Ian-Feb2011- Hai Lo !Bv Babyleeks !Bv Ariana (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:




HAI ARIANA2005!!!!




Legat de la noi nush cand o sa se intample si sincer am si uitat cum mai e de cand nu am mai facut nimic.
Stau si ma fandesc cat de repede a trecut timpul paraca mai ieri postam pt prima data un mesaj si azi sunt cu puiul meu scump in brate si nu mai e mult si se incheie si odiseea noastra.



Laura de dulce Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

tunde ...hai ca ai fost tare .... , numai belele patesti

mayane pai mie mi se pare destul de des ...off, dar parca nici nu imi vine sa der pediatra , la tel o sa imi zica ca e normal ca asa mi,a zis cand la vz la o sapt .


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

In primul rand felicitari noilor mamici! BRAVO BABYLEEKS, OCSANICA, GABI


Roxx ce poveste de groaza!!!!! Cu spitalul si cu virusul! Mai, intr-adevar rotavirus e fff periculos la bebei mici, pericol mare de deshidratare, eu pe Robert l-am vaccinat pe la 4/6 luni. Sanatate multa! Doamne, nu-mi imaginez cum a luat asa ceva.

Si daca-s la capitoul "imaginatie", nu-mi imaginez cum puiutza mea a facut o secretie la ochi, tot incercam sa ajungem si noi la Euroclinic cu ea, dr. ba nu e, ba are programari, ba e fff racita si nu vrea sa ne vada in starea asta; intre timp fac ce nu se face, ii pun picaturi din proprie stiinta.

La fel, nu-mi imaginez cum puiu mare are febra de ieri, nua re alte semne, dar nu e ok deloc. Nu a fost in coelctivitate, nu am idee ce e si de ce!

Mi-am spus si eu oful sunt tare suparata, ma ut la ei si ma simt depasita, stiu ca nu-s lucruri grave, dar fiind la ai mei...doare rau.

Inaioana sanatate multa si voua! Bine ca n-a luat puiul mic. Si eu m-am pricopsit dupa nastere cu o raceala....

Irinuka daca ii mai dai antibiotic, da-i si biotics baby, lactobacil, ajuta la refacerea florei si reduce din efectele neplacute ale antibioticului.

va pup!

Doloress????????

Ariana

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Bebelu scumpa foc Natalia!!!! La multe lunite scumpa mica!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Vazut bebeii... Ramas fara cuvinte... Niste scumpi, sa va traiasca.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti
nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins
pentru a-ti rasplati indrazneala"


36+ Darius Alexandru - Mare Papuas
Bebe - AMR 22 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

fetelor, multumesc..incerc sa-mi mentin moralul cat mai ridicat, sa fiu optimista si sa-mi intampin bebe cu zambetul pe buze..eventual cu lacrimi de fericire..

Lorich, intr-adevar cand e vorba de copiii tai te doare si cea mai mica "problema"..sa le treaca cat mai repede..si pentru tine curaj si rabdare..

mami de Ariana (30.10.2005) si 39+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

chiar, oare Doloress ce face???? sa ne faca o surpriza???..Doamne da!

mami de Ariana (30.10.2005) si 39+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hai Ariana!
Curaj, o sa fie bine!!

Mami de Patrick(29.04.2008) si 38+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Prezent, tot aici in formula economica! Am avut o noapte ciudata, fara contractii insa cu o durere constanta asa, surda, niste crampe care respingeau in spate, se duceau pe picior in jos, etc. Bantuiam netul pe la 4 dimineata, insa am reusit sa adorm si m-am trezit ca noua.

Nu mi-a facut bb damblaua sa se nasca pe 29, de-acum il las pe el sa vina cand vrea. Tocmai citeam aseara ca nu se stie inca ce declanseaza nasterea, ca unele pot sa ridice haltere si tot nu nasc, cica e bebele care da startul, un fel de Hey, mom, get me out of here! si el declanseaza niste hormoni la mama care provoaca contractii. Asa ca il las pe el sa aleaga, doar el o sa aiba ziua asta de sarbatorit toata viata, cine stie ce preferinte are.

Mama voia ieri ca era sarbatoare mare si tragea de nadejde sa ma induplece sa-i pun Ioan, Grigore sau Vasile insa iata ca n-a fost nici ieri. (yesss, baby tine cu mami!)

Taica-su vrea azi, ca azi e ziua solistului de la Sex Pistols, formatia lui preferata.

Sora-mea vrea ori azi , ori maine ori pe 9, ca la toata lumea in familie ni se termina datele de nastere in 1 sau in 9.

Cred ca bb Kevin se uita la noi toti si se tavaleste de ras prin lichidul amniotic.

Eu i-am zis sa vina cand vrea el, numai sa fie sanatos si sa se alimenteze bine acolo. Maine am intalnire cu doctorul si un eco scurt la spital.




Mami de Patrick(29.04.2008) si 38+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

MERSI Lori de sfat. Ne-a prescris si probiotice, ne-a avertizat ca va avea diaree.
Insanatosire grabnica la puiutul Robert!!!
Tunde daaaa cu mult lubrifiant... si tot nu e usor! Incercare esuata fara.

HAI ARIANA!!! HAI BB TUDOR!

Azi am un bb tare fitos. Nu vrea sa doarma pentru nimic in lume de azi dimineata de la 7. Am incercat toate scamatoriile posibile si cand zic - "gata cred ca a adormit" - casca ochisorii cat cepele si la o adica baga si plans - dar e mai mult de-ala de rasfat/ plictiseala / oboseala.
Ma streseaza cu prezenta si soacra-mea ca e "prin zona" - il ajuta pe sot sa monteze o usa. Cum il aude ca plange, cum vine repede sa mi-l linistesca ea. Si ma umple de fericre!


Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#" target="_blank">Albumul piticului

Mergi la inceput