DIMINEATA LA SOARE, IN DREPTUL FERESTREI, DAR NU IL DEZBRAC CA MI-E SA NU RACEASCA. NU STIU DACA AJUTA LA CEVA. ASEARA A UITAT SA SE TREZEASCA. L-AM CULCAT LA 9-9.30 SI LA 4 L-AM TREZIT EU SA II DAU SA PAPE. DIMINEATA LA FEL, LA 9 L-AM TREZIT. IN TIMPUL ZILEI A FOST INSA VIOI SI MANCACIOS.
SCUZE DE MAJUSCULE, DAR LE-AM VAZUT TARZIU.

Mami de gogosel Razvan Petru si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariana2005

Madalina, multumesc, sa dea Dumnezeu sa fie bine!

mami de Ariana (30.10.2005) si 39+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."




SIGUR o sa fie bine!

Mami de gogosel Razvan Petru si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Imi pare rau ca nu pot sta prea mult cu voi, dar imi pica ochii in gura. Desi a dormit bine bebicul asta-noapte, azi am smotruit toata ziua, apoi ne-am intretinut cat timp nu a dormit (cam 2-3 ore/zi sta treaz si gangure, da din maini si picioare - mor de dragul lui in momentele alea).
Apropos de 'cuibareala' Simonei, care curata casa in fiecare zi, pe mine m-a apucat cu spalatul rufelor. M-am apucat sa bag la spalat ca nebuna, haine curate din dulap. Nici nu mai am pe unde sa le intind. Dar asa simt nevoia sa incep noua viata in 3, cu toate rufele curate.

Mami de gogosel Razvan Petru si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Inca o data: mult curaj mami de Ariana, mamica luptatoare! Te asteptam cu vestile bune.

Mami de gogosel Razvan Petru si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

da, simo, stiu ca usor usor isi vor intra in normal lucrurile, insa ma simt coplesita de faptul ca se dubleaza responsabilitatile. am momente cand ma simt extrem de extenuata doar cu david, care are 4 ani, d-apoi cu doi, dintre care un bebelush.
chiar nu stiu ce m-a apucat . mi se parea normal sa am starile astea dupa nastere, nu acum. insa mi-ar fi tare bine daca nu le-asavea atunci si as scapa nedeprimata.

dupa ce l-am nascut pe david, s-a daramat cerul pe mine. ma simteam la inchisoare. acum sper sa nu retraiaesc sentimentul, mai ales ca mi-am luat si bona sa ma ajute. repet...a nu se intelege gresit...astea sunt lucrurile negative care le expun aici, dar nimic nu ma face mai fericita pe lume ca bucuria de a avea copii. am un sentiment matern chiar fff dezvoltat.

sper sa-mi revin pana maine.

ariana, ce trist sa nu ai apa chiar inaintea marelui eveniment. fugi la o prietena ceva si fa-te mumoasa. o sa-ti faca bine la moral.
bafta maine!

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007) si 37+marc ioan
AMR 12 DE ZILE
poftiti la poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:




HAI MAMI DE ARIANA!!!!!








Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Si noi am avut icter..a inceput la spital si inca cateva zile bune acasa..era galben..si dormea flux continuu

Sherbi ;tocmai pt ce trebuie sa mergi tu cu bagaj cu tot...asa zice ca trebuie monitorizat dupa desfacerea cerclajului..sa nu ma apuce nascarea..am un morcov..ca sa fiu sincera..si totusi sper sa mai stea macar o saptamana

Doloress;din moment ce e spre binele tuturor..si de folos linkul acela..nu cred ca deranjeaza pe cineva..bafta si tie maine

Ariana;n-am vrut sa te fac sa plangi!!!am vrut sa-ti faci curaj!..-facand galerie.DD va fi cu voi!


Mirelush;pupici..moamaaa!300 ml dintr-un san..ajunge la 3 copii

..poti face cacao cu laptic lui TATI DE MIC DEJUN!..Apropo si la mine in sanul stang era de 2 ori mai mult..


somnic usor la toata lumea...

bebelusi!lasati mamicile sa se odihneasca un pic...

Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetele eu am descoperit de ce am eu nevoie sa imi revin si sa imi incarc bateriile.
de www.youtube.com/watch?v=tm7DyRjtWRc" target="_blank">asta am nevoie
mai astept un picut sa treaca si frigu asta si ma duc si eu. pana atunci imi iau filmulete si fac acasa. desi nu se comapara, pt inceput merge
abia astept sa ma duc

Madalina imi pare rau ca buburuza are icter si nu ati scapat nici acu. pe dr ai anuntat k inca are? sa isi revina repede bubu.

Sherbi la inceput e mai greu, dar dupa, iti intri in normal. eu la inceput nu puteam pleca 2 sec de langa mandra, dar acu, cum e socrela libera, o las cu buba pt 1-2 ore si eu ies la aer. si e asa bine.....dar sa sti k imi lipsesc zilele alea in care plecam de dim si veneam seara aksa.dar cresc coppchii si atunci o sa ne fie dor de clipele astea

Ocsanica bine ai venit aksa. pune bb cat mai mult la san sa iti formeze sfarcu. si eu am avut probl la inceput, si trageau asistentele de tatele mele de zici k erau de cauciuc. si ziceau: "aa pai cum vrei sa alaptezi dc nu ai sfarcuri??"dar niciuna nu imi arata ce sa fac, sau sa ma ajute, dar am pus-o p buba cat mai mult la san, ne-am chinuit in primele zile si acu numai am probl.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

BEBELU;;aaa..deci d'astea vrei tu?

Eu vreau kangoo jump..imi place la nebunie...e super solicitant.si super eficient...si mi-ar place sa umblu la inot..dar n-am unde..


Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput